ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Po przerwie lepszy GTS31.03.2022r.
W ramach treningu team rocznika 2005 (i młodsi) MKS-u szkolony przez Norberta Muchę zagrał towarzyskie spotkanie na wyjeździe z grającymi na co dzień w klasie B seniorami GTS-u Lipka. Debrznianie nieźle radzili sobie w pierwszej części sparingu, którą zremisowaliśmy 2:2. Po zmianie stron starsi zawodnicy gospodarzy górowali już na boisku, dokumentując tę przewagę czterema golami.

Derbowe spotkania z Piastem i Brdą w LIGA TV POLSKA30.03.2022r.
Znakomita informacja dla sympatyków futbolu w Debrznie, albo raczej głównie dla kibiców MKS-u rozsianych po Polsce oraz mieszkających poza granicami kraju, czyli tych, którzy nie mogą regularnie oglądać na żywo meczów Czerwono-Niebieskich na Stadionie Miejskim. Otóż kontynuujemy współpracę z twórcą projektu LIGA TV POLSKA Rafałem Komżą z Więcborka i wzorem roku 2021 (wtedy zrealizowano cztery transmisje) przeprowadzimy bezpośrednie relacje na kanale YouTube z derbowych potyczek w klasie okręgowej seniorów z Piastem Człuchów i Brdą Przechlewo!

Sprawdzian juniorów C2 z Kolejarzem 29.03.2022r.
Ekipa rocznika 2008 (i młodsi) MKS-u prowadzona przez Dariusza Piekarskiego w sobotnie przedpołudnie 26 marca rozegrała mecz kontrolny z zespołem Kolejarza Chojnice złożonym z chłopców urodzonych w 2009 roku. Czerwono-Niebiescy na gościnnym boisku w Lipce mocno postrzelali, bo chociaż nie podajemy oficjalnego rezultatu traktowanej jako treningowa gry, to piłka lądowała w siatce kilkanaście razy.

Sezon pod dachem zakończony w Czarnem28.03.2022r.
W sobotę 26 marca drużyna juniorów E2 (rocznik 2012 i młodsi) uczestniczyła w towarzyskim charytatywnym turnieju piłki nożnej zorganizowanym w Czarnem. Tamtejsza Szkoła Podstawowa tętniła cały dzień życiem, a zawody futbolowe były jednym z elementów zbiórki środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia operacji młodego mieszkańca miasta Filipa. Ogółem zgromadzono około 20 tysięcy złotych!

Należy szanować ten remis27.03.2022r.
W spotkaniu rozgrywanym dokładnie w trzydziestą rocznicę powstania MKS-u zaledwie zremisowaliśmy na własnym boisku z Kaszubią Studzienice 2:2. Ciągle drużynie Pawła Władyczaka daleko do jesiennej dyspozycji. Gramy nierówno, tracimy punkty i coraz mniej realne jest włączenie się do walki o pierwsze dwa miejsca w tabeli okręgówki. Zwykle staramy się być zgodni z boiskowymi faktami, a te pokazały, że (chociaż trudno w to uwierzyć) musimy być ukontentowani, iż skończyło się podziałem punktów, bo to przyjezdni byli bliżsi wygranej...

Zwycięstwo rocznika 2005 w Wałczu 25.03.2022r.
Juniorzy B1 piątkowy wieczór 25 marca spędzili na Euroboisku w Wałczu, gdzie zmierzyli się w kontrolnej potyczce z Orłem. Zespół Norberta Muchy wygrał ten trwający 80 minut sparing 7:4, zwłaszcza po przerwie potwierdzając dość wyraźną przewagę.

Z Kaszubią w trzydziestą rocznicę powstania klubu24.03.2022r.
W niedzielę 27 marca 2022 r. o godz.15.30 seniorzy MKS-u w czwartym wiosennym występie zmierzą się na Stadionie Miejskim z Kaszubią Studzienice. Spotkanie odbędzie się dokładnie w 30. rocznicę narodzin Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno, stąd wyjątkowo nie rozpoczniemy potyczki o pełnej godzinie, akcentując właśnie liczbę "30". To oczywiście jedynie symbol, najbardziej interesuje nas teraźniejszość, a ta nie do końca jest różowa jako, że Czerwono-Niebiescy w trzech meczach rundy rewanżowej zdobyli tylko trzy oczka, ulegając ostatnio w pechowych okolicznościach ekipie KS Gryf Słupsk 1:2.

Słonecznik zmorą trybun23.03.2022r.
Tego materiału nie musiałoby być, zastanawialiśmy się zresztą, czy w ogóle pisać o takich z pozoru zdawałoby się błahostkach, ale w końcu zapadła decyzja: a dlaczego nie? Jesteście na meczach MKS-u na Stadionie Miejskim? Tak, chodzicie, z pewnością, bo jeśli odwiedzacie stronę internetową, to zapewne większość z Was bywa również na obiekcie przy ul. Sportowej i pewnie mniej lub bardziej kibicuje Czerwono-Niebieskim. Dodajmy zgodnie z prawdą, iż duża grupa czyni to regularnie, co powoduje, że frekwencja jak na warunki klasy okręgowej jest u nas pokaźna i wskazuje na popularność futbolu w mieście nad Debrzynką. Do kogo kierujemy niniejszy wywód? Do wszystkich bez wyjątku, którzy przybywają na ul. Sportową. Tyle tytułem może i przydługiego, ale ważnego wstępu, teraz do rzeczy...

Dzieci z Akademii Piłkarskiej MKS-u na meczu Chojniczanka - Ruch 22.03.2022r.
Wczorajsze spotkanie na szczycie na drugoligowym froncie, pomiędzy Chojniczanką Chojnice i Ruchem Chorzów, stało się dobrą okazją do zorganizowania wycieczki dla dwóch grup dziecięcych naszej Akademii Piłkarskiej. Łącznie do Grodu Tura wybrało się 33 wychowanków Czerwono-Niebieskich, trenerzy (Norbert Mucha i Bartłomiej Lica) i dodatkowo w roli opiekunów rodzice (Rafał Litwiniuk, Jarosław Nagibor i Michał Ogierman) oraz Sebastian Michno.

Murawa Stadionu Miejskiego po zabiegach 21.03.2022r.
18 i 19 marca firma "G&Syn Boiska" z Otłoczyna koło Torunia dowodzona przez Szymona Gawlika wzorem lat ubiegłych zrealizowała doroczne prace pielęgnacyjne na murawie Stadionu Miejskiego w Debrznie. Tym razem udało się je przeprowadzić w najbardziej dogodnym terminie, a więc wczesną wiosną, co prędko powinno przynieść pożądany efekt w postaci pięknego placu, szybciej budzącego się do życia po zimie. Od 2014 roku mamy w Grodzie Dzika bardzo ładny obiekt i powyższe cykliczne działania są niezbędne, aby pomagać utrzymywać całość w należytym stanie.

