Jedenaście w jedenastu 25.05.2013r.
5, 7, 8, 14, 23, 39, 47, 52, 57, 59, 64- w tych minutach juniorzy młodsi MKS-u tracili gole podczas sobotniej wizyty w Brusach. Konfrontacja z Tęczą, jednym z kandydatów do wygrania rozgrywek, okazała się bardzo trudnym doświadczeniem i zakończyła się tak jak jesienią, czyli przegraną w dwucyfrowych rozmiarach.
Silniejsi fizycznie, lepsi piłkarsko rywale, nie pozostawili nam złudzeń i zwyciężyli w bardzo przekonywający sposób. Nie dość, że graliśmy z bardzo wymagającą drużyną to na domiar złego Łukasz Płóciennik miał tego dnia w kadrze zespołu ledwie jedenastu piłkarzy, zatem żadnego manewru, jeśli chodzi o zmienników. Próbowaliśmy coś zdziałać, starał się trzymać w ryzach obronę Mateusz Gryta, inni też walczyli z przeciwnikami na tyle, na ile pozwalały im umiejętności i warunki wzrostowe. Cóż, wspominaliśmy, iż trzy ostatnie mecze edycji 2012/2103 będą najtrudniejszymi egzaminami dla najmłodszej ekipy czerwono-niebieskich i przepowiednia ta jak na razie sprawdziła się. Głowy do góry jednak, gdyż takie porażki są niejako wkalkulowane w sportowe życie i trzeba je przyjąć z pokorą. We wtorek 28 maja o godz.17.00 przyspieszone derby na wyjeździe z Piastem Człuchów. To przedostatni akord kończącego się z wolna sezonu.

Tęcza Brusy - MKS Debrzno 11:0 (6:0)
MKS: Zawadzki - Dynkowski, Gryta, Wons, Mateusiak - Okoński, Romanek, Kaczmarek, Masternak - Kierzek, Raszliński