ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Ligowe obrachunki - juniorzy 23.06.2005r.
Podobnie jak w przypadku seniorów zakończyli boje w sezonie 2004/05 juniorzy starsi i młodsi MKS-u uczestniczący w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej. Mamy więc sposobność do podsumowania wydarzeń w minionej edycji ligowych zmagań. Jak wiadomo liga w podokręgu słupskim jest podzielona na dwie grupy, umownie można je nazwać północną i południową. To racjonalne pod względem ekonomicznym (który jest niestety najważniejszy), ale czy szkoleniowo przez to kluby zyskują? Można mieć wątpliwości zwłaszcza, że tak naprawdę sezon trwał ledwie cztery miesiące, a piłkarze wybiegali na boisko tylko 16 razy. To zdecydowanie za mała dawka spotkań dla zawodników, ale dopóki kondycja finansowa klubów będzie tak kiepska jak obecnie nic się w tej materii nie zmieni. Utworzenie szesnastozespołowych grup okręgówki juniorów A i B skutecznie "rozłożyłoby" większość klubów. Zatem "jest jak jest" i w najbliższym czasie pewnie niewiele się zmieni.
Wśród juniorów starszych tytuł mistrzowski wywalczyła Bytovia Bytów, co nie stanowi żadnego zaskoczenia. Drugie miejsce dla Brdy Przechlewo, a na najniższym stopniu podium uplasowali się czerwono-niebiescy z Debrzna. To dobry rezultat naszego zespołu. Liga nie stała może na wysokim poziomie, ale dysproporcje w umiejętnościach poszczególnych zespołów nie były aż tak duże. Wprawdzie trójka outsiderów (Unia, Granit i GKS) odstawała od reszty stawki to w przeciwieństwie do juniorów młodszych wyniki dwucyfrowe należały do rzadkości. MKS mógł pokusić się o nieco większą zdobycz punktową, jednak wiosną często zespół nie mógł grać w pełnym składzie, a to na skutek awansu pewnych piłkarzy do ekipy seniorskiej oraz małych problemów dyscyplinarnych w końcówce ligi. W całej edycji wystąpiło w juniorach starszych aż 32 zawodników, a do najbardziej znaczących postaci w zespole należeli (kolejność przypadkowa): Paweł Szczepański, Łukasz Jażdżewski, Damian Litwiniuk, Bartłomiej Leśniewicz, Łukasz Seryca, Jarosław Małys, Grzegorz Dudek, Rafał Masternak, Grzegorz Pryba, Piotr Grzechnik, Marcin Smoliński, Ryszard Żywień oraz bramkarze Maciej Szmyt (jesienią) i Krzysztof Grzechnik (wiosną). Spora grupa spośród tych zawodników ma szansę gry w pierwszej drużynie, o czym pisaliśmy już przy okazji podsumowania rozgrywek seniorów. Za najlepsze występy juniorów A w minionym sezonie należałoby uznać obydwie potyczki ze Startem Miastko, a także remisowy wyjazd do Bytowa. Słabo graliśmy natomiast w meczach derbowych. Nie licząc gier z Granitem Koczała w pozostałych stać nas było zaledwie na trzy remisy.
Ligę juniorów młodszych wygrali Czarni Czarne, których mocno naciskała Bytovia Bytów. Wiosna okazała się pomyślna dla naszych piłkarzy, którzy awansowali z piątej na trzecią lokatę w końcowej tabeli. Zimą i już w trakcie rundy rewanżowej doszło do zespołu kilku nowych piłkarzy, co skutecznie zlikwidowało kadrowe problemy. Rozgrywki były mniej ciekawe niż w przypadku juniorów A, a to za sprawą słabszej postawy GKS-u, Unii i szczególnie Granitu. Debrznianie ustanowili klubowy wyjazdowy rekord ligowy zwyciężając jesienią w Koczale 17:0. To najlepiej pokazuje jaka przepaść dzieliła niektóre zespoły. Trzon ekipy MKS-u w tej grupie wiekowej stanowili (również kolejność przypadkowa): Krzysztof Grzechnik, Andrzej Taras, Piotr Staniol, Marcin Mrozewski, Rafał Kaczyński, Michał Drapała, Alan Nalepa, Przemysław Marek, Paweł Zblewski, Radosław Mazur, Damian Bronowicki, a wiosną także "nowi", czyli Piotr Szymanówka, Wojciech Szeliga, Patryk Borkowski i Tomasz Kowalczyk.
Najlepsze mecze w sezonie rozegraliśmy w Bytowie i Przechlewie oraz u siebie z Piastem. Trenerem obydwu zespołów był Mirosław Kisełyczka. Bez dwóch zdań jego pracę można ocenić w samych superlatywach. Bardzo dobry kontakt z zawodnikami, konsekwencja, warsztat, żmudna praca treningowa w trudnych generalnie warunkach funkcjonowania klubu - te elementy złożyły się na pozytywny obraz prowadzonych przez niego ekip młodzieżowych naszego klubu. Niestety wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie z przyczyn osobistych Kisełyczka nie poprowadzi drużyn juniorów, co stwarza na dziś duży problem dla klubowych działaczy. "Rynek" trenerski w naszym mieście jest przecież ubogi...

