ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Niedzielne derby na żywo na You Tube30.09.2021r.
Mamy ogromną przyjemność poinformować kibiców MKS-u Debrzno (zwłaszcza tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli być obecni na Stadionie Miejskim), iż na kanale YouTube pod szyldem projektu LIGA TV POLSKA odbędzie się bezpośrednia transmisja z meczu czerwono-niebieskich z Czarnymi Czarne! To już trzeci raz, bowiem po majowej potyczce z Bytovią II Bytów oraz sierpniowej z Sokołem Wyczechy znowu sympatycy debrzeńskiego klubu rozsiani po wielu zakątkach kraju, a także przebywający poza jego granicami będą mogli skorzystać z takiej możliwości śledzenia występu swojego zespołu.

Terminarzowe korekty29.09.2021r.
W planie gier drużyny juniorów B MKS-u Debrzno na rundę jesienną nastąpiły dzisiaj dwie poprawki, obydwie na wniosek naszego klubu i za zgodą drużyn rywali. Jedna z nich dotyczy potyczki wyjazdowej, druga odbywającej się na Stadionie Miejskim w Grodzie Dzika.

Kolejarz z kompletem zwycięstw w imprezie juniorów E128.09.2021r.
Nie powiększyliśmy niestety dorobku punktowego w rozgrywkach juniorów E1 (rocznik 2011 i młodsi) w turnieju, którego byliśmy gospodarzem w niedzielne przedpołudnie 26 września. Zawodnicy Norberta Muchy przegrali wszystkie cztery spotkania, pokazując na pewno ambitną i momentami niezłą grę, która nie pozwoliła jednak na wywalczenie choćby jednego remisu. Najbliżej powodzenia byliśmy w boju z... najlepszą jak dotąd ekipą sezonu Kolejarzem Chojnice, ulegając 1:2 mimo wcześniejszego prowadzenia po golu Antoniego Litwiniuka.

Znowu dużo bramek, MKS tym razem drugi27.09.2021r.
W drugim turnieju ligowym juniorów F2 (rocznik 2014 i młodsi) rozegranym w Debrznie najwięcej powodów do zadowolenia mieli przedstawiciele JFA Przechlewo. Najciekawszy mecz sobotnich zawodów odbył się już na ich początku, gdy najmłodsi piłkarze MKS-u mimo prowadzenia 4:1 przegrali minimalnie z JFA 4:5. Najistotniejsza była w tym spotkaniu ogromna pasja z obydwu stron i radość z gry w piłkę nożną, a o to w dużej mierze chodzi w tym wieku.

Juniorzy C2: Start Miastko- MKS Debrzno 4:1 (1:1)27.09.2021r.

Tęczowa wpadka26.09.2021r.
Po trzech wygranych z rzędu gorycz porażki dotknęła juniorów B1. Zespół Norberta Muchy uległ na Stadionie Miejskim Tęczy Brusy 3:5 po konfrontacji, która generalnie rozczarowała, bo wydawało się, że czerwono-niebiescy mogli pokusić się o dobry wynik. Za dużo naszych prostych błędów i nerwowej gry, kontuzje debrznian oraz co trzeba podkreślić solidna postawa przyjezdnych przyczyniły się do niepowodzenia MKS-u w tym dniu.

Szczegóły na korzyść Juniora, druga porażka tenisistów stołowych25.09.2021r.
Nie udała się wyprawa do Miastka pingpongistom MKS-u Debrzno. Czerwono-niebiescy ulegli drugiej ekipie tamtejszego Juniora 3:7 i było to niepowodzenie zasłużone z przebiegu rywalizacji, chociaż dwa, trzy pojedynki mogły skończyć się po myśli naszego zespołu i wówczas ostateczny rezultat wyglądałby inaczej. Szkopuł w tym, że decydujące akcje należy rozstrzygać na swoją stronę, aby myśleć o sukcesie. W sobotni wieczór tak się nie stało.

Seniorzy: Brda Przechlewo- MKS Debrzno 0:6 (0:4)25.09.2021r.

Wiktor Górecki zawodnikiem Lubońskiego FC24.09.2021r.
Swoją sportową przygodę zaczął dokładnie 31 października 2012 roku, gdy trener Paweł Władyczak zaprosił pierwszych kandydatów na zawodników Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno na inauguracyjne zajęcia odbywające się w małej hali Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Dla Wiktora Góreckiego był to podwójnie pamiętny dzień, ponieważ akurat wówczas obchodził szóste urodziny! Przyszedł i... został długie dziewięć lat, bo nieprzerwanie przez tak długi czas trenował i grał w drużynach różnych kategorii juniorskich naszego klubu.

Dobry występ rocznika 2011 za miedzą23.09.2021r.
Niedzielne przedpołudnie 19 września zawodnicy drużyny juniorów E1 (rocznik 2011 i młodsi) spędzili w Lipce, gdzie na tamtejszym Orliku odbywał się towarzyski turniej organizowany przez opiekującego się obecnie podobnym zespołem w Sparcie Złotów Sławomira Słonkę. Oprócz czerwono-niebieskich i spartan w trójmeczu wzięli udział również piłkarze reprezentujący miejscową Szkołę Podstawową.

Kalendarzowych roszad ciąg dalszy23.09.2021r.
W systemie Extranet dzisiejszego poranka wyświetlił się komunikat o zmianie terminu meczu klasy okręgowej seniorów Myśliwiec Tuchomie- MKS Debrzno. Korekta dotycząca tej potyczki jest zresztą dokonywana drugi raz, gdyż pierwotnie zawody miały odbyć się w niedzielę 10 października o godz.14.00, następnie gospodarze przyspieszyli porę ich rozpoczęcia o 120 minut (na 12.00), aby teraz ustalić ją (chyba już ostatecznie?) na sobotę 9 października o godz.14.00.

