Ryhanycz dołączył do czerwono-niebieskich 03.04.2013r.
Po półrocznym pobycie w Chemiku Bydgoszcz ponownie zawodnikiem MKS-u Debrzno został Krystian Ryhanycz. 16-latek otrzymywał od trenera Pawła Władyczaka szansę wykazania się w przedsezonowych sparingach i od kilku tygodni zanosiło się na jego powrót.
Odpowiednie dokumenty w tej sprawie zostały parafowane przed świętami, a piłkarz zgłoszony do rozgrywek w Podokręgu Słupskim Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w aż trzech kategoriach: dorosłej, juniorów starszych i młodszych. Ryhanycz w rundzie jesiennej przebywał w bydgoskim klubie, jednak nie zdołał wywalczyć miejsca w zespole juniorskim i stąd pomysł jego zwrotnego transferu do Debrzna. Wesprze kolegów w weekendowych meczach ligowych, ponieważ na co dzień nadal będzie przebywał w mieście nad Brdą, gdzie uczy się w szkole ponadgimnazjalnej.