ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
W derbach bez niespodzianki 28.05.2013r.
W rozegranym awansem z 2 czerwca spotkaniu klasy okręgowej juniorów młodszych Piast Człuchów wysoko zwyciężył ekipę MKS-u 8:0. Jeszcze do przerwy czerwono-niebiescy trzymali w miarę niezły rezultat, bo choć stracili gola już w 3. minucie, a drugiego w 23 min., to jednak toczyli ambitny bój z walczącymi o wygraną w lidze rywalami.
Po zmianie stron jednak uwidoczniła się znaczniejsza przewaga gospodarzy, którzy dołożyli kolejne bramki w 50, 55, 58, 70, 73 i 79. minucie. Siła, zgranie, wyszkolenie techniczne, ogólnie lepsze umiejętności i wiek były po stronie człuchowian, stąd ostateczny wynik nie jest zaskoczeniem. Podopieczni Łukasza Płóciennika kończyli zawody w dziesiątkę po tym jak Artur Biszczanik zobaczył w 76. minucie drugi żółty kartonik. Co ciekawe, obaj bracia bliźniacy nie dotrwali na murawie do ostatniego gwizdka, gdyż strzegący bramki Piasta Michał Biszczanik doznał około 70. minuty kontuzji i musiał opuścić plac gry.... Przed zespołem MKS-u teraz dłuższa pauza, po której 9 czerwca o godz.11.00 w meczu zamykającym sezon zagrają u siebie z Bytovią Bytów.

Piast Człuchów - MKS Debrzno 8:0 (2:0)
MKS: Zawadzki (41 Okoński) - Dynkowski (41 Masternak), A. Biszczanik, Wons (65 Pilarski), Mateusiak (41 Maszczak) - Pankanin, Romanek, Gryta, Kaczmarek (65 Lender) - Raszliński, Kierzek