Fantastyczna dyspozycja oldbojów w Miastku!22.09.2021r.
W sobotę 18 września najbardziej doświadczeni futboliści znad Debrzynki (czytaj oldboje) wzięli udział w kolejnej, jedenastej edycji turnieju niegdyś (do 2018 roku) odbywającego się na Las Arenie w Koczale (w terminie letnim, lipcowym), a od 2019 roku na bocznym boisku miasteckiego OSiR-u. Określenie "wzięli udział" jest zresztą niewiele mówiące, nieprecyzyjne. Lepiej bez ogródek napiszmy, iż czerwono-niebiescy okazali się najlepsi w gronie ośmiu ekip! Początkowo awizowano start nawet dziesięciu drużyn, ostatecznie rywalizowały dwie mniej, ale nie zmienia to faktu, iż debrznianie odnieśli spory sukces.

Mecz juniorów C2 ze Startem poza weekendem 22.09.2021r.
Dwukrotnie w ciągu paru dni zmieniała się data spotkania klasy okręgowej juniorów C2 (rocznik 2008 i młodsi) Start Miastko- MKS Debrzno. Początkowo gospodarze wyznaczyli termin niedzielny (26 września o godz.11.00), potem na prośbę naszego klubu nastąpiła korekta i młodzi piłkarze mieli wybiec na boisko w sobotę 25 września o godz.11.00, lecz... to już nieaktualne.

Trening przeniesiony na jutro 21.09.2021r.
Informujemy, że dzisiejsze zajęcia drużyny seniorów naszego klubu, mające odbyć się na "Orliku" przy Stadionie Miejskim o godz.19.00 zostały odwołane. Przyczyną są sprawy osobiste szkoleniowca tego zespołu Pawła Władyczaka.

Wspomnienie o Kamilu Kiedrowiczu 21.09.2021r.
Rodzina, przyjaciele, koleżanki i koledzy oraz liczne grono znajomych pożegnali dzisiaj na Cmentarzu Komunalnym w Debrznie Kamila Kiedrowicza. Kamil kilkanaście dni temu, 6 września 2021 r. zginął tragicznie w wypadku samochodowym na autostradzie na terenie Niemiec. Miał zaledwie 19 lat...

Druga lokata juniorów F1 w Dębnicy21.09.2021r.
Tylko trzy z czterech zapowiadanych zespołów stawiło się na inauguracyjnym ligowym juniorów F1 (rocznik 2013 i młodsi), rozegranym w poniedziałkowe popołudnie w Dębnicy. Nie turniej nie dotarła ekipa Sokoła Wyczechy, stąd zamiast sześciu meczów rozegrano zaledwie trzy. Podopieczni Krzysztofa Dudzica ulegli minimalnie (0:1) Kolejarzowi Chojnice, a następnie wygrali z gospodarzami, Liderem Rychnowy 3:0.

Grad goli siedmiolatków w Studzienicach20.09.2021r.
Dużo radości samym zawodnikom, trenerowi Krzysztofowi Dudzicowi oraz towarzyszącym drużynie Rodzicom (dziękujemy!) przyniosła postawa zespołu juniorów F2 (rocznik 2014 i młodsi) w pierwszym w tym sezonie ligowym turnieju, jaki odbył się w Studzienicach. Czerwono-niebiescy zdobyli w trzech spotkaniach aż 23 bramki, nie tracąc żadnej! Jedenastokrotnie (!) trafiał do siatki Wiktor Wasyłyk, inni strzelcy (Aleksander Jarosz, Iwo Traczyk i Lena Wegner) solidarnie po cztery razy cieszyli się z goli. Brawo!

Tylko "Gwarek" i "Bida" punktowali, wygrana Jedynki 20.09.2021r.
Od porażki 4:6 z Jedynką Bytów na własnym terenie rozpoczęli pingpongową edycję 2021/2022 zawodnicy MKS-u Debrzno. Przegrana czerwono-niebieskich jest małą niespodzianką, ponieważ byliśmy nieznacznym faworytem poniedziałkowego spotkania. Tymczasem to goście opuszczali halę Szkoły Podstawowej z podniesionym czołem... Na taki stan rzeczy decydujący wpływ miały dwie kwestie: niepowodzenia w grach podwójnych oraz zero po stronie zdobyczy w potyczkach singlowych z udziałem Sebastiana Michno.

Seniorzy: MKS Debrzno- Skotawia Dębnica Kaszubska 0:4 (0:1)19.09.2021r.

Juniorzy C2: MKS Debrzno- GAP Bruskowo Wielkie 2:3 (1:2)18.09.2021r.

Łatwa wiktoria w derbach 18.09.2021r.
Trzecie zwycięstwo w czwartym spotkaniu tej rundy odnieśli juniorzy B1. Piłkarze szkoleni przez Norberta Muchę wysoko (5:1) pokonali Czarnych Czarne na ich stadionie i w zasadzie jedynie do przerwy można było mieć wątpliwości co do końcowego wyniku, gdyż prowadziliśmy skromniutko 1:0.

Skotawia po ponad sześciu latach przerwy17.09.2021r.
W siódmej serii rozgrywek o mistrzostwo klasy okręgowej seniorów 19 września o godz.16.00 MKS zagra na Stadionie Miejskim ze Skotawią Dębnica Kaszubska. To pierwszy z czterech beniaminków, jaki stanie na drodze czerwono-niebieskich w tej rundzie. Z dębniczanami zagramy po długiej przerwie i już choćby z tego powodu mecz zapowiada się interesująco. Poza tym dobrze pamiętamy, iż w przeszłości mecze między tymi klubami bywały i ważne i bardzo emocjonujące.

