Puchar w Wyczechach 05.10.2004
6 października 2004 roku (środa) o godz. 16:00 na szesnastu stadionach podokręgu słupskiego odbędą się mecze drugiej rundy edycji wojewódzkiej Pucharu Polski. W tej fazie rozgrywek udział wezmą kluby klasy okręgowej, a więc również nasz MKS. Czerwono-niebiescy zagrają na wyjeździe z Sokołem Wyczechy. Rywal to beniaminek klasy A, który awans wywalczył po barażach z Czarnymi 2001 Słupsk. Dla Sokoła to powrót na ten szczebel rozgrywkowy po rocznej "banicji" w klasie B.

Przeciwnik debrznian spisuje się w tym sezonie przyzwoicie, po 7 kolejkach, zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 5 punktów. W ostatniej kolejce Sokół uległ u siebie GTS Czarna Dąbrówka 2:3. W tegorocznej edycji Pucharu Polski wyeliminował już dwóch rywali: Lidera Brzezie (6:1 na wyjeździe) i Juve Uniechów (10:2 u siebie). W środę MKS zagra z Sokołem po raz trzynasty w historii. Bilans tuzina dotychczasowych potyczek jest bardzo korzystny dla czerwono-niebieskich. Wygraliśmy osiem spotkań, trzykrotnie padł remis i tylko raz zwyciężył Sokół, bramki 46:12 dla MKS-u. Ostatnia konfrontacja między klubami miała miejsce ponad 5 lat temu, 25 lipca 1999 roku, wygraliśmy u siebie 7:1 w spotkaniu towarzyskim. Warto wspomnieć, że obie ekipy grały już ze sobą w Pucharze Polski, a było to 23 sierpnia 1992 roku. Wtedy w Debrznie MKS wygrał zdecydowanie 4:1. Jak będzie teraz? Priorytet ma liga i to jest bezsprzeczne, ale nie znaczy to, że puchar debrznianie definitywnie "odpuszczają". MKS ma kłopoty personalne, doszła jeszcze kontuzja Marcina Soszki, stąd trudno przewidzieć, jak potoczy się mecz tym bardziej, że rozgrywany jest w środku tygodnia, co dodatkowo komplikuje sprawę. Wiadomo jedno: zwycięzca meczu w Wyczechach zagra w kolejnej rundzie 20 października z wygranym z pary Drzewiarz Rzeczenica - Czarni Czarne. Jeśli MKS awansuje zagra albo w Rzeczenicy, albo z Czarnymi na własnym boisku.