Wrzeszcz, Stroiński i Michno powitali wiosnę w Rychnowach 20.03.2022r.
UKS Wiking Rychnowy zorganizował turniej tenisa stołowego "Powitanie Wiosny", w którym wśród ponad 80 zawodników znalazło się trzech przedstawicieli debrzeńskiego środowiska pingpongowego. W imprezie, której pomysłodawcą i głównym animatorem był opiekujący się tenisistami z Rychnów Tomasz Mikołajczak, wzięli dzisiaj udział Lech Wrzeszcz, Robert Stroiński i Sebastian Michno. Pierwszy i trzeci to zawodnicy MKS-u, a Stroiński poza obecnością na turniejach w Grodzie Dzika często odwiedza imprezy w okolicznych miejscowościach (m.in. Sępólno Krajeńskie, Złotów), choć na co dzień nie gra w lidze.

Bolesna porażka w ostatnich sekundach 19.03.2022r.
Przegraliśmy w Słupsku z ekipą KS Gryf 1:2 i jest to niepowodzenie trudne do zaakceptowania, biorąc pod uwagę przebieg meczu. Można napisać, że najbardziej sprawiedliwym wynikiem rozgrywanego w sobotnie przedpołudnie spotkania byłby remis, lecz nie od dziś wiemy, iż w futbolu o sprawiedliwości ciężko mówić, a liczy się po prostu to, kto częściej trafi do siatki. Czerwono-Niebiescy oczywiście mieli okazje, aby rozstrzygnąć zawody na swoją korzyść, jednak w końcowych fragmentach rywalizacji to gospodarze zdobyli gola dającego im cenne trzy punkty.

Kwietniowe derby z Piastem 24 godziny później17.03.2022r.
W kalendarzu wiosennych gier drużyny seniorów MKS-u Debrzno zanotowaliśmy dzisiaj ważną zmianę. Z powodów organizacyjnych skorygowaliśmy datę derbowej konfrontacji z Piastem Człuchów i zawodnicy wybiegną ma murawę Stadionu Miejskiego w niedzielę 10 kwietnia o godz.16.00, a nie jak wcześniej przewidywaliśmy w sobotę 9 kwietnia o 16.00.

Nowa inicjatywa: "KLUB 30" na 30-lecie15.03.2022r.
Dokładnie 27 marca 2022 r. przypada trzydziesta rocznica powołania do życia Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno w miejsce zlikwidowanego wczesną wiosną 1992 roku Ludowego Klubu Sportowego "Żagiel". Z tego też względu symbolicznie zaczniemy spotkanie o mistrzostwo słupskiej klasy okręgowej Czerwono-Niebieskich z Kaszubią Studzienice o godz.15.30, ale to nie jedyna kwestia związana z "trzydziestką" emkaesiaków, o jakiej chcemy teraz wspomnieć. Już dzisiaj, na kilkanaście dni przed oficjalnym startem, przedstawimy kibicom, sympatykom klubu, wszystkim osobom, którym MKS jest bliski inicjatywę, która (mamy taką nadzieję) może trafić na podatny grunt.

To był udany miesiąc z turniejami dziecięcymi14.03.2022r.
Zaczynaliśmy 5 lutego, finisz nastąpił 6 marca. W ciągu czterech tygodni rozegrano sześć imprez piłkarskich pod dachem, w których zaprezentowało się 48 drużyn reprezentujących 17 klubów z czterech województw, z czego siedem pochodziło z Pomorza, także siedem z Wielkopolski, jeden z woj. zachodniopomorskiego, a dwa z okręgu kujawsko-pomorskiego. We wszystkich zawodach odbyło się ogółem 120 meczów, w których obejrzeliśmy 432 bramki, a zagrało 413 zawodników. To najkrótsze podsumowanie cyklu towarzyskich turniejów w piłce nożnej zorganizowanych przez MKS w hali Szkoły Podstawowej w Debrznie kolejno w rocznikach 2007, 2014, 2011, 2008, 2012 i 2013.

Dwa ciosy "Kawy", Hubert z premierowym golem 13.03.2022r.
Licznie przybyli w niedzielne popołudnie na Stadion Miejski kibice opuszczali obiekt po meczu z KS Włynkówko zadowoleni. Może nie był to tak efektowny i jakościowo dobry występ Czerwono-Niebieskich jak w wielu jesiennych spotkaniach, jednak zespół Pawła Władyczaka zainkasował trzy punkty, wygrywając 3:2. Było to zwycięstwo w minimalnych rozmiarach, a tak naprawdę z przebiegu gry debrznianie zasługiwali na wyższą wiktorię.

Rocznik 2013 bezbłędny na zawodach w Jastrowiu 12.03.2022r.
To było niezwykle udane przedpołudnie dla drużyny juniorów F1 (rocznik 2013 i młodsi) MKS-u Debrzno. Czerwono-Niebiescy prowadzeni przez Krzysztofa Dudzica gościli w Jastrowiu, gdzie wzięli udział w towarzyskim halowym turnieju piłki nożnej. Impreza pierwotnie miała się odbyć trzy tygodnie temu, ale fatalne warunki atmosferyczne (czytaj nękające region wichury) spowodowały, że organizator zawodów (Start Jastrowie) przeniósł je właśnie na 12 marca.

Nie zlekceważyć KS Włynkówko11.03.2022r.
13 marca 2022 r. o godz.15.00 w drugiej wiosennej serii spotkań w słupskiej okręgówce seniorów MKS Debrzno podejmie na Stadionie Miejskim KS Włynkówko. Po wpadce na inaugurację rundy rewanżowej, nieudanych derbach i wyraźnej porażce w Wyczechach podopieczni Pawła Władyczaka chcą odzyskać zwycięski kurs i wygrać w pierwszym w tym roku meczu rozgrywanym na własnym obiekcie.

Reprezentacyjne dresy dla ekipy seniorów10.03.2022r.
Drużyna seniorów MKS-u Debrzno została niedawno wyposażona w reprezentacyjne dresy marki JOMA. Dzięki dużemu zaangażowaniu finansowemu firmy "Schody dla Ciebie" Damiana Litwiniuka (dziękujemy!) oraz środkom pozyskanym przez sam klub zawodnicy I zespołu sekcji piłki nożnej emkaesiaków otrzymali nowy, efektownie prezentujący się sprzęt.