...a Martin Romanek na stałe w GKS-ie Kowale 16.09.2021r.
Kontynuując wątek niedawno zamkniętego okna transferowego uzupełniamy go o definitywny transfer Martina Romanka do GKS-u Kowale. Czwartoligowiec spod Gdańska pozyskał 22-letniego wychowanka MKS-u Debrzno na zasadzie transferu definitywnego. Jeszcze na początku sierpnia wydawało się pewne, iż Paweł Władyczak będzie mógł liczyć na tego zawodnika w rundzie jesiennej (to deklarował sam Martin), ale kilka dni przed inauguracją ligi piłkarz zmienił zdanie i poprosił o umożliwienie mu gry na wyższym szczeblu w... siódmym już w trakcie sportowej przygody klubie.

Sławomir Słonka czasowo w GTS-ie Lipka...15.09.2021r.
Chociaż okienko transferowe (przynajmniej to dla zawodników powyżej 16. roku życia) zakończyło się 31 sierpnia wracamy jeszcze do tego okresu. Nie tylko dzisiaj zresztą, ponieważ w kolejnych dwóch artykułach nawiążemy do zmiany barw klubowych przez dwóch innych zawodników MKS-u Debrzno. Tutaj skupimy się na umowie wypożyczenia zawartej między czerwono-niebieskimi a występującym w wielkopolskiej klasie B sąsiadem, czyli GTS-em Lipka. Od kilku tygodni barwy tego zespołu reprezentuje Sławomir Słonka.

Wkrótce start pingpongowej IV ligi14.09.2021r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego w Gdańsku rozesłał kilka dni temu terminarze rozgrywek do klubów, które zgłosiły akces do czwartoligowej rywalizacji w edycji 2021/2022. Poznaliśmy zatem ramowy kalendarz zmagań drużyny MKS-u Debrzno, która piąty rok z rzędu (od reaktywacji w 2017 r.) będzie uczestniczyć w potyczkach o punkty. Ramowy, bo jak uczy doświadczenie z poprzednich lat podane daty spotkań z różnych powodów bardzo często ulegają zmianie.

Dzielnie powalczyli w osłabieniu 13.09.2021r.
W zaledwie sześcioosobowym składzie pojechali na premierowy w obecnym sezonie turniej juniorów E2 (rocznik 2012 i młodsi) zawodnicy MKS-u Debrzno. Trener Norbert Mucha z rożnych przyczyn nie mógł liczyć na wielu podopiecznych, stąd tak niska frekwencja. Rywale zachowali się bardzo fair (dziękujemy!), ponieważ we wszystkich meczach z udziałem czerwono-niebieskich grali również szóstkami, dzięki czemu spotkania toczyły się w równych liczebnie zestawieniach.

3:2 z Bytovią po zażartym boju 12.09.2021r.
Bardzo ciekawym, zaciętym spotkaniem uraczyli kibiców w Debrznie juniorzy B1. MKS w trzeciej kolejce sezonu 2021/2022 pokonał Bytovię Bytów 3:2, a na oklaski zasłużyli zawodnicy obydwu drużyn, bo rzeczywiście mecz mógł się podobać i trzymał w napięciu do ostatnich chwil. Wygraliśmy pokazując momentami dobrą grę, a na pewno dużą ambicję i zaangażowanie.

Juniorzy C2: Grasz Dwumiasto Ustka- MKS Debrzno 6:2 (1:0)12.09.2021r.

Seniorzy: Piast Człuchów- MKS Debrzno 1:1 (1:0)11.09.2021r.

Zmiany w jesiennym terminarzu10.09.2021r.
Kilka korekt wprowadzono w ostatnich dniach do kalendarza gier ligowych drużyn MKS-u Debrzno, zarówno seniorów, jak i juniorskich. W ich wyniku zmienią się troszkę plany zawodników czerwono-niebieskich w najbliższych tygodniach. Oto szczegóły...

Największa niespodzianka w... Koczale10.09.2021r.
Przedwczoraj rozegrano czternaście spośród szesnastu przewidzianych w tej fazie meczów II rundy wojewódzkiej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. Charakterystyczną cechą "turnieju tysiąca drużyn" są niespodziewane, czy wręcz sensacyjne rozstrzygnięcia i nie inaczej było w niektórych przypadkach teraz. Niestety, jedna z nich dotyczyła MKS-u Debrzno, gdyż czerwono-niebiescy odpadli z rywalizacji przegrywając z ulokowanym na co dzień w klasie B Granitem Koczała 1:2, nie wykorzystując w dodatku dwóch (!) rzutów karnych...

Z Grodu Dzika do Górnika, Jakub Oleksiewicz w Zabrzu 09.09.2021r.
Wiosną 2021 roku pisaliśmy o powołaniu mieszkańca Debrzna, 15-letniego Jakuba Oleksiewicza, wtedy zawodnika Lotosu Gdańsk (wypożyczonego z Chojniczanki Chojnice), na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski U-15. Cały ubiegły sezon to bardzo dobre występy Kuby w Centralnej Lidze Juniorów w barwach gdańskiej ekipy, co zaowocowało licznymi ofertami z większych ośrodków piłkarskich.

Krzysztof Szawarniak klubowym rekordzistą09.09.2021r.
W niedawnym meczu ligowym z Lipniczanką Lipnica najskuteczniejszy obecnie napastnik MKS-u Debrzno i zarazem lider klasyfikacji snajperów klasy okręgowej Krzysztof Szawarniak przeszedł do historii drużyny seniorów klubu znad Debrzynki. Wbrew pozorom wcale nie chodzi o "czteropak", czy jak kto woli "karetę" z bramek, którymi uraczył pięć dni temu sympatyków czerwono-niebieskich, chociaż i to osiągnięcie wzbudza szacunek...

Puchar Polski: Granit Koczała- MKS Debrzno 2:1 (1:1)08.09.2021r.

