MKS - Pogoń: hit na koniec jesieni 03.11.2005r.
6 listopada o godz. 13:00 MKS rozegra na własnym boisku mecz kończący rundę jesienną sezonu 2005/06. Przeciwnikiem czerwono-niebieskich będzie Pogoń Lębork. To spotkanie zapowiada się niezwykle frapująco, ponieważ obydwa zespoły złaknione są tak potrzebnej zdobyczy punktowej. Pogoń jest w ścisłej czołówce tabeli i walczy o awans, my próbujemy wydostać się ze strefy drużyn bezpośrednio zagrożonych degradacją.
Po zakończeniu ubiegłego sezonu, w którym lęborczanie bezskutecznie starali się zakwalifikować do baraży o IV ligę doszło do sporych przetasowań w kadrze zespołu. Mówiło się, że Pogoń w obecnej edycji nie będzie raczej plasować się w czołówce ligowej tabeli, ale te zapowiedzi nie sprawdziły się. Nasz rywal nie gra może efektownie, za to konsekwentnie gromadzi punkty i jest w gronie czterech pretendentów do promocji klasę wyżej, co w przypadku lęborczan byłoby nawiązaniem do chlubnych tradycji. Do tego jednak wiedzie długa droga, m.in. przez Debrzno, a my jesteśmy przekonani, że MKS stać na sprawienie niespodzianki. Czerwono-niebiescy niejednokrotnie już udowadniali, iż potrafią skutecznie grać na własnym boisku z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami.
Dotychczas tylko 2 razy spotykały się ze sobą obydwa kluby. W sezonie 2004/05 w Lęborku Pogoń zwyciężyła gładko 5:1 (gol Pawła Wegnera), a w rewanżu mimo prowadzenia 1:0 (rzut karny Pawła Władyczaka), przegraliśmy 1:4. Oby tym razem zasada "do trzech razy sztuka" zechciała się sprawdzić!