400 meczów Pawła Władyczaka! 20.05.2013r.
W minioną niedzielę w trakcie konfrontacji o punkty w klasie A z Victorią Dąbrówka grający trener ekipy czerwono-niebieskich obchodził piękny jubileusz. Na pięć dni przed trzydziestymi urodzinami Paweł Władyczak, bo o nim oczywiście mowa, zaliczył mecz nr 400 w drużynie seniorów klubu znad Debrzynki.
Aby osiągnąć tak pokaźny dorobek "Władek" potrzebował niespełna dwunastu lat, bowiem po raz pierwszy pojawił się w składzie dorosłego zespołu MKS-u 15 lipca 2001r. w sparingowej potyczce u siebie z Włókniarzem Okonek (6:2). Pomijając jesień 2007r., którą spędził na wypożyczeniu w czwartoligowych Czarnych Czarne, pozostaje wierny teamowi z miasta, w którego herbie widnieje dzik. Na "okrągłe" 400 występów składa się 151 gier w klasie okręgowej, 107 w klasie A, 5 w barażach, 19 w Pucharze Polski i 118 w meczach towarzyskich. Paweł zdobył dla debrzneńskiej ekipy 62 bramki, z czego 23 w klasie okręgowej, 22 w klasie A, 2 w barażach, 6 w Pucharze Polski i 9 w sparingach. Wyjątkowy dzień uczcił zresztą szczególnie, zdobywając w doliczonym czasie gola ustalającego wynik dramatycznego boju z dąbrówczanami na 4:1. Na tzw. "liście wszechczasów" w klasyfikacji zawodników sporządzonej wg liczby rozegranych spotkań w klubie zajmuje trzecią lokatę, ustępując tylko Sylwestrowi Nylcowi (413) i Mirosławowi Kisełyczce (568). Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych lat na boisku i następnych jubileuszy wśród "emkaesiaków".