Przednia zabawa na Pikniku Rodzinnym07.09.2021r.
Doskonała pogoda, znakomita frekwencja (chyba najlepsza odkąd realizujemy tę imprezę), świetne humory dzieci i ich opiekunów, sporo atrakcji - tak w największym skrócie przebiegała kolejna edycja Pikniku Rodzinnego Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno, który zorganizowaliśmy w niedzielę 5 września. Ponad dwie i pół godziny spędzone na Stadionie Miejskim minęły jak z bicza strzelił, a ponieważ dominowała radość ze wspólnego spotkania właściwie niczego więcej nie trzeba było uczestnikom. No może odrobiny dobrego jedzonka serwowanego z jednej strony przez niezastąpionego Jakuba Szyszkę, a z drugiej Przyjaciela czerwono-niebieskich Jerzego Pelowskiego...

Remis z Piastem i trzy porażki juniorów E1 na starcie sezonu 06.09.2021r.
W pierwszym turnieju ligowym rocznika 2011 (i młodsi) w Chojnicach rozegranym 4 września emkaesiacy prowadzeni przez Norberta Muchę wywalczyli jeden punkcik za zremisowany 1:1 mecz z Piastem Człuchów. Pozostałe gry kończyły się naszymi porażkami (1:2 z Sokołem Wyczechy, 1:3 z Liderem Rychnowy i 0:3 z gospodarzami z Kolejarza).

Bardzo dobry występ rocznika 2014 w Przechlewie05.09.2021r.
Drużyna siedmiolatków prowadzona przez Krzysztofa Dudzica niezwykle korzystnie zaprezentowała się na turnieju "Przechlewo Cup 2021", który organizowała tamtejsza Junior Football Academy. W sobotniej (4 września) imprezie mali czerwono-niebiescy nie ponieśli żadnej porażki. Njapierw zwyciężyli w swojej grupie, a potem dzielnie konfrontowali się z rówieśnikami wśród czterech najlepszych ekip zawodów.

Seniorzy: MKS Debrzno- Lipniczanka Lipnica 8:2 (4:1)04.09.2021r.

Juniorzy C2: MKS Debrzno- Czarni Czarne 4:1 (2:0) 04.09.2021r.

Rehabilitacja na 11 goli03.09.2021r.
Nadspodziewanie gładko przyszło zainkasowanie premierowych oczek w sezonie 2021/2022 juniorom B1. Po wysokiej porażce z Jantarem Ustka tym razem ekipa Norberta Muchy niepodzielnie panowała na boisku, wygrywając w Chojnicach z Kolejarzem aż 11:4! Obawy o końcowy rezultat trwały niecałe dziesięć minut, bo po naprawdę efektownej akcji, ładnym dośrodkowaniu z lewej strony, zgraniu piłki głową i mocnym strzale w 4 min. przegrywaliśmy 0:1. Szybciutko... Tylko na chwilę jednak, bo dalsze wydarzenia na murawie były bezdyskusyjnie po myśli debrznian.

Pójść za ciosem02.09.2021r.
W sobotę (podkreślamy to, bo kibice w Debrznie są przyzwyczajeni raczej do terminów niedzielnych) 4 września 2021 r. o godz.16.30 piąty raz seniorzy czerwono-niebieskich wybiegną na boisko w rundzie jesiennej walcząc o punkty w klasie okręgowej. Zagramy z Lipniczanką Lipnica, czyli ekipą, która trzy poprzednie edycje plasowała się wyżej od nas w futbolowej hierarchii. Kampania 2018/2019 przyniosła lipniczanom historyczny awans do IV ligi, 2019/2020 występy w niej, a sezon 2020/2021, znowu w okręgówce, ukończyli na drugim miejscu. Obecnie jednak to MKS znajduje się na szóstej pozycji, podczas gdy Lipniczanka okupuje dolne rejony tabeli (przedostatnia siedemnasta lokata) i choćby dlatego to debrznianie będą delikatnym faworytem najbliższej konfrontacji.

Juniorzy C2: MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 1:7 (1:4)01.09.2021r.

Początek juniorów C2 z małym poślizgiem 31.08.2021r.
Z kilkudniowym opóźnieniem zaczynamy rywalizację w klasie okręgowej juniorów C2 (rocznik 2008 i młodsi). Zespół Dariusza Piekarskiego swój pierwszy mecz miał rozegrać na boisku "Modrak" w Chojnicach z tamtejszą Chojniczanką, ale te plany uległy niedawno zasadniczej zmianie. Przeciwnicy poprosili nie tylko o przełożenie potyczki z weekendu 28/29 sierpnia, lecz oprócz tego o zmianę gospodarza tak, aby jesienią zagrać w Debrznie, a w rundzie rewanżowej w Grodzie Tura.

"Ja Tam Nie Wiem", trochę słońca, nieco deszczu...30.08.2021r.
Dziewiętnasty raz bawiliśmy się w futbol "dzikich" drużyn i czwartkowe (26 sierpnia) zawody mogły się podobać. Rozegraliśmy 26 spotkań, padło w nich 68 bramek, a na boisko "Orlik" przy Stadionie Miejskim wybiegło ogółem aż 98 zawodników w czternastu zespołach! Ostatecznie rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych, bo w tej mającej skupić młodych piłkarzy z roczników 2006, 2007 i 2008 zgłosiła się tylko jedna ekipa (Inter Kurzeszyn) i zagrała w najstarszej grupie.

Seniorzy: Kaszubia Studzienice- MKS Debrzno 1:2 (0:0)29.08.2021r.

Fatalna druga część, lanie z Jantarem 28.08.2021r.
Słabiutko zaczęliśmy nową kampanię ligową w kategorii juniorów B1, przegrywając sromotnie na własnym boisku z Jantarem Ustka 2:7. Po pierwszych 45 minutach właściwie nic nie wskazywało na tak wysoką porażkę. Remisowaliśmy 1:1 po niezłej grze, lecz dalszy przebieg meczu był bardzo niekorzystny dla czerwono-niebieskich.