Grali w sezonie 2004/05:

Juniorzy starsi

Paweł Szczepański - 15 meczów (15 w pełnym wymiarze czasowym).
Bartłomiej Leśniewicz - 15 (14).
Piotr Grzechnik - 15 (7), 8 goli.
Damian Litwiniuk - 15 (6), 7 goli.
Łukasz Jażdżewski - 14 (10), 1 gol.
Łukasz Seryca - 14 (7), 1 gol.
Jarosław Małys - 13 (10), 5 goli.
Grzegorz Pryba - 13 (10), 2 gole.
Grzegorz Dudek - 13 (5), 2 gole.
Marcin Smoliński - 13 (2), 1 gol.
Ryszard Żywień - 12 (3), 1 gol.
Rafał Masternak - 10 (1), 1 gol.
Krzysztof Grzechnik - 9 (8).
Robert Taras - 8 (3).
Łukasz Żubrynowicz - 8 (2), 3 gole.
Paweł Kulesza - 8 (0).
Łukasz Czaja - 8 (0).
Marcin Klinger - 6 (0).
Maciej Szmyt - 5 (3).
Karol Gnitecki - 5 (2).
Jakub Leśniewicz - 4 (1).
Robert Sosnowski - 3 (2).
Radosław Mazur 3 (0), 1 gol.
Piotr Szymanówka - 2 (1).
Tomasz Brzeziński - 2 (0).
Łukasz Woś - 1 (0).
Tomasz Guz - 1 (0).
Paweł Wegner - 1 (0).
Andrzej Gregorowicz - 1 (0).
Michał Drapała - 1 (0).
Marcin Mrozewski - 1 (0), 1 gol.
Andrzej Taras - 1 (0).

Juniorzy młodsi:

Andrzej Taras - 16 (15), 5 goli.
Wojciech Taras - 15 (2), 2 gole.
Rafał Kaczyński - 14 (12), 1 gol.
Paweł Zblewski - 14 (11).
Michał Drapała - 14 (11), 2 gole.
Alan Nalepa - 14 (9), 9 goli.
Krzysztof Grzechnik - 13 (12), 1 gol.
Przemysław Marek - 13 (11).
Piotr Staniol - 13 (11), 5 goli.
Radosław Mazur - 13 (10), 7 goli.
Marcin Mrozewski - 13 (8), 10 goli.
Damian Bronowicki - 10 (5), 2 gole.
Piotr Szymanówka - 7 (4).
Wojciech Szeliga - 7 (3), 4 gole.
Adrian Sikora - 6 (5).
Tomasz Kowalczyk - 5 (3).
Rafał Małolepszy - 5 (2).
Patryk Borkowski - 5 (1), 4 gole.
Andrzej Gregorowicz - 4 (2).
Dariusz Dudek - 4 (0).
Tomasz Brzeziński - 2 (0), 1 gol.
Mateusz Piętka - 2 (0).
Paweł Misiak - 1 (1).
Andrzej Drewa - 1 (0).

::  Copyright © 2003-2024 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::