Nowe piłkochwyty na Stadionie Miejskim09.03.2022r.
W poniedziałek 7 marca poznańska firma "Concept Trade" zdemontowała zainstalowane w 2014 roku na naszym obiekcie piłkochwyty i zastąpiła je całkowicie nowymi. Sprzęt został zakupiony pod koniec ubiegłego roku, ale celowo dopiero teraz "zluzował" ten wysłużony, podniszczony, mocno przerzedzony przez cztery pory roku i co za tym idzie zróżnicowane, zmienne warunki atmosferyczne. Celowo choćby po to, aby... wytrzymał jedną zimę więcej.

Piąty tytuł strażaków 08.03.2022r.
Zawodnicy Ochotniczej Straży Pożarnej zwyciężyli w XXI wydaniu Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Końcowe wyniki niedzielnej, popołudniowej imprezy nie stanowią zaskoczenia biorąc pod uwagę możliwości kadrowe pięciu startujących zespołów. Ekipa OSP triumfowała piąty raz w historii zawodów, poprzednio plasując się na pierwszym miejscu w 2008, 2015, 2016 i 2018 roku. Wicemistrzostwo dla obrońców pierwszej lokaty sprzed dwóch lat (w roku 2021 turniej nie odbył się), czyli teamu Rola sp. z o.o. z Człuchowa.

Wśród dziewięciolatków świetny występ Tucholanki 07.03.2022r.
Takie turnieje lubimy najbardziej! Pasja, zaangażowanie, ambicja i radość z gry - to zwykle cechuje młodziutkich futbolistów i nie inaczej było 6 marca w hali Szkoły Podstawowej. Zamknęliśmy cykl imprez towarzyskich dla dzieci i młodzieży rywalizacją w roczniku 2013, która mogła przypaść do gustu miłośnikom futbolu najmłodszych. Mimo iż formalnie nie prowadziliśmy oficjalnej klasyfikacji warto zaznaczyć, że najlepiej wypadli w pięciogodzinnych zmaganiach piłkarze Tucholanki Tuchola.

Pingpongiści i siatkarze ładnie pograli w celu charytatywnym 06.03.2022r.
Od samego rana po bardzo późne popołudnie w sobotę 5 marca szkolna debrzeńska hala tętniła życiem. W ramach akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym" rozegraliśmy towarzyskie turnieje tenisa stołowego i siatkówki drużyn mieszanych. Łącznie uczestniczyło w obydwu imprezach 69 zawodniczek i zawodników, a ogólna kwota zebrana dzięki realizacji tych przedsięwzięć przekroczyła 1500 złotych. Brawo dla uczestników za zaangażowanie i pomoc!

Falstart w Wyczechach05.03.2022r.
Od wysokiej porażki 1:4 w wyjazdowym spotkaniu z Sokołem Wyczechy rozpoczęliśmy rundę rewanżową w okręgówce seniorów. Zarówno wynik, jak i gra Czerwono-Niebieskich są sporym rozczarowaniem, bowiem liczyliśmy na dużo lepszą postawę emkaesiaków i przedłużenie passy ligowych wygranych (10!) z rzędu. Nic z tego, gospodarze zwyciężyli zasłużenie, chociaż wg nas rozmiary ich wiktorii są zbyt pokaźne w stosunku do tego, co oglądaliśmy przez 90 minut.

Rewanże pełne niewiadomych 04.03.2022r.
W weekend 5/6 marca inauguruje rundę rewanżową słupska klasa okręgowa seniorów. Ani się obejrzeliśmy, a błyskawicznie minęły trzy miesiące przerwy od futbolowej rywalizacji i pora do niej wrócić. Podstawowe pytanie debrzeńskiego kibica jest następujące: czy MKS stać na równie udane występy jak w pierwszej części sezonu? Zaraz po ostatniej jesiennej kolejce pisaliśmy szeroko o licznych rekordach ustanowionych przez Czerwono-Niebieskich w tamtym czasie. Rzeczywiście, fotel lidera, efektowna w wielu potyczkach, skuteczna gra i ogrom radości, jaką przysporzyli swoim fanom piłkarze z ul. Sportowej, autentycznie wszystkich radowały. Z tym większym zainteresowaniem przystępujemy do II fazy edycji 2021/2022.

Tak wyglądają wiosenne plany seniorów03.03.2022r.
To już pojutrze... Bardzo szybko minęła zimowa przerwa w zmaganiach ligowych seniorów. W sobotę 5 marca wracamy do emocji związanych z klasą okręgową i rywalizacją w sezonie 2021/2022. Dla kibiców MKS-u mamy dzisiaj wykaz wszystkich dat i godzin meczów, które zespół Pawła Władyczaka rozegra przez najbliższe trzy miesiące. Przed nami 17 spotkań o punkty, z czego osiem na własnym terenie i dziewięć poza Grodem Dzika.

Zakłady pracy grają dla Kubusia i Filipa 02.03.2022r.
Pierwszy raz tego typu turniej MKS Debrzno zorganizował w 2001 roku. Potem nieprzerwanie do 2020 roku kontynuowaliśmy pomysł, przy czym od kilku lat Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej (bo o tej imprezie mowa) są nieodłącznym elementem akcji charytatywnej "Debrzno Pomaga Potrzebującym". Rok 2021 to koronawirusowa pauza, ale po krótkiej przerwie wracamy do zawodów zakładowych, zapraszając na nie do Szkoły Podstawowej w niedzielę 6 marca o godz.15.30!

Impreza rocznika 2013 również częścią akcji charytatywnej01.03.2022r.
Zaczynaliśmy na początku lutego, po miesiącu finiszujemy z cyklem halowych piłkarskich zawodów towarzyskich przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. W niedzielę 6 marca o godz.9.00 w szkolnym obiekcie przy ul. Królewskiej 8 zainaugurujemy turniej rocznika 2013 z udziałem (tak samo jak w przypadku poprzednich) ośmiu ekip.

"Debrzno Pomaga Potrzebującym" - 5 marca tenis stołowy i siatkówka 28.02.2022r.
Po rocznej przerwie wraca lokalna akcja charytatywna "Debrzno Pomaga Potrzebującym", a wraz z nią akcenty sportowe. W 2022 roku na wniosek grupy inicjatywnej (instytucje, osoby prywatne) zbieramy środki finansowe mające dopomóc w leczeniu i rehabilitacji zmagających się z ciężkimi schorzeniami 4-letniego debrznianina Jakuba Gierosia i 18-letniego mieszkańca Uniechowa Filipa Kobylskiego. W weekend 5/6 marca odbędzie się finał całego przedsięwzięcia, na który serdecznie zapraszamy. Publikujemy plakat akcji, jak również osobno afisze realizowanych przez nasz klub trzech z czterech imprez. Czwartą jest organizowany na sprawą środowiska siatkarskiego turniej drużyn mieszanych. Będzie się działo przez dwa dni, ale po kolei...