Juniorzy B1 inaugurują ligę27.08.2021r.
Jutrzejszym meczem u siebie z Jantarem Ustka (gwoli ścisłości zawita do nas drugi zespół tego klubu, gdyż pierwszy gra w I lidze wojewódzkiej) juniorzy B1 MKS-u (rocznik 2005 i młodsi) zaczną kampanię 2021/2022. Od niedawna drużynę debrzeńską prowadzi Norbert Mucha, dla którego będzie to debiut na ławce trenerskiej w tej kategorii wiekowej.

W Pucharze Polski odwiedzimy Las Arenę26.08.2021r.
W środę 8 września 2021 r. o godz.16.30 na szesnastu obiektach odbędą się mecze II rundy zmagań o Puchar Polski na szczeblu podokręgu słupskiego. W tej fazie zobaczymy również piłkarzy MKS-u Debrzno, podobnie jak wszystkich pozostałych przedstawicieli klasy okręgowej oraz sześciu czwartoligowców ziemi słupskiej. Czerwono-niebiescy poznali wczoraj swojego rywala. W wyniku losowania przeprowadzonego na posiedzeniu Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej okazało się, że podopiecznych Pawła Władyczaka czeka podróż do Koczały i mecz z tamtejszym Granitem, na co dzień występującym na boiskach klasy B.

Poważna kontuzja przerwała spotkanie25.08.2021r.
Niewiele ponad pół godziny (a dokładnie 32 minuty) trwał kontrolny mecz juniorów B1 z Polonią Jastrowie, będący generalnym sprawdzianem przed zaczynającym się za trzy dni sezonem. Bardzo pechowo zakończył się środowy występ dla jednego z zawodników drużyny gości, który w walce o piłkę w środkowej strefie boiska doznał poważnego urazu nogi.

Sporo goli ekipy Piekarskiego24.08.2021r.
W towarzyskiej potyczce zespołów złożonych z piłkarzy urodzonych w roku 2007 (i młodszych), czyli juniorów C1, rozegranej na gościnnym boisku w Lipce MKS zwyciężył z rówieśnikami z FA Fair Play Złotów 7:4. Trenerzy (z naszej strony Dariusz Piekarski) umówili się na grę w dość nietypowym formacie, a mianowicie trzy tercje po 30 minut.

Towarzyski trójmecz zespołów Muchy24.08.2021r.
W poniedziałkowe późne popołudnie 23 sierpnia szeroka grupa zawodników (i zawodniczek!) z ekip dziecięcych szkolonych przez Norberta Muchę (rocznik 2011 i młodsi) miała okazję uczestniczyć w dwugodzinnym sparingu na "Orliku" przy Stadionie Miejskim, w którym rywalami czerwono-niebieskich były drużyny Kolejarza Chojnice i Piasta Człuchów.

Spawacze najlepsi na piasku 23.08.2021r.
Drugi letni turniej siatkówki plażowej drużyn mieszanych rozegrany w minioną sobotę nad jeziorem "Żuczek" organizowany przez MKS (podziękowania za zaangażowanie dla Klaudii Bilskiej) w ramach realizacji projektu "Aktywni sportowo 2021" zgromadził na starcie sześć ekip. Grano oczywiście systemem "każdy z każdym", co oznaczało 15 meczów i pięć godzin ciekawej rywalizacji.

Seniorzy: MKS Debrzno- KS Gryf Słupsk 3:2 (1:1)22.08.2021r.

Po pierwsze zwycięstwo?21.08.2021r.
W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. o godz.17.00 w trzeciej serii meczów klasy okręgowej seniorów MKS podejmie na obiekcie przy ul. Sportowej ekipę KS Gryf Słupsk. Podopieczni Pawła Władyczaka czują spory niedosyt po dwóch rozegranych dotychczas spotkaniach sezonu 2021/2022. Dalece niezadowalający jest na razie dorobek punktowy emkaesiaków, którzy dwukrotnie w końcówkach potyczek tracili istotne dla ostatecznego rezultatu gole.

Postrzelali po przerwie20.08.2021r.
W piątkowe popołudnie team juniorów B1 szkolony przez Norberta Muchę na zaproszenie trenera Piotra Dziekańskiego udał się na obiekt Centralnego Ośrodka Sportu na Bukowinie w Wałczu, aby na naturalnej nawierzchni towarzysko zagrać z Orłem. Czerwono-niebiescy wygrali to spotkanie 5:3, przy czym zawodnicy obydwu drużyn wyregulowali celowniki dopiero po zmianie stron, gdyż po I połowie notowaliśmy bezbramkowy remis.

Z Lipniczanką i Gryfem II w innym terminie19.08.2021r.
Dwie zmiany zaszły w kalendarzu rozgrywek klasy okręgowej seniorów odnoszące się do meczów MKS-u Debrzno. W innych niż początkowo zakładano dniach zagramy z Lipniczanką Lipnica i rezerwami czwartoligowego Gryfa Słupsk. W obydwu przypadkach niedzielę zamieniono na sobotę.

Zapraszamy na turniej "dzikich" drużyn18.08.2021r.
26 sierpnia 2021 r. (czwartek) o godz.10.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim w Debrznie odbędą się doroczne wakacyjne zawody piłkarskie dedykowane "dzikim" zespołom. MKS organizuje ten turniej już dziewiętnasty raz, nieprzerwanie od 2003 roku. Zachęcamy do gry dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich z Debrzna, okolic i... nie tylko, gdyż tak jak zawsze formuła przedsięwzięcia jest zupełnie otwarta i z zadowoleniem powitamy na boisku ekipy spoza gminy.

Wartościowy sparing podopiecznych Muchy17.08.2021r.
Zwycięstwem 5:2 zakończyli towarzyską potyczkę z FA Fair Play Złotów zawodnicy ekipy juniorów B1. Wygraliśmy zasłużenie na Stadionie Miejskim z zespołem, co gwoli ścisłości należy zaznaczyć, złożonym wyłącznie z piłkarzy z rocznika 2006 (i młodszych). Czerwono-niebiescy desygnowali na murawę natomiast team, w którym znaleźli się też futboliści rok starsi, czyli zgodnie z przynależnością do rozgrywek ligowych na zbliżający się sezon.

