Z Polonezem o zwycięstwo 06.04.2005r.
10 kwietnia o godz. 15:00 MKS zmierzy się na własnym boisku z Polonezem Bobrowniki. Zapowiada się interesujący mecz, gdyż do Debrzna przyjedzie bardzo dobrze prezentujący się beniaminek sezonu 2004/05. Czwarte miejsce to pozycja godna szacunku, jednak my wierzymy, że czerwono - niebieskich stać na zgarnięcie pełnej puli w tym spotkaniu.
Polonez to klub z ponad 30-letnią tradycją (założony w 1974 roku), oficjalne barwy zielono-czarno-czerwone. Godny odnotowania jest fakt, iż w latach 1991-97 nasi rywale nieprzerwanie występowali na boiskach słupskiej okręgówki. Po przerwie ponownie zawitali do V ligi w 2001 roku, jednak ten pobyt okazał się tylko jednoroczny. W 2003 roku druga lokata w klasie A i przegrane baraże o miejsce w okręgówce z Garbarnią Kępice. Rok później takich problemów już nie było. Pierwsze miejsce w swojej grupie klasy A i promocja do wyższej ligi stała się faktem. Początkowo w nowym towarzystwie bobrowniczanie mieli "pod górkę" (wysokie porażki z Bytovią i Czarnymi), ale w dalszej części rundy jesiennej przegrali już tylko raz, z Pogonią Lębork. Pozostałe 12 meczów rozstrzygnęli na swoją korzyść. Wiosnę znowu zaczęli od niepowodzenia (0:2 z Czarnymi), ale trzeba nadal traktować ich bardzo poważnie. Co ciekawe, Polonez jest jednym z dwóch klubów (obok Piasta), grających w obecnej edycji bezkompromisowo, tzn. nie zanotował dotąd ani jednego rezultatu remisowego.
Historia spotkań MKS - Polonez jest dość uboga, ale za to ciekawa. Obydwa kluby grały ze sobą trzykrotnie, bilans jest idealnie równy, jedynie stosunek bramkowy (6:5) debrznianie mają minimalnie korzystniejszy. Pamiętne były potyczki w sezonie 2001/02, kiedy zespoły uporczywie broniły się przed degradacją. Jesienią czerwono - niebiescy odnieśli bezproblemowe zwycięstwo 5:1. w rundzie rewanżowej Polonez wygrywał mecz za meczem, jednak... z nami nie wygrał. W Damnie (tam nasi rywale rozgrywają spotkania w roli gospodarza) padł remis 1:1, przy czym w samej końcówce Michał Mikulski z Poloneza nie trafił w bramkę egzekwując jedenastkę. To był kluczowy moment całego sezonu, gdyż my uratowaliśmy się przed spadkiem, a gospodarze wprost przeciwnie. W tej edycji jesienią wyraźnie lepsi byli bobrowniczanie, chociaż rezultat 3:0 był nieco za wysoki. Teraz przed nami rewanż, oby udany w wykonaniu MKS-u! Szkoda tylko, że w naszej drużynie zabraknie Radosława Petreckiego ukaranego czerwoną kartką w spotkaniu z Bytovią (taktyczne zagranie piłki ręką).

Wykaz meczów oraz strzelcy bramek dla MKS-u:

1.    21.10.2001   MKS - Polonez 5:1 (3:1);   Koroś 2, Beger, R.Nylec, Borkowski; (klasa okręgowa)
2.    02.06.2002   Polonez - MKS 1:1 (1:0);   Koroś; (klasa okręgowa)
3.    29.08.2004   Polonez - MKS 3:0 (0:0);   (klasa okręgowa)