Gościnni debrznianie, Piast zagrał najlepiej27.02.2022r.
To była piąta, przedostatnia towarzyska impreza piłkarska przeznaczona tym razem dla dzieci z rocznika 2012. W hali Szkoły Podstawowej w Grodzie Dzika obejrzeliśmy trwającą niemal pięć godzin rywalizację, stojącą na zróżnicowanym poziomie, w której najskuteczniej poczynały sobie zespoły Piasta Człuchów i Lidera Rychnowy. Zetknęły się zresztą w bezpośrednim meczu na koniec drugiej fazy turnieju w tzw. grupie Czerwonej, remisując 1:1.

Ostatni mecz kontrolny przegrany, pora na ligę 26.02.2022r.
Po zaciętym spotkaniu seniorzy MKS-u ulegli Tucholance Tuchola 2:3 w towarzyskiej wyjazdowej grze wieńczącej okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Zawody mogły się podobać, gra była szybka, ciekawa, chociaż sporymi fragmentami również chaotyczna w wykonaniu obydwu zespołów. Do formy, w jakiej chcielibyśmy widzieć Czerwono-Niebieskich w konfrontacjach mistrzowskich na pewno jeszcze nieco brakuje, ale to o tej porze roku normalne...

Bilans rundy jesiennej (6) - juniorzy B125.02.2022r.
W szóstym odcinku oceny dokonań zespołów MKS-u Debrzno grających w lidze w tym sezonie skupimy się na najstarszej kategorii juniorskiej, czyli zawodnikach urodzonych w 2005 roku (i młodszych). Team szkolony obecnie przez Norberta Muchę (przejął go latem ubiegłego roku od Pawła Władyczaka) zajął w jesiennych zmaganiach w sześciodrużynowej grupie (łącznie 10 meczów, gdyż przyjęto system czterorundowy) czwartą lokatę, ale... kilkanaście dni temu uległo to zmianie.

Bilans rundy jesiennej (5) - juniorzy C224.02.2022r.
Po podsumowaniu zmagań ligowych w czterech najmłodszych kategoriach wiekowych, w których mamy w rozgrywkach ekipę MKS-u Debrzno, wracamy do tego cyklu oceniając dzisiaj zespół rocznika 2008 (i młodsi) prowadzony przez Dariusza Piekarskiego. Juniorzy C2 grają w 10-drużynowej grupie klasy okręgowej i na półmetku sezonu okupują ósmą lokatę z dorobkiem sześciu punktów w dziewięciu spotkaniach.

27 lutego zawody rocznika 201224.02.2022r.
Piąta z sześciu przewidzianych imprez halowych dla dzieci i młodzieży będzie przeznaczona dla dziesięciolatków. Zawodnicy urodzeni w 2012 roku (i młodsi) stawią się w obiekcie szkolnym przy ul. Królewskiej 8 w Debrznie w niedzielę 27 lutego, aby w godz.10.00-15.00 w ośmiozespołowej stawce rozegrać łącznie 20 meczów.

Szacunek dla Skotawii i Brdy, kto następny?23.02.2022r.
Odkąd w głowach związkowych działaczy jakiś czas temu pojawił się niemądry (TAK!) pomysł, aby pozwalać gospodarzom meczów ligowych wyznaczać je w okresie przed Świętami Wielkanocnymi na ŚRODĘ lub WIELKĄ SOBOTĘ, a nie jak to było przez dziesiątki lat wyłącznie w Wielką Sobotę (OBLIGATORYJNIE), piętnujemy to rozwiązanie w lichej nadziei, że ktoś odpowiedzialny za taki stan rzeczy pójdzie w końcu po rozum do głowy. Jak na razie z co najwyżej średnim efektem...

1% dla MKS-u- to wciąż możliwe22.02.2022r.
Od kilkunastu lat osoby bliskie Miejskiemu Klubowi Sportowemu Debrzno mają możliwość przekazania stowarzyszeniu jednego procenta przy dorocznym rozliczeniu z fiskusem. Tak jest także obecnie, do czego (mając świadomość wielu potrzeb innych instytucji i osób prywatnych) serdecznie Was zachęcamy.

Piast w Dębnicy, Zawisza w Bytowie22.02.2022r.
Dwa kluby słupskiej klasy okręgowej w rundzie wiosennej zagrają w roli gospodarzy na innych obiektach niż dotychczas. W obydwu przypadkach chodzi o prace remontowe na macierzystych stadionach. Mamy tu na myśli ekipy Piasta Człuchów i Zawiszy Borzytuchom. Pierwsi będą występować "u siebie" tymczasowo w Dębnicy, natomiast przedostatni zespół ligi podejmie rywali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Bytowie.

Futbol unplugged21.02.2022r.
Daliśmy radę! Mimo fatalnej pogody, wichury, braku łączności telefonicznej oraz energii elektrycznej, uczestnicy towarzyskiego turnieju halowej piłki nożnej rocznika 2008 stawili się w szkolnym obiekcie w komplecie i rozegrali interesujące zawody. Wprawdzie nie funkcjonowały tablica świetlna i nagłośnienie, lecz wszystkie te niedogodności nie stanowiły poważnej przeszkody, aby przez pięć godzin młodzi piłkarze stworzyli ciekawą imprezę.

Po przerwie odjechali Rawysowi20.02.2022r.
W piątym towarzyskim meczu przed wznowieniem wiosennych gier w słupskiej okręgówce seniorzy MKS-u pokonali na boisku w Tucholi przedstawiciela kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej Rawys Raciąż 6:2. Czerwono-Niebiescy byli słabsi w pierwszej odsłonie, natomiast w drugich 45 minutach niepodzielnie panowali na murawie i przewagę udokumentowali zdobyciem aż pięciu goli.

Sprawdzian juniorów E1 i E2 z Kolejarzem19.02.2022r.
Wtorkowe popołudnie 15 lutego drużyny roczników 2011 i 2012 MKS-u Debrzno wraz z trenerami Norbertem Muchą i Bartłomiejem Licą spożytkowały na towarzyskie mecze z rówieśnikami z Kolejarza Chojnice, które odbyły się na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Towarzyskie potyczki łącznie czterech zespołów trwały niemal dwie godziny.

Sobota z rocznikiem 2008 18.02.2022r.
Nie zwalniamy tempa, przed uczestnikami cyklu towarzyskich turniejów w halowej piłce nożnej dzieci realizowanego przez nasz klub już czwarta odsłona, na którą zapraszamy do obiektu Szkoły Podstawowej przy ul. Królewskiej 8 w sobotę 19 lutego 2022 r. w godz.10.00-15.00. Identycznie jak w poprzednich trzech imprezach do rywalizacji w roczniku 2008 przystąpi osiem drużyn.

