Lepiej niż jesienią 14.04.2013r.
Juniorzy młodsi rozpoczęli rozgrywki ligowe wiosną 2013r. od porażki w wyjazdowej potyczce z Florianem Chojnice. Pamiętający wynik meczu tych drużyn z I rundy (10:0 dla chojniczan) mogli mocno obawiać się o rewanż.
Gospodarze rzeczywiście byli lepsi, zasłużenie wysoko zwyciężyli, ale... już tylko 6:1. Fragmentami czerwono-niebiescy prowadzili w miarę wyrównaną walkę, bez kompleksów rywalizując z mocniejszymi fizycznie rywalami. W zasadzie już pierwsza akcja Floriana (2 min.) zakończyła się golem. Następne dwie bramki padły w 13 i 21 min., a szczególnie ta trzecia była efektowna, strzelona po uderzeniu z dystansu. 120 sekund później zespół Łukasza Płóciennika odpowiedział skutecznie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mateusza Gryty błąd popełnił defensor chojniczan, piłka trafiła do Gracjana Mateusiaka, który mocnym strzałem zmieścił ją w siatce. To pierwszy gol "Krecika" w rozgrywkach ligowych. W drugiej części straciliśmy jeszcze trzy bramki. W 53 min. Gracjan Zawadzki odbił futbolówkę przed siebie po uderzeniu zza pola karnego i jeden z rywali dopełnił formalności. Oprócz tego Florian podwyższył rezultat w 60 i 71 min. (z karnego). W ekipie znad Debrzynki debiutował w konfrontacji o punkty Dawid Raszliński. 20 kwietnia druga seria rewanżowa. Zagramy na własnym boisku z Brdą Przechlewo. Początek spotkania o godz.11.00.

Florian Chojnice - MKS Debrzno 6:1 (3:1)
Gol dla MKS-u: Gracjan Mateusiak (23)
MKS: Zawadzki (64 Sikora) - Mateusiak, Gryta, Glugla, Dynkowski - Berger (41 Raszliński), Pilarski (50 Kaczmarek), Rekusz (67 Szymaniak), Lender (41 Okoński) - Romanek, Kierzek (57 Stefaniak)