Puchar Polski na razie bez czerwono-niebieskich 10.08.2013r.
28 sierpnia o godz.17.00 rozpoczną się pierwsze w edycji 2013/2014 mecze "turnieju tysiąca drużyn", jak od lat potocznie nazywa się rywalizację pucharową. Z tym tysiącem to od jakiegoś czasu grupa przesada, gdyż ranga Pucharu Polski niestety systematycznie spada.
Coraz mniej klubów, jeśli nie musi wcale nie gra w tych rozgrywkach, a trzeba przypomnieć, że obowiązek startu mają ekipy klasy okręgowej (i naturalnie lig wyższych), natomiast pozostali zgłaszają się na zasadzie dobrowolności. Jak to kształtuje się w tym roku widać doskonale po zestawieniu rundy wstępnej zaplanowanej w podokręgu słupskim na ostatnią środę miesiąca (i w jednym przypadku czwartek). Zaledwie garstka teamów niższego szczebla jest zainteresowana tymi zmaganiami. W gronie siedemnastu drużyn znajdują się także takie, które na co dzień nie występują w żadnej lidze, czyli Klub Sympatyków Gryfa Słupsk, Tylko Pogoń Lębork, Głos Pomorza i Sędziowie Koszalin. Poniżej zestaw par premierowych spotkań w rozpoczynającym się sezonie. 11 września następne potyczki, już z udziałem zespołów z okręgówki, a więc również naszego MKS-u.

28.08.2013r. Godz.17.00
Klub Sympatyków Gryf Słupsk-Victoria Słupsk
Głos Pomorza-Słupia Kwakowo
Tylko Pogoń Lębork-Koral Maszewo