Sparing z Borowiakiem odwołany17.02.2022r.
Z siedmiu do sześciu zredukowaliśmy liczbę gier kontrolnych, które rozegra drużyna seniorów MKS-u Debrzno w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w słupskiej klasie okręgowej. Z planu spotkań skreślono towarzyską potyczkę z Borowiakiem Czersk.

Nowy podział na grupy w rywalizacji dzieci16.02.2022r.
Ze związkowej komórki w Słupsku otrzymaliśmy oczekiwany przez trenerów, zawodników i rodziców komunikat odnośnie nowego układu gier w zmaganiach najmłodszych. Wiemy wreszcie z kim wiosną zagrają debrzeńscy juniorzy E1, E2, F1 i F2 oraz gdzie i w jakich terminach weekendowych.

Bez Jantara w rozgrywkach juniorów B115.02.2022r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w najnowszym komunikacie poinformowała m.in. o rezygnacji z dalszego udziału w rywalizacji w klasie okręgowej juniorów B1 drużyny Jantara Ustka. To bardzo zaskakujące wieści jako, że nadmorski zespół na półmetku sezonu jest (a raczej był)... liderem tabeli!

Gospodarze solidnie, OMS AP Szczecinek najbardziej skuteczny 14.02.2022r.
Dotarliśmy do półmetka zimowych, halowych towarzyskich turniejów piłkarskich dla dzieci i młodzieży. Niedziela 13 lutego należała do zawodników z rocznika 2011 i obserwowaliśmy interesującą rywalizację, w której najbardziej wyróżniły się ekipy OMS AP Szczecinek, Sokoła Wyczechy i Chojniczanki Chojnice.

Nareszcie delikatny optymizm12.02.2022r.
W czwartym sparingu zimowym wygraliśmy z Polonią Jastrowie na Euroboisku w Wałczu 3:2 i można króciutko podsumować, że to był dobry mecz w wykonaniu Czerwono-Niebieskich. Po okresie licznych roszad w składzie i wątłej kadry Paweł Władyczak miał tym razem większy komfort, ponieważ na towarzyskie zawody pojechaliśmy w piętnaście osób, a co najistotniejsze szkoleniowiec debrzeński mógł liczyć na liczniejszą niż poprzednio grupę zawodników będących realnie blisko wyjściowej jedenastki w lidze.

Wrzeszcz, Kulicki, Kaczyński i Śledziński sprawdzani przez Arkę i Radunię11.02.2022r.
Czterech piłkarzy drużyny juniorów B1 i C2 MKS-u w okresie zimowym było testowanych przez dwa kluby z Pomorza, a więc Arkę Gdynia i Radunię Stężyca. O pierwszym z nich (Wiktor Wrzeszcz) już pisaliśmy, dzisiaj potwierdzamy jedynie, że w dniach 19-26 lutego weźmie udział w obozie sportowym organizowanym przez Arkę w Kołobrzegu. Pozostali trzej także otrzymali szansę wykazania się w innym środowisku i starań o dalszy futbolowy rozwój.

W niedzielę rywalizacja rocznika 201110.02.2022r.
Polonia Jastrowie, Piast Człuchów, FA Fair Play Zlotów, Sokół Wyczechy, Chojniczanka Chojnice, MKS Debrzno oraz dwie drużyny AP Szczecinek to uczestnicy towarzyskiego turnieju halowej piłki nożnej dzieci z rocznika 2011, który organizuje nasz klub w obiekcie Szkoły Podstawowej w Debrznie w niedzielę 13 lutego. W godz.10.00-15.00 obejrzymy ogółem 20 spotkań w dwóch fazach, a każde potrwa po 12 minut. Miłośników futbolu w wydaniu juniorskim czeka więc ponownie spora dawka emocji i wrażeń.

Wyborny turniej ośmiolatków!08.02.2022r.
Mogły się podobać zawody rocznika 2014 i to bardzo! W drugim odcinku towarzyskich turniejów dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej w obiekcie Szkoły Podstawowej ponownie obejrzeliśmy w akcji osiem zespołów i nie zabrakło wielu pozytywnych wrażeń. O świetną atmosferę zadbali nie tylko sami uczestnicy zmagań, ale także ich trenerzy i Rodzice, którzy niezwykle licznie stawili się w hali.

Triumf debrznian w premierowej imprezie07.02.2022r.
Zaczęliśmy cykl halowych zawodów dla dzieci i młodzieży od zwycięstwa gospodarzy w rywalizacji rocznika 2007! Podopieczni Dariusza Piekarskiego zasłużenie sięgnęli po pierwsze miejsce w turnieju, wygrywając w finale z Krajną Sępólno Krajeńskie 3:1. Zgarnęli również jedną z trzech nagród indywidualnych, bo Antoni Sadowski (na co dzień zawodnik z pola) z drugiej drużyny Czerwono-Niebieskich został najlepszym golkiperem.

Vouchery trafiły w dobre ręce 06.02.2022r.
W trakcie niedawnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Debrznie licytowano m.in. dwa vouchery ufundowane przez nasz klub, o czym informowaliśmy przed akcją. Wiemy do kogo powędrowały i zarazem kto zasilił konto inicjatywy od trzech dekad firmowanej nazwiskiem Jurka Owsiaka.

Stabilizacja to na razie słowo nieznane, 3:6 z Kolejarzem05.02.2022r.
Niezłe 70 minut i kiepska końcówka kontrolnego spotkania z Kolejarzem. Przegraliśmy na boisku w Tucholi mecz rozgrywany przy sztucznym oświetleniu wysoko, bo 3:6 mimo, iż długo dotrzymywaliśmy kroku przeciwnikom. Niestety, kolejny raz trener Paweł Władyczak miał olbrzymie kłopoty ze składem, a o tym jak to obecnie wygląda niech zaświadczy porównanie z poprzednim sparingiem z Orkanem Śmiłowo w Wałczu. Spośród czternastu piłkarzy, którzy zagrali z Kolejarzem jedynie czterech(!) biegało po boisku tydzień wcześniej...

6 lutego zawody rocznika 2014 04.02.2022r.
W drugiej odsłonie towarzyskich turniejów dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej obejrzymy mecze z udziałem zawodników z rocznika 2014. Zapowiada się ciekawa impreza, bo na boisku pojawią się mali piłkarze klubów wywodzących się z trzech województw. Pomorskie to czterech przedstawicieli (Brda Rytel, Lider Rychnowy, Piast Człuchów i MKS Debrzno), zachodniopomorskie będzie reprezentowała drużyna AP Szczecinek, natomiast wielkopolskie FA Fair Play Złotów, Krajna Wyrzysk i Start Jastrowie.