Tomasz Małka wypożyczony do złotowskiej Sparty 16.08.2021r.
Nowym klubem wychowanka MKS-u Debrzno 18-letniego Tomasza Małki została Sparta Złotów. Zawodnika wypożyczono do spadkowicza z wielkopolskiej V ligi na sezon 2021/2022 i będzie próbował walczyć o pozycję w składzie drużyny z miasta nad Głomią.

Dwie zmiany we władzach klubu15.08.2021r.
W sali kawiarnianej Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w czwartkowe (12 sierpnia) popołudnie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze stowarzyszenia Miejski Klub Sportowy Debrzno. W trakcie obrad, na które stawiła się spora grupa osób, podsumowano poprzednie dwa lata działalności czerwono-niebieskich, podyskutowano o przyszłości, a także wybrano Zarząd i Komisję Rewizyjną na kolejną dwuletnią kadencję.

Seniorzy: KS Włynkówko- MKS Debrzno 3:3 (2:2)14.08.2021r.

Maksymilian Czyżykowski zawodnikiem Chojniczanki 13.08.2021r.
Po niemal dwuletnim pobycie w JFA Przechlewo (dwie umowy czasowe) wychowanek MKS-u Debrzno Maksymilian Czyżykowski na mocy transferu definitywnego stał się piłkarzem Chojniczanki Chojnice. 12-latek będzie występował w I lidze wojewódzkiej juniorów D1, a więc w swoim nominalnym roczniku 2009.

Drugi raz plażowa siatkówka nad "Żuczkiem"12.08.2021r.
Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy nad jeziorem "Żuczek" powtórnie w trakcie trwania obecnych wakacji będzie areną turnieju siatkówki plażowej drużyn mieszanych organizowanym przez Miejski Klub Sportowy. Pierwsza edycja "Debrzeńskiego Lata" w tej dyscyplinie sportu odbyła się 11 lipca, ta obecna została wpisana w kalendarz przedsięwzięć na sobotę 21 sierpnia o godz.12.00.

Sparingowo z... Brazilian Soccer Schools11.08.2021r.
Przebywający na obozie w Człuchowie młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła ze Stargardu występujący pod szyldem Brazilian Soccer Schools byli dzisiejszego popołudnia rywalami w towarzyskiej potyczce ekipy Norberta Muchy. Spotkały się teoretycznie składy złożone z zawodników urodzonych w 2011 r., lecz w naszej drużynie wystąpiły trzy nieco starsze dziewczęta oraz chłopcy nie tylko z nominalnego rocznika.

Jakub Kuliński w Jedności Zakrzewo10.08.2021r.
W zapowiedzi inauguracyjnego meczu o mistrzostwo słupskiej okręgówki seniorów z Sokołem Wyczechy omawialiśmy m.in. ruchy kadrowe w MKS-ie, jakie odnotowaliśmy w okresie letnim. Dzisiaj szerzej o jednym z nich, a mianowicie przejściu Jakuba Kulińskiego do beniaminka wielkopolskiej klasy A Jedności Zakrzewo. 18-latek został tam wypożyczony na sezon 2021/2022, czyli do 30 czerwca przyszłego roku.

Regulaminowa nowość i... zaskoczenie09.08.2021r.
Pomorski Związek Piłki Nożnej na swojej stronie internetowej 5 sierpnia, a więc na... 24 godziny przed startem sezonu (pojedyncze spotkania ligowe odbywały się już w piątek 6 sierpnia) zamieścił Regulamin Rozgrywek Mistrzowskich na kampanię 2021/2022. Trochę późno, ale dobrze, że w ogóle, bo mogliśmy dowiedzieć się o dwóch ważnych korektach w tym dokumencie w porównaniu z poprzednią edycją...

Zacięte derby, przyjezdni odrobinę lepsi 08.08.2021r.
Sokół Wyczechy udanie zrewanżował się ekipie MKS-u za dwie porażki w poprzednim sezonie klasy okręgowej. Goście na inaugurację nowej kampanii wywieźli z Debrzna trzy punkty po meczu, który niewątpliwie mógł podobać się kibicom, bo obydwa zespoły pokazały kawałek dobrego futbolu. O jedną bramkę skuteczniejsi byli przyjezdni i to oni mogą mówić o idealnym starcie edycji 2021/2022.

Seniorski początek z Sokołem07.08.2021r.
8 sierpnia 2021 r. o godz.18.00 w pierwszym spotkaniu nowego sezonu w klasie okręgowej seniorów MKS Debrzno zagra na Stadionie Miejskim z Sokołem Wyczechy. Błyskawicznie minęło siedem tygodni od zakończenia poprzedniej kampanii, bez zbędnej zwłoki wracamy na ligowe boiska i od razu czeka nas mecz derbowy, co zwykle gwarantuje sporą dawkę wrażeń. Liczymy na dobre widowisko w letnie późne popołudnie i udaną inaugurację rozgrywek w wykonaniu czerwono-niebieskich.

LIGA TV POLSKA drugi raz w Grodzie Dzika!06.08.2021r.
Kibice, którzy mieli okazję oglądać relację na żywo na kanale YouTube z meczu rundy wiosennej poprzedniej kampanii w okręgówce seniorów, w którym 16 maja MKS Debrzno pokonał Bytovię II Bytów 5:3 z pewnością nie żałowali decyzji. Spotkanie mogło się podobać, a co najważniejsze zwyciężyli czerwono-niebiescy, wprawiając w doskonałe humory ich sympatyków, rozsianych po Polsce, a także przebywających na obczyźnie, bo i tacy śledzili transmisję. Spieszymy donieść, iż w niedzielę 8 sierpnia czeka nas powtórka, a mianowicie znany w regionie projekt LIGA TV POLSKA ponownie zawita na Stadion Miejski...

