Nasz rywal - Juve Uniechów 04.11.2003
9 listopada o godz. 13:00 piłkarze po raz ostatni w tym roku wybiegną na boiska klasy A. Dla czerwono-niebieskich z Debrzna będzie to szansa na zachowanie przewagi nad Koralem Dębnica i tym samym spokojne oczekiwanie rundy rewanżowej. Warunek jest jeden: trzeba wygrać w Uniechowie! O tym, że nie będzie to wcale łatwe zadanie przekonuje chociażby dotychczasowy dorobek Juve na własnym boisku w sezonie 2003/2004. Tylko Kurier/Grom i Koral wywozili ze specyficznego boiska w Uniechowie po punkcie, reszta rywali przegrała tam wyraźnie. Poza tym mecz Juve - MKS to potyczka derbowa i taka rywalizacja wyzwala dodatkowe emocje. LKS Juve Uniechów pojawił się na piłkarskiej mapie województwa pomorskiego w 1999 r. Czerwono-zieloni (takie są barwy naszych rywali) przez trzy lata rywalizowali w tzw. lidze powiatowej, którą można nieoficjalnie nazwać klasą B. W każdym z tych trzech sezonów uniechowianie wygrywali ligę, jednak dopiero w 2002 r. przyjęto ich akces do klasy A pod auspicjami Pomorskiego ZPN. Edycję 2002/2003 Juve zakończyło na dwunastym, ostatnim miejscu w lidze, co oznaczało spadek, ale.... Podokręg słupski, zarządził spotkania barażowe z mistrzem ligi powiatowej Gromem Barkowo. Mimo, że to Grom okazał się lepszy w dwumeczu, w klasie A gra nadal Juve, gdyż gmina Człuchów nie zgodziła się finansować drugiego klubu na tym szczeblu rozgrywek. Juve to obok Magica Niezabyszewo rewelacja tegorocznego sezonu. Niewielu spodziewało się tak dobrej postawy tych zespołów. Kibice obejrzą dziś pierwsze w historii spotkanie Juve - MKS. Warto wspomnieć, iż pod koniec lat 80-tych Żagiel rozegrał sparingowy mecz z... Sępem Uniechów, bo tak wtedy nazywała się drużyna piłkarska z Uniechowa. Nie do końca potwierdzona wersja mówi o wygranej Żagla 4:1. Nie mielibyśmy nic przeciwko powtórce takiego rezultatu w dniu dzisiejszym. Prezesem LKS Juve Uniechów jest sekretarz UMiG Debrzno Mirosław Świderski, bieżącą działalnością klubu kieruje Władysław Maszczak, a kadrę zespołu tworzą:
Grzegorz Dudziński (80), Piotr Malmon (83), Tomasz Gajdamowicz (84), Arkadiusz Błażynski (81), Krzysztof Głuszak (85), Henryk Lemańczyk (67), Andrzej Malmon (78), Łukasz Malmon (82), Marcin Malmon (80), Łukasz Maszczak (84), Gracjan Miły (82), Krzysztof Nita (76), Krzysztof Orlikowski (82), Artur Pietrzak (77), Andrzej Wróbel (78), Maciej Zieliński (84), Robert Olchówka (78), Adam Dajda (72), Rafał Borzych (78), Leszek Koziej (83), Łukasz Kuć (81), Adam Boniecki (79), Radosław Halków (87).