Emocjonująca końcówka 08.06.2004
Do zakończenia sezonu 2003/04 pozostała tylko jedna seria spotkań i... niewiele wiadomo. Możliwych jest kilka scenariuszy ostatecznych rozstrzygnięć. Koral Dębnica podejmuje Iskrę Dretyń i w przypadku remisu lub wygranej awansuje do klasy okręgowej. Sytuacja komplikuje się wówczas, gdyby Iskra pokonała dębniczan. Jeśli równocześnie ogramy Juve, a Stegna zwycięży Orkana, 3 kluby będą mieć jednakową liczbę pięćdziesięciu punktów. Wtedy o kolejności miejsc zadecyduje dodatkowa tabelka uwzględniająca tylko mecze między zainteresowanymi drużynami. Stegna zajęłaby pierwsze miejsce, Koral zagrałby w barażach, natomiast czerwono-niebiescy byliby największymi przegranymi sezonu. Oby ten czarny scenariusz nie sprawdził się! Jedno jest pewne: debrznianie mogą zająć co najwyżej 2 miejsce, gdyż nawet przy porażce Korala oraz remisie lub porażce Stegny przegrywamy awans na rzecz dębniczan mając z nimi ujemny bilans meczów bezpośrednich.
Przy okazji regulaminowe wyjaśnienie. Od ponad 10-ciu lat od ekstraklasy po klasę C o kolejności drużyn na koniec rozgrywek w przypadku uzyskania przez nie jednakowej liczby punktów decyduje bilans meczów bezpośrednich, a nie różnica bramek. Mimo odpowiednich zapisów regulaminowych ciągle wielu kibiców tkwi w błędzie. PZPN wprowadził owe zmiany po sławetnej końcówce sezonu 1992/93 w I lidze, kiedy to Legia Warszawa i ŁKS Łódź urządziły sobie festiwal strzelecki w ostatniej kolejce rozgrywek. Obecne zapisy regulaminowe wydają nam się klarowne i bardziej sprawiedliwe, zapobiegają w dużej mierze ewentualnej nie sportowej postawie wielu klubów rywalizujących zarówno w ekstraklasie jak i w niższych klasach rozgrywkowych.