Norbert Mucha poprowadzi juniorów B105.08.2021r.
Dzisiaj zajęciami przewidzianymi o godz.17.30 na Orliku przy Stadionie Miejskim w Debrznie wznowią treningi zawodnicy drużyny juniorów B1 MKS-u. W tym sezonie będą ją tworzyć piłkarze urodzeni w 2005, 2006 i 2007 roku. Po rezygnacji z dalszego szkolenia tego zespołu (złożonego jak pamiętamy w poprzedniej edycji z futbolistów urodzonych w 2006 i 2007 roku i grających w I lidze wojewódzkiej) Pawła Władyczaka i przejęciu przez niego teamu seniorów, dość długo trwały poszukiwania następcy. Został nim ostatecznie Norbert Mucha i to on będzie odpowiadał za tę ekipę.

Minimalna porażka w Tucholi04.08.2021r.
W towarzyskim spotkaniu drużyn juniorskich (rocznik 2007 i młodsi) MKS przegrał w Tucholi z przebywającą tam na obozie ekipą Sopockiej Akademii Piłkarskiej 4:5. Zawody były bardzo wyrównane, a czerwono-niebiescy dotrzymywali kroku rywalom. Skutecznością błysnął Wiktor Wrzeszcz, który w dobrym stylu skompletował hat tricka.

Korekta godziny rozpoczęcia potyczki w Studzienicach04.08.2021r.
Do opublikowanego przez nas trzy dni temu szczegółowego kalendarza meczów o punkty w klasie okręgowej seniorów nanosimy dzisiaj poprawkę. W czwartej kolejce ligowych zmagań czerwono-niebiescy pojadą do Studzienic na spotkanie z Kaszubią. Gospodarze początkowo podali termin niedzielny (29 sierpnia o godz.11.00), jednak uległo to znaczącej zmianie.

Minus trzy przed inauguracją 03.08.2021r.
Krótki okres przygotowawczy przed początkiem nowego sezonu w okręgówce zakończyliśmy porażką 1:4 w Jastrowiu z Polonią. Był to pożyteczny sprawdzian, mimo wąskiej, bo tylko 14-osobowej kadry. Szkoda jednak, że pokazaliśmy się z ciekawym rywalem w tak skromnej liczbie, ale taka jest trochę specyfika rozgrywanych poza domem sparingów w środku tygodnia.

Rusza pucharowa karuzela03.08.2021r.
18 sierpnia 2021 r. o godz.18.00 odbędą się spotkania I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupskiego. Komisja ds. Rozgrywek ogłosiła zestaw par na ten dzień, składający się z ośmiu konfrontacji. Do podawanej przez nas jakiś czas temu listy 15 klubów spoza IV ligi i klasy okręgowej, a więc tych, które zagrają w tej fazie poprzez zgłoszenia (nie mają obowiązku występować w "turnieju tysiąca drużyn") dokooptowano A-klasowy Granit Kończewo. Bardzo istotna informacja dotyczy czerwono-niebieskich z Debrzna, którzy odmiennie niż ostatnio zainaugurują pucharowe występy od drugiej, a nie trzeciej rundy. Stanie się to 8 września o godz.17.00, a MKS pozna przeciwnika na posiedzeniu komisji w Słupsku 25 sierpnia.

Dominik Pikulik, Jakub Piotrowski i Szymon Szlaga w Arce Gdynia02.08.2021r.
29 lipca podpisano umowę wypożyczenia (z datą ważności do 30 czerwca 2022 r.) do Arki Gdynia dwóch zawodników MKS-u Debrzno z rocznika 2006, czyli Dominika Pikulika i Szymona Szlagi. Na taki ruch zanosiło się od kilku miesięcy i zostało to w minionych dniach skonkretyzowane oraz sformalizowane. Oprócz wychowanków klubu z Grodu Dzika w barwach żółto-niebieskich zagra również Jakub Piotrowski, wypożyczony równolegle do Arki z Czarnych Czarne, który czasowo reprezentował emkaesiaków w sezonach 2019/2020 i 2020/2021.

Ogłaszamy dokładny kalendarz ligowych zamierzeń seniorów01.08.2021r.
Na pięć dni przed oficjalną inauguracją rozgrywek w sezonie 2021/2022 w słupskiej klasie okręgowej (jako pierwsi zagrają już w piątek 6 sierpnia piłkarze Startu Miastko i Zawiszy Borzytuchom) ujawniamy precyzyjny rozkład zawodów mistrzowskich czerwono-niebieskich z Debrzna. Zespół Pawła Władyczaka rozpocznie rywalizację od derbów z Sokołem Wyczechy, które odbędą się w niedzielę 8 sierpnia o godz.18.00.

W samo okienko (131) - Morderstwo w Baku31.07.2021r.
Lokal "Il Calcio" w Bukareszcie miał niewiele wspólnego z futbolem. Zero posterów, zdjęć, czy innych gadżetów piłkarskich rozwieszonych po ścianach. Typowa włoska kuchnia. Wiadomo: królowa pizza, książę spaghetti, nieruchome frutti di mare, smakujące wszędzie podobnie, dające jednakże pewność dla żołądka, że żadna rewolucja go nie czeka. I ten upał. Skwar lejący się z rumuńskiego nieba nieustannie, jakby przestał być reglamentowany, bez kartek, w nadmiarze, do przesady.

Z Orkanem wyraźnie na plus30.07.2021r.
Orkan Śmiłowo, a więc spadkowicz z V ligi wielkopolskiej, klub mający za sobą nie tak dawny epizod na czwartoligowym froncie, był następnym sparingpartnerem seniorów MKS-u. Zespół Pawła Władyczaka wygrał pewnie towarzyski mecz rozegrany na Stadionie Miejskim, demonstrując fragmentami bardzo dobrą dyspozycję. Dopiero w końcówce, przy prowadzeniu Czerwono-Niebieskich 6:0, nieco pofolgowaliśmy i skończyło się to stratą dwóch bramek.

