Rywale seniorów w lidze 2013/2014 23.07.2013r.
W czwartek 15 sierpnia rozpocznie się nowy sezon rozgrywkowy w słupskiej klasie okręgowej seniorów. Przystąpimy więc do gier o punkty dziewięć dni wcześniej, niż można było zakładać przygotowując się pierwotnie do zmagań w klasie A.
16 klubów będzie rywalizować w lidze, a tym szesnastym stał się nasz MKS Debrzno dosłownie 48 godzin temu po dodatkowym starciu barażowym z Chrobrym Charbrowo. Podstawowe pytanie: z kim zagrają czerwono-niebiescy? W gronie przeciwników nie brakuje starych znajomych z powiatu człuchowskiego, jak można określić ekipy Brdy Przechlewo, Czarnych Czarne i Korala II Dębnica. Brda to częsty sparingpartner naszego zespołu, w ostatnich latach również rywal w spotkaniu Pucharu Polski (2012r.), natomiast w jednej klasie rozgrywkowej obydwa kluby nie grały od edycji... 2005/2006. Czarni Czarne to niegdyś legendarne derby, w czasach teraźniejszych rzadko odbywane w lidze (poprzednio w sezonie 2010/2011). W kwietniu tego roku po twardej walce ulegliśmy późniejszemu spadkowiczowi z IV ligi 3:4 w Pucharze Polski, a na kilka dni przed startem okręgówki zmierzymy się z nim w meczu kontrolnym. Z rezerwami trzecioligowego Korala w kampanii 2011/2012 graliśmy w klasie A, ponadto strony mają za sobą wiele potyczek sparingowych i dwie pucharowe. Do grupy dobrze znanych przeciwników śmiało można zaliczyć też GTS Czarna Dąbrówka i Kaszubię Studzienice (jeszcze wiosną wspólny pobyt w klasie A) oraz Start Miastko (w przeszłości częste, regularne boje o stawkę). Po dwuletniej pauzie ponownie na drodze MKS-u staną Diament Trzebielino, Skotawia Dębnica Kaszubska i Swe Pol Link Bruskowo Wielkie, pięć lat temu ostatni raz spotkaliśmy się zaś z Jantarem Ustka i Karolem Pęplino. Z kolei jeszcze dłużej czekamy na konfrontację z KS Damnica (od edycji 2005/2006) i Rowokołem Smołdzino (mecze tylko w sezonie 1999/2000, czyli prawie prehistoria...). Osobny rozdział to Stal Jezierzyce. Do dziś wiele osób związanych z klubem znad Debrzynki ma w pamięci dramatyczne baraże o okręgówkę z lipca 2003r, po których czerwono-niebiescy zaznali goryczy degradacji. Okazja do rewanżu nadarzy się równo po dziesięciu latach.... Stawkę rywali uzupełniają rezerwy III-ligowego Pomorza Potęgowo, czyli jedyny team, z którym debrznianie nie spotkali się dotąd w oficjalnym meczu. Przypomnieć warto natomiast, że MKS grał z pierwszą ekipą tego klubu w klasie okręgowej w edycji 2007/2008. Tak czy inaczej czekają nas z pewnością interesujące miesiące. Runda jesienna potrwa do weekendu 16/17 listopada. Co z terminarzem? Sygnały ze Słupska dowodzą, iż zostanie zatwierdzony jeszcze w tym tygodniu i jak tylko będzie dostępny umieścimy go na naszej stronie internetowej.