Victoria nie składa broni 16.05.2013r.
19 maja 2013r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim w meczu klasy A seniorów MKS Debrzno zagra z Victorią Dąbrówka. Dotychczasowy dorobek punktowy rywalizujących stron oraz krótka historia wzajemnych gier wskazywałyby na debrznian jako faworyta najbliższej potyczki, ale my dalecy jesteśmy od tak jednoznacznego przewidywania jej wyniku.
Rywale czerwono-niebieskich katastrofalnie rozpoczęli rundę wiosenną, od druzgocącej klęski na własnym boisku z Kaszubią Studzienice (1:10!), a potem nie mieli nic do powiedzenia w Gostkowie (0:4), lecz w czterech następnych spotkaniach mistrzowskich wywalczyli sześć cennych oczek, remisując z GTS-em, GKS-em i Doliną oraz pokonując Skotawę. Dąbrówczanie dzielnie zatem bronią się przed degradacją do klasy B, wyprzedzili już w tabeli Uranię Udorpie i nie należy ich lekceważyć. Naturalnie my liczymy jednak na poważne podejście do meczu podopiecznych Pawła Władyczaka i zwycięstwo, które przybliżyłoby nas do zajęcia trzeciej pozycji na koniec rozgrywek. Oczywiście nie zmieniającej niczego w kontekście nieudanej walki o klasę okręgową, lecz dającej mały optymizm przed kolejną edycją zmagań w klasie A. W drużynie znad Debrzynki nikt nie pauzuje za kartki, najprawdopodobniej nie będzie mógł być obecny na spotkaniu zaangażowany w uroczystości rodzinne Krystian Paciorek, przy kilku innych nazwiskach są małe znaki zapytania. Na pewno kibice w Debrznie, nie rozpieszczani zanadto przez zespół MKS-u rezultatami w tej rundzie, pragnęliby powtórki z trzech gier z Victorią z przeszłości (o tym poniżej), które zawsze kończyły się wygranymi naszego klubu. Podtrzymajmy więc w niedzielne popołudnie tę dobrą passę, dla satysfakcji swojej i tych, którzy trzymają kciuki za piłkarzy!

1. 11.10.2009r. Victoria- MKS 2:4 (0:3); Kisełyczka, A. Taras, K. Dudzic, Władyczak; (klasa A)
2. 23.05.2010r. MKS- Victoria 3:2 (1:2); Stalka 2, Litwiniuk; (klasa A)
3. 07.10.2012r. Victoria- MKS 0:2 (0:0); Litwiniuk, Stalka; (klasa A)

Bilans: trzy mecze, trzy zwycięstwa MKS-u, bramki 9-4.