Walne Zebranie MKS-u29.07.2021r.
Uwaga! Informujemy, że 12 sierpnia 2021 r. (czwartek) o godz.17.00 (II termin godz.17.15) w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Debrznie przy ul. Wojska Polskiego 2 (sala kawiarniana, parter) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków Miejskiego Klubu Sportowego Debrzno.

Edycja 2020/2021 w pigułce (5) - juniorzy C1 28.07.2021r.
Duże obawy towarzyszyły poczynaniom teamu juniorów C1 (rocznik 2006 i młodsi) w rundzie rewanżowej I ligi wojewódzkiej. Sztandarowy zespół MKS-u został w przerwie zimowej znacznie osłabiony wypożyczeniem do beniaminka Centralnej Ligi Juniorów Olimpijczyka Kwakowo swojego najlepszego strzelca Dominika Pikulika i nic dziwnego, że ze sporą dozą niepewności przystępowaliśmy do wiosennych zmagań. Nie było tak źle, a podopieczni Pawła Władyczaka udowodnili, że tak jak pisaliśmy w podsumowaniu I rundy, mimo trudnej sytuacji, nie sprzedadzą tanio skóry.

Edycja 2020/2021 w pigułce (4) - juniorzy D127.07.2021r.
Wracamy do zainicjowanego kilkanaście dni temu podsumowania dokonań wszystkich drużyn MKS-u biorących udział w rozgrywkach ligowych w minionym sezonie. Dzisiaj ocenimy występy ekipy juniorów D1 (rocznik 2008 i młodsi), szkolonej przez Dariusza Piekarskiego. Czerwono-niebiescy obronili zajmowaną po jesieni solidną trzecią lokatę, uzyskując w drugiej części edycji 2020/2021 identyczny dorobek punktowy, co w jej I fazie.

Udane "Wakacje z Akademią"26.07.2021r.
24 adeptów futbolu pod opieką trzech trenerów pracujących na co dzień z dziećmi i młodzieżą w klubie (Krzysztof Dudzic, Dariusz Piekarski i Paweł Władyczak) wzięło udział w czwartej odsłonie projektu pod nazwą "Wakacje z Akademią". Wszystko odbywało się w dniach 19-23 lipca na Stadionie Miejskim oraz przyległym do tego obiektu "Orliku". Naturalnie głównym motywem siedmiogodzinnego, codziennego pobytu na ul. Sportowej były liczne, zróżnicowane tematycznie treningi piłkarskie, ale oczywiście to nie jedyny istotny element przedsięwzięcia realizowanego przez MKS.

Kolejarz z głównym trofeum, debrznianie na trzecim miejscu25.07.2021r.
Beniaminek gdańskiej okręgówki chojnicki Kolejarz zwyciężył w XXIII turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Podopieczni Damiana Trzebińskiego (grający trener) wygrali wszystkie trzy spotkania w trakcie niedzielnej imprezy i całkiem zasłużenie sięgnęli po najbardziej okazały suwenir. Zespół z Grodu Tura był bardzo regularny, ponieważ w każdym meczu wygrywał różnicą jednej bramki. Miał w swoich szeregach także najlepszego golkipera (Paweł Skiba) oraz króla strzelców, którym z dorobkiem czterech trafień został Paweł Arndt.

Jutro tradycyjny "Puchar Lata" seniorów24.07.2021r.
W niedzielę 25 lipca o godz.11.00 na Stadionie Miejskim w Debrznie odbędzie się XXIII edycja turnieju piłki nożnej seniorów o "Puchar Lata". Od 1999 roku dla zawodników MKS-u to jeden ze stałych elementów przygotowań do sezonu i nie inaczej będzie również teraz. Staramy się, aby rokrocznie pojawiały się w Grodzie Dzika inne kluby tak, aby uatrakcyjnić sprawdzian dla czerwono-niebieskich. W zbliżającym się wydaniu imprezy ugościmy Kolejarza Chojnice, Tucholankę Tuchola i Start Miastko.

MKS gospodarzem trzech turniejów orlikowych 23.07.2021r.
W rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 zorganizujemy na "Orliku" przy Stadionie Miejskim trzy imprezy mistrzowskie spośród czterech możliwych, bo w tylu kategoriach widnieją nasze zespoły w terminarzu. Jedynie w roczniku 2012 wszystkie trzy zawody o punkty rozegramy poza domem, w pozostałych (2011, 2013 i 2014) czerwono-niebiescy podejmą swoich rówieśników na obiekcie przy ul. Sportowej. Taką decyzję podjęła Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, ogłaszając miejsca rozegrania turniejów. Poznaliśmy też niejako przy okazji weekendowe terminy imprez. Dokładne daty zostaną uściślone nieco później.

Juniorzy B1 i C2 poznali plan gier22.07.2021r.
Czy to już definitywnie finisz zamieszania ze składem klasy okręgowej juniorów B1 (rocznik 2005 i młodsi)? Najwyraźniej tak, bo w systemie extranet pojawił się terminarz rozgrywek i tym razem nic nie powinno się zmienić. Tak jak anonsowaliśmy wczoraj przeorganizowano kolejny raz rywalizację w tej kategorii wiekowej i "gdańskie" ekipy nie będą musiały robić wycieczek do Czarnego i Debrzna. Na marginesie: jakoś nikt nie martwił się, że Czarni i MKS mieliby tych długich, uciążliwych wyjazdów znacznie więcej... Powołano do życia ligę złożoną z drużyn podokręgu słupskiego plus Tęcza Brusy, która w przeszłości niejednokrotnie konfrontowała się z naszymi drużynami.

11 drużyn