Błysk Mebloluxu 02.01.2013r.
No i doczekaliśmy się niespodzianki dużego kalibru w ostatniej w roku 2012 serii gier ligi halowej. O tym, że zespół Mebloluxu ma potencjał było wiadomo od początku sezonu, ale zwycięstwo z Ogrodową/Gama i to aż 6:1 było z pewnością wydarzeniem końca roku.
Liderzy zaczęli to spotkanie zgodnie z oczekiwaniami ich kibiców, tzn. od bramki Radosława Petreckiego. Pierwsze ostrzeżenie nadeszło pod koniec I połowy, kiedy po samobójczym trafieniu pojawił się na tablicy wynik 1:1. Druga odsłona to był już popis ekipy Pawła Osiuraka. Jego zawodnicy mądrze się bronili, skutecznie kontrowali i punktowali w ten sposób bezradnych piłkarzy Ogrodowej. Świetną partię rozgrywał między słupkami Dawid Rudnik, któremu sprzyjało też szczęście (słupki, poprzeczki). Na słowa pochwały z pewnością zasłużył Karol Ryngwelski (dwa gole), bardzo ekspresyjnie okazujący radość po strzelanych przez siebie bramkach. Mógł ją demonstrować aż sześciokrotnie, gdyż wcześniej, w potyczce z BZ WBK Partner, "ukłuł" cztery razy. Ogrodowa, mimo niepowodzenia, utrzymała prowadzenie w tabeli, ponieważ w spotkaniu kończącym rok wygrała z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym 8:2. Jej potknięcie było jednak na rękę czającym się do ataku zawodnikom Gromu Barkowo. Grający na luzie i z dużą swobodą barkowianie rozprawili się bez większych kłopotów ze Special One i MOW. Rywale robili co mogli, "odgryzali się" Gromowi, strzelali efektowne gole, ale to było zbyt mało na silnego, dysponującego wyrównanym składem wicelidera. Przewodzący snajperom ligi Ariel Sobczak trafił tylko dwa razy, ale i tak ma na razie bezpieczną przewagę nad całym "peletonem" goniących go konkurentów. Oprócz Mebloluxu i Gromu komplet punktów wywalczyła Barbara. 4:0 z MMA Mosiny i 9:5 z Koroną Chrząstowo nie pozostawiło wątpliwości, której z drużyn należało się zwycięstwo. Swoje pierwsze bramki (od razu sześć) zdobył dla człuchowian Bartosz Klimowicz, zdecydowanie wyróżniający się w ekipie Barbary. Publiczność rozgrzał mecz Juniora z MMA. Mosinianie wygrywali 3:1 i nic nie wskazywało, iż osłabieni przeciwnicy będą w stanie odwrócić losy tej potyczki. Tymczasem dzięki wielkiej ambicji Marcin Procak i spółka wyrwali cenne trzy oczka, zwyciężając 4:3. Podobnie ciekawy bój stoczyła młodzież ze Special One pokonując Koronę 3:2 mimo, że przez większą część gry niewiele na to wskazywało. Bez historii była natomiast konfrontacja BZ WBK z Juniorem. Hat-trick Mariusza Góry szybciutko "zabił" jakiekolwiek emocje, potem "bankowcy" spokojnie dowieźli do ostatniej sekundy korzystny rezultat. 6 stycznia o godz.14.00 kolejne mecze. Zespoły skończą pierwszą rundę i tego samego dnia rozpoczną rewanże. Jako absolutny hit jawi się spotkanie Ogrodowej/Gama z Gromem, a więc głównych pretendentów do triumfu w edycji 2012/2013. Pierwsze starcie godnych siebie rywali przyniosło 15 goli i wygraną 8:7 debrznian po grze, która mogła zadowolić najbardziej wybrednych kibiców. Jak będzie teraz? Początek "meczu sezonu" o godz.15.45. Terminarz przewiduje również spotkanie trzeciej ekipy ligi z czwartą, czyli Barbary z Mebloluxem. Emocje gwarantowane!