Ruszamy z festiwalem juniorskiego futbolu - 5 lutego rocznik 200703.02.2022r.
Z różnych powodów nie udało się w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia w 2019 i 2020 roku, taki sam niekorzystny scenariusz ziścił się rok później. W międzyczasie zmieniliśmy nazwę turniejów ze świątecznych na TOWARZYSKIE, ale wreszcie możemy obwieścić, że realizujemy ambitne (zwłaszcza w dzisiejszych czasach) zamierzenie. Cykl zawodów dla dzieci i młodzieży w halowej piłce nożnej w Grodzie Dzika organizowany ponownie po długiej przerwie czas zacząć! Ogółem będzie to sześć imprez odbywających się w ciągu pięciu zbliżających się weekendów. Na pierwszy ogień idą zawodnicy z rocznika 2007 (i młodsi), którzy stawią się w obiekcie Szkoły Podstawowej w sobotę 5 lutego.

W Zakrzewie wystąpił zespół jedenastolatków02.02.2022r.
Drużyna rocznika 2011 MKS-u Debrzno gościła 30 stycznia w hali w Zakrzewie, gdzie tamtejsza Akademia Piłkarska Respect organizowała zawody z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Raduje kolejna możliwość skonfrontowania się z rówieśnikami i taki był główny zysk Czerwono-Niebieskich z udziału w tej imprezie.

Ach te karne, drugie miejsce w lidze halowej...01.02.2022r.
Jeśli fazę zasadniczą halówki w Rychnowach można śmiało podsumować jako niezbyt interesującą, a momentami wręcz nudnawą, to turniej finałowy wynagrodził kibicom wszelkie niedostatki emocji sezonu pod dachem. Zarówno bowiem mecze półfinałowe, jak i spotkania o trzecie miejsce i wielki finał to były widowiska w pełnym tego słowa znaczeniu, w których nie brakowało niczego, włącznie z kontrowersjami sędziowskimi oraz... awarią światła. Zmobilizowali się wszyscy, także piłkarze MKS-u Debrzno, grający przecież dotąd bardzo przeciętnie. Byliśmy o krok od zgarnięcia pełnej puli, ale druga pozycja i tak jest bardzo dobrym rezultatem biorąc pod uwagę właśnie całe zmagania.

Milczarek, Frąckowiak, Żychliński i Pawlak najlepiej zagrali dla Orkiestry31.01.2022r.
43 pingpongistów (w tym jedna przedstawicielka płci pięknej Katarzyna Małek) uczestniczyło w zorganizowanym przez MKS towarzyskim turnieju z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za nami ciekawe zawody z udziałem wielu zawodników prezentujących naprawdę ponadprzeciętny poziom. Cieszy również to, że nad Debrzynkę zjechali tenisiści z wielu miejscowości, w tym spora grupka takich, którzy dotąd u nas jeszcze nie gościli. Co najważniejsze, w WOŚP-owych puszkach wylądowało 725 złotych jako wkład w akcję uczestników niedzielnej imprezy. Brawo WY!

Sporo gry roczników 2012 i 2014 w jastrowskich turniejach 30.01.2022r.
Akademia Piłkarska Start Jastrowie była organizatorem turniejów dziecięcej piłki nożnej, które odbyły się w hali w tej miejscowości w sobotę 29 stycznia. Zawody były dedykowane rocznikom 2012 i 2014. W obydwu częściach imprezy uczestniczyło po sześć ekip, w tym Czerwono-Niebiescy z Debrzna. Turnieje można określić błyskawicznymi, ponieważ rywalizowano po trzy godziny.

"Kareta" Szostka, lider pilskiej okręgówki lepszy o gola 29.01.2022r.
Drugi zimowy mecz towarzyski i... ogromne problemy MKS-u ze skompletowaniem odpowiednio szerokiej i silnej kadry. Od razu dodajmy, iż rywale (dominator pilskiej klasy okręgowej, jesienią bez najmniejszego potknięcia, 45 oczek!), czyli Orkan Śmiłowo wyglądali dość podobnie w sobotnie popołudnie prezentując tak, jak Czerwono-Niebiescy skład daleko odbiegający od ligowego.

LOS wyprzedził Lidera II 28.01.2022r.
W rozgrywanej na raty ostatniej kolejce ligi halowej w Rychnowach zgodnie z przypuszczeniami najciekawiej było w obydwu potyczkach LOS-u Człuchów z Liderem II. Dzięki minimalnym wygranym człuchowianie wyprzedzili w tabeli drugą ekipę gospodarzy, lecz ma to znaczenie jedynie symboliczne, ponieważ i tak drużyny były na siebie "skazane" w półfinale niedzielnej decydującej rozgrywki najlepszego kwartetu. W drugim spotkaniu (a w kolejności pierwszym) MKS Debrzno spróbuje stawić czoła Liderowi, czyli zwycięzcy zasadniczej części rywalizacji.

Sobota i niedziela z imprezami juniorów w Jastrowiu i Zakrzewie27.01.2022r.
W najbliższy weekend wiele wydarzeń z udziałem sportowców reprezentujących MKS Debrzno! Wspominaliśmy wcześniej o wyjeździe seniorów na sparingowy mecz w Wałczu z Orkanem Śmiłowo (sobota, godz.14.00). Dzień później Czerwono-Niebiescy pojawią się w hali w Rychnowach, gdzie zagramy decydujące spotkania wśród czołowych czterech drużyn w trwającej od początku grudnia lidze. Poza tym informowaliśmy o turnieju tenisa stołowego organizowanym przez nasz klub z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (niedziela godz.9.30 w SP Debrzno). To jednak nie wszystko, bo aktywne będą również dzieci z roczników 2012, 2014 i 2011...

Kostera królem rankingu, Orłowski szósty26.01.2022r.
40 zawodników zaliczyło przynajmniej jeden mecz singlowy w IV lidze tenisa stołowego w zakończonej niedawno fazie zasadniczej w grupie, w której rywalizowali przedstawiciele MKS-u Debrzno. Otrzymaliśmy oficjalny ranking sporządzony przez Pomorski WZTS na podstawie rezultatów gier pojedynczych. Można podsumować, iż niespodzianki nie było, bowiem dwa czołowe miejsca zajmują reprezentacji zwycięskiej ekipy C.S.T. Czarne, a zatem Piotr Kostera i Eugeniusz Maśnik.

