Podsumowanie sezonu - juniorzy 24.11.2004r.
Na zasłużony odpoczynek udali się seniorzy, znacznie wcześniej zakończyli jesienne zmagania ich młodsi koledzy. Południowa grupa słupskiej okręgówki juniorów zakończyła gry 6 listopada i czas najwyższy ocenić kilkutygodniowe rozgrywki. Od razu dodajmy, tylko kilkutygodniowe, bowiem dziewięć zespołów w lidze oznacza zaledwie osiem meczów dla każdego klubu. Sezon trwa więc niewiele ponad dwa miesiące. Wśród juniorów starszych lideruje Bytovia, co nie stanowi zaskoczenia. Istotne, że liga jest dość wyrównana, wysokie wygrane któregoś z zespołów należą do rzadkości.
Nasz MKS uplasował się na dobrej trzeciej pozycji. Czerwono-niebiescy aż 10 punktów wywalczyli na wyjazdach, podczas gdy u siebie tylko 5... W Debrznie wygraliśmy raz i to walkowerem z GKS-em Kołczygłowy (na boisku 2:2). Pochwalić należy chłopaków za ambitną grę do końca każdego z meczów. Podopieczni Mirosława Kisełyczki analogicznie jak seniorzy kilka potyczek rozstrzygnęli na swoją korzyść w ostatnich minutach (w Korzybiu, w Koczale, punkt w Bytowie). W tej drużynie jest kilku piłkarzy mogących w przyszłości zasilić pierwszy zespół MKS-u. Niektórzy grali już teraz (Piotr Grzechnik, Ryszard Żywień), następni "za chwilę" powinni dołączyć do seniorów (Łukasz Jażdżewski, Paweł Szczepański, Grzegorz Pryba i kilku innych).
Czarni Czarne to lider po jesieni w gronie juniorów młodszych. Również tutaj stawka jest w miarę wyrównana, tylko Unia i Granit odstają zdecydowanie. Nasz zespół grał nierówno i z pewnością mógł zająć wyższą lokatę niż piąta. Potrafiliśmy np. wygrać w Bytowie i przegrać u siebie z Koralem... Tak jak w przypadku juniorów starszych lepiej graliśmy na wyjazdach (9 punktów), niż u siebie (tylko 4). Problemem jest wąska kadra, miejmy nadzieję, że do drużyny w przerwie zimowej dołączy jeszcze kilku zawodników. W juniorach młodszych również nie brakuje utalentowanych piłkarzy. Alan Nalepa, Andrzej Taras, Piotr Staniol, Michał Drapała, to pierwsze z brzegu nazwiska. Nalepa grywa już nawet w ekipie seniorskiej, z rundę zakończył debiutanckim golem w "dorosłym" futbolu. Jedno pozostaje niezmienne od wielu lat: mecze juniorów cieszą się znikomym zainteresowaniem kibiców. A szkoda, bo młodzieżowa piłka nożna też jest bardzo interesująca.