Wygrali wszyscy! 01.01.2013r.
Druga edycja turnieju halowej piłki nożnej dla zawodników, którzy ukończyli trzydziesty rok życia przyniosła zwycięstwo ekipie o nazwie Rzeźnicy.
Tym razem do zawodów przystąpiły trzy zespoły. Zabrakło dosłownie trzech, może czterech osób, aby tak, jak w ubiegłym roku rywalizować w szerszym o jedną drużynę zestawieniu. Niby umawiano się na rozrywkowe granie, ale gdy już przyszło do kopnięcia futbolówki, to nikt się nie oszczędzał. Było jednak sympatycznie i co ważne ciekawie, bo... każdy team odniósł po jednej wygranej, a układ końcowej tabeli zmieniał się kilka razy w trakcie ostatniego spotkania imprezy. W pierwszej potyczce Rzeźnicy gładko rozprawili się z Muminkami 8:3. Trzeba nadmienić, że w składzie przegranych znalazło się najmniej piłkarzy, którzy mieli w przeszłości do czynienia z regularną grą w klubach i było to jednak widoczne. Mimo to Muminki sprawiły niespodziankę w drugiej konfrontacji pokonując 5:2 www.lama.pl. Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu Rzeźników z "lamami". Do przerwy ci pierwsi prowadzili pewnie 4:2 i byli na najlepszej drodze do ostatecznego łatwego triumfu w turnieju. Tymczasem w drugich dwunastu minutach sytuacja diametralnie odwróciła się i ich rywale raz po raz zmuszali Roberta Rutynę do wyjmowania piłki z siatki. W krótkim czasie zrobiło się 9:4 dla "lam", co oznaczało, że w tym momencie to ten zespół prowadził w tabeli! Mało tego, w błyskawicznym tempie swoje konto bramkowe zwiększał Sylwester Nylec i wyprzedził w klasyfikacji snajperów Andrzeja Korosia. Strzelec wszechczasów w MKS-ie nie poddał się jednak, dołożył w końcowej fazie meczu dwa trafienia i zmniejszył rozmiary przegranej Rzeźników, czym zapewnił ekipie pierwszą lokatę i pamiątkowy puchar. Gdyby przyjrzeć się bliżej składowi, w jakim występowali zwycięzcy, jedynie Rutyna nie był w przeszłości pracownikiem PPZ Przybkowo, a więc Mariusz Leśniewicz niemalże w całości reaktywował drużynę, która jakiś czas temu z powodzeniem grała w debrzneńskiej lidze halowej. Podobnie jak w 2011r. organizatorzy przyznali jedną "dziką kartę". Na jej podstawie prawo gry uzyskał Radosław Petrecki, który trzydzieste urodziny będzie obchodził 8 stycznia 2013 roku... Statuetka dla najskuteczniejszego zawodnika trafiła drugi raz w historii turnieju do A. Korosia, z kolei upominek dla najstarszego uczestnika przypadł Tadeuszowi Kłosowi (rocznik 1957). Ósemka tworząca zespól Rzeźników otrzymała dodatkowo najnowsze szaliki MKS-u, a wszyscy biorący udział w zawodach okolicznościowe medale z wypisaną na nich jakże wymowną sentencją: "Przybyłeś, zobaczyłeś, zwyciężyłeś... samego siebie". Jako że "Debrzno 30+" rozgrywane jest tuż przed Sylwestrem, zespoły zostały również uraczone szampanami. Mieliśmy także odniesienie do niedawnej gali 20-lecia klubu. Ponieważ nie mogli w niej uczestniczyć A. Koroś, Marcin Soszka i Leszek Beger, właśnie teraz odebrali suweniry w podziękowaniu za wieloletnią grę dla czerwono-niebieskich. Dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy Pawłowi Władyczakowi i Sebastianowi Stalce (foto), Robertowi Szychowskiemu i Tadeuszowi Bucholcowi (sędziowie), Adrianowi Kwaśniewskiemu i Kamilowi Siegowi (obsługa techniczna), Henrykowi Judyckiemu (opiekun hali), Pawłowi Bojarskiemu (foto). Za rok trzecie wydanie zawodów odbywających się w okresie świąteczno-noworocznym. Są małe przemyślenia co do formuły turnieju, jego uatrakcyjnienia, ale przyjdzie odpowiedni czas, aby o nich poinformować.

Wyniki meczów, strzelcy goli, tabela i składy ekip:

Rzeźnicy - Muminki 8:3 (Koroś 4, Petrecki 3, Szerląg- Wirkus 2, Słonka)

Muminki - www.lama.pl 5:2 (Wirkus 2, Paciorek 2, Machciński- Jaworski, Nylec)

Rzeźnicy - www.lama.pl 7:9 (Koroś 4, Petrecki, Pilarski, Szerląg- Nylec 6, Łukaszewski, Birosz, Kisełyczka)

1. Rzeźnicy         3   15-12
2. www.lama.pl   3   11-12
3. Muminki          3   8-10

Rzeźnicy: Andrzej Koroś, Mariusz Leśniewicz, Ireneusz Nowak, Radosław Petrecki, Michał Pilarski, Robert Rutyna, Marcin Soszka, Roman Szerląg

www.lama.pl: Mariusz Birosz, Krzysztof Borkowski, Karol Gromowski, Krzysztof Jaworski, Mirosław Kisełyczka, Mirosław Łepek, Adam Łukaszewski, Edward Marek, Sylwester Nylec

Muminki: Robert Białek, Paweł Bojarski, Tadeusz Kłos, Arkadiusz Lewenko, Tomasz Machciński, Sebastian Michno, Krystian Paciorek, Sławomir Słonka, Krzysztof Szychowski, Grzegorz Wirkus