Walkowery z Kolejarzem25.01.2022r.
Bez gry wywalczyli awans do do finałowej czwórki zawodnicy MKS-u Debrzno biorący udział w lidze halowej w Rychnowach. W poniedziałkowe późne popołudnie 24 stycznia Czerwono-Niebiescy udali się na mecze do obiektu przy szkole w podczłuchowskiej miejscowości i... nie zastali rywali.

WAŻNE! Wznawiamy cykl turniejów dziecięcych w Debrznie24.01.2022r.
Cztery weekendy w lutym oraz pierwszy marcowy będą stały pod znakiem towarzyskich halowych imprez piłkarskich przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. W obiekcie Szkoły Podstawowej w Debrznie przy ul. Królewskiej 8 pojawi się w sześciu terminach łącznie 48 drużyn (po osiem w każdych zawodach), a przynajmniej taki jest plan organizatorów, czyli MKS-u Debrzno. Całość realizujemy z opóźnieniem (pierwotnie miał to być grudzień 2020 roku, a potem grudzień ubiegłego roku), jednak mimo, iż pandemia COVID-19 nie odpuszcza i stanowi przeszkodę staramy się, aby turnieje zaistniały w kalendarzu.

Porażki w przedostatniej serii23.01.2022r.
Słabo wypadli piłkarze MKS-u w szóstej kolejce ligi halowej w Rychnowach. Czerwono-Niebiescy przegrali dwukrotnie (3:7 i 4:8) z drugą drużyną gospodarzy i były to wyniki odzwierciedlające przebieg potyczek.

Klubowe vouchery na licytację dla WOŚP!22.01.2022r.
30 stycznia w całej Polsce (wróć, niemalże na całym świecie!) trzydziesty raz zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i w tym wydarzeniu nie może oczywiście zabraknąć akcentów debrzeńskich. Również tych związanych z naszym klubem, ponieważ kontynuujemy to, co znakomicie sprawdziło się w ubiegłych latach, a mianowicie przekazujemy miejscowemu sztabowi w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki na licytację dwa vouchery.

Sezon skończony na pudle, pozostał mały niedosyt21.01.2022r.
Niespełna dwa tygodnie temu meczem w Domisławiu z C.S.T. Czarne zamknęliśmy zmagania w IV lidze tenisa stołowego w wykonaniu zawodników MKS-u Debrzno. Czerwono-Niebiescy zajęli trzecią lokatę w fazie zasadniczej, a ponieważ tylko dwa pierwsze zespoły kwalifikowały się do dalszych gier, stąd możemy już w styczniu podsumowywać cały sezon 2021/2022 emkaesiaków. Najkrócej należałoby go skwitować słowem "niezły", lecz zaraz potem przychodzi na myśl drugie, a mianowicie "niedosyt"...

30. Finał WOŚP z pingpongowym akcentem20.01.2022r.
W niedzielę 30 stycznia MKS we współpracy z Gminą Debrzno, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz Szkołą Podstawową organizuje towarzyski turniej tenisa stołowego, powiązany z jubileuszowym, już trzydziestym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek rozgrywek w hali przy ul. Królewskiej 8 o godz.9.30, zapisy przyjmujemy w dniu zawodów do 9.15.

Towarzysko przy stołach w Okonku 19.01.2022r.
Wtorkowy wieczór 18 stycznia drużyna tenisa stołowego MKS-u spędziła w hali Szkoły Podstawowej w Okonku, gdzie odbyła sparingową potyczkę z grającą w IV lidze wielkopolskiej ekipą UKS Żacy. Czerwono-Niebiescy wygrali tę towarzyską konfrontację 10:8 i było to najpewniej ostatnie spotkanie w tym sezonie emkaesiaków, bo rozgrywki ligowe (które niedługo oficjalnie podsumujemy) już za nami. Poza tym w kalendarzu widnieją jeszcze dwa turnieje pingpongowe w Debrznie, o czym szerzej napiszemy wkrótce.

Wiktor Wrzeszcz testowany przez Arkę Gdynia18.01.2022r.
Pracowity jest początek 2022 roku dla zawodnika drużyny juniorów B1 MKS-u Debrzno Wiktora Wrzeszcza. 14-latek w pierwszych dniach stycznia (od 3 do 7) uczestniczył w obozie projektu Polish Soccer Skills we Władysławowie-Cetniewie. Jak wcześniej informowaliśmy mieszkaniec Lipki otrzymał kilka miesięcy temu powołanie do reprezentacji PSS w swoim roczniku i m.in. wiosną będzie miał okazję do konfrontacji z jedną z drużyn zagranicznych. To nie wszystko, bowiem przedwczoraj, tj. 16 stycznia zawodnik Czerwono-Niebieskich zagrał w barwach Arki Gdynia w sparingowym meczu z Zawiszą Bydgoszcz.

Dwie korekty w kalendarzu sparingów 17.01.2022r.
Do sporządzonego w grudniu terminarza meczów kontrolnych ekipy seniorów MKS-u Debrzno jesteśmy zmuszeni nanieść dwie poprawki. W obydwu przypadkach dotyczą sprawdzianów zaplanowanych na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Tucholi.

Zacięty dwumecz ze Skrą16.01.2022r.
Odetchnęliśmy z ulgą... Czerwono-Niebiescy dodali do swojego dorobku w lidze pod dachem w Rychnowach sześć oczek za dwa zwycięstwa ze Skrą Bińcze, lecz potyczki z outsiderem tabeli nie należały wcale do łatwych. Można krótko podsumować, iż ćwiczyliśmy atak pozycyjny w wydaniu halowym i zdobywanie goli nie przychodziło debrznianom swobodnie.

Remis w Wałczu w pierwszym zimowym sprawdzianie 15.01.2022r.
Rzadko spotykanym wysokim remisem 5:5 zaczęliśmy serię gier kontrolnych drużyny seniorów przed rundą wiosenną. Takim rezultatem zakończyło się spotkanie z przedstawicielem zachodniopomorskiej IV ligi Orłem Wałcz na Euroboisku w tej miejscowości. Obydwa zespoły wznowiły treningi w tygodniu poprzedzającym mecz, zatem są na podobnym etapie przygotowań. Zarówno rywale, jak i my nie wystawiliśmy najsilniejszych składów, zabrakło po kilku piłkarzy, ale to normalne w tym okresie.

Bilans rundy jesiennej (4) - juniorzy E114.01.2022r.
Nadzwyczaj trudną pierwszą fazę edycji 2021/2022 mają za sobą zawodnicy rocznika 2011 (i młodsi) reprezentujący MKS. Zespół Norberta Muchy w aż jedenastu na dwanaście rozegranych spotkań turniejowych uznał wyższość rywali i jakkolwiek przesadą byłoby stwierdzenie, iż dzieliła Czerwono-Niebieskich od reszty stawki przepaść, to jednak ustępowaliśmy przeciwnikom dość wyraźnie.

