Jedność zamiast Iskry 03.08.2013r.
Niemal w ostatniej chwili nastąpiła zmiana wśród uczestników zaplanowanego na 4 sierpnia turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". W czwartek wieczorem trener Iskry Krajenka Roman Michalski poinformował, iż nie jest w stanie zebrać składu na niedzielną imprezę, w związku z tym naprędce trzeba było próbować zaprosić nad Debrzynkę inną drużynę.
Oczywiście zadanie nie było łatwe jako, że poszczególne kluby z okolicy mają już od dawna na ten weekend "zaklepane" sparingowe gry. Na szczęście pozytywnie odpowiedziała na naszą propozycję Jedność Zakrzewo i właśnie to będzie czwarta (oprócz Gwiazdy Bydgoszcz, Korala II Dębnica i MKS-u) ekipa, która weźmie udział w dorocznych zawodach. Dla przypomnienia: zakrzewianie startowali w przeszłości w letniej imprezie, a było to w 2009r. Mało tego, zajęli wtedy pierwszą lokatę dystansując MKS, Sokół Wyczechy i Gwiazdę Sypniewo. Miano najlepszego golkipera wywalczył cztery lata temu Sławomir Słonka, wówczas zawodnik Jedności, a dziś piłkarz MKS-u. Najważniejsze, że turniej odbędzie się w pełnej, a nie kadłubowej obsadzie....