Bilans rundy jesiennej (3) - juniorzy E213.01.2022r.
W trzeciej części cyklu oceniającego rundę jesienną w wykonaniu drużyny MKS-u zajmiemy się rocznikiem 2012, a więc juniorami E2. To zespół prowadzony przez Norberta Muchę, który grał w turniejach orlikowych z JFA Przechlewo, Piastem Człuchów, Kolejarzem Chojnice i Czarnymi Czarne.

Płomień ambitny, lecz zgaszony12.01.2022r.
Kilka tygodni czekaliśmy na zwycięstwa drużyny MKS-u Debrzno w lidze halowej w Rychnowach, ale po serii niepowodzeń debrznianie wrócili wreszcie na właściwą ścieżkę i zainkasowali w niedzielne popołudnie 9 stycznia dwie wygrane w konfrontacjach z Płomieniem Płonica. O ile pierwsza potyczka przebiegała pod znakiem zdecydowanej dominacji Czerwono-Niebieskich, to już rewanż przyniósł dużo więcej emocji.

Kapitalny występ MKS-u, Aleksander, Iga, Iwo, Lena i Wiktor nagrodzeni! 11.01.2022r.
33 razy w pięciu meczach turnieju rocznika 2014, czyli w trzeciej odsłonie Dziecięcej Gali Piłkarskiej ("Dumni z Natury"), cieszyły się z goli zdobywanych przez Czerwono-Niebieskich dzieci, a wraz z nimi trener Krzysztof Dudzic i licznie obecni na trybunach rodzice. To była wprost wystrzałowa niedziela w wykonaniu ekipy z Grodu Dzika, bowiem pokazaliśmy skuteczność, radość z gry, zaangażowanie i pasję na boisku, wygrywając przy tym każdą z potyczek.

Seniorzy rozpoczynają przygotowania10.01.2022r.
Treningiem w hali w Szkole Podstawowej w Starym Gronowie po sześciotygodniowej przerwie wznowią aktywność zawodnicy ekipy seniorów MKS-u Debrzno. Pierwsze zajęcia lidera słupskiej klasy okręgowej zaplanowano na wtorek 11 stycznia w godz.18.00-19.30. W zależności od warunków atmosferycznych Czerwono-Niebiescy w najbliższym okresie będą ćwiczyć w obiekcie pod dachem oraz na "Orliku" i ewentualnie w terenie.

Rocznik 2012 też dzielnie walczył09.01.2022r.
Ekipa juniorów E2 (rocznik 2012 i młodsi) trenowana przez Norberta Muchę gościła w sobotę 8 stycznia na Dziecięcej Gali Piłkarskiej ("Dumni z Natury") w Chojnicach. Czerwono-Niebiescy mieli sposobność rozegrać pięć meczów z ciekawymi przeciwnikami i starali się zaprezentować jak najlepiej w silnej stawce. Charakterystyczne, że w 10-osobowej kadrze zespołu zachowaliśmy... parytet jako, że w drużynie z Debrzna wystąpiło po pięć dziewcząt i chłopców.

Porażka w Domisławiu na zamknięcie sezonu08.01.2022r.
Po pięciu wygranych z rzędu tenisiści stołowi na finiszu kampanii 2021/2022 przegrali w Domisławiu z liderem rozgrywek C.S.T. Czarne 2:8. Cudu nie było, przeciwnicy dotąd stracili w całej edycji "aż" jeden punkcik i również teraz bezapelacyjnie zwyciężyli w spotkaniu z naszymi pingpongistami. Owszem, wynik mógł być nieco korzystniejszy dla Czerwono-Niebieskich, ale nie zmienia to faktu, iż byliśmy dużo słabsi od gospodarzy.

Zmienne szczęście zespołu, wyróżnienia dla Amelii, Filipa i Wiktora07.01.2022r.
W pierwszej odsłonie kolejnej edycji Dziecięcej Gali Piłkarskiej (w podtytule "Dumni z Natury") w Święto Trzech Króli w hali w Chojnicach wzięły udział ekipy z rocznika 2013 (i młodsi), a wśród ośmiu drużyn pokazali się Czerwono-Niebiescy, prowadzeni przez Krzysztofa Dudzica. Debrznianie nieustępliwie rywalizowali z rówieśnikami, zaznając zarówno smaku wygranych, jak i goryczy porażek...

Bilans rundy jesiennej (2) - juniorzy F106.01.2022r.
Drugą drużyną, której jesienne występy ocenimy na naszej stronie internetowej, jest ta skupiająca nominalnie zawodników z rocznika 2013. Podobnie jak rok młodsi piłkarze ta ekipa jest szkolona przez Krzysztofa Dudzica i pokazała się z dobrej strony w rywalizacji turniejowej, ustępując pola jedynie Kolejarzowi Chojnice.

Turnieje w Chojnicach z trzema naszymi drużynami 05.01.2022r.
Dziecięca Gala Piłkarska "Dumni z Natury" to cykl halowych zawodów, które w tym tygodniu organizuje Chojniczanka Chojnice. Impreza odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Huberta Wagnera 1 w dniach 6, 8 i 9 stycznia (we wszystkich przypadkach w godz.10.00-16.00), a przeznaczona jest kolejno dla zespołów z roczników 2013, 2012 oraz 2014. W każdej części przedsięwzięcia zobaczymy reprezentantów Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno.

Bilans rundy jesiennej (1) - juniorzy F2 04.01.2022r.
Rozpoczynamy serię materiałów podsumowujących wydarzenia w I rundzie kampanii 2021/2022 w ligach, w których biorą udział drużyny reprezentujące MKS Debrzno. Dzisiaj czas na odcinek pierwszy i lapidarne spojrzenie na dokonania zespołu rocznika 2014 (i młodsi), czyli juniorów F2. To tej ekipie, prowadzonej przez Krzysztofa Dudzica, wiodło się najlepiej spośród czterech "orlikowych", a zatem grających systemem turniejowym.

Grzech nieskuteczności02.01.2022r.
Niepowodzeniem zakończyły się obydwa występy emkaesiaków w trzeciej serii gier ligi halowej w Rychnowach i zarazem pierwszej w nowym roku. Czerwono-Niebiescy ulegli dwukrotnie drużynie Liceum Ogólnokształcącego Sportowego z Człuchowa (2:4 i 1:4) i jeśli mielibyśmy najszybciej znaleźć największy mankament w postawie debrznian wystarczy napisać o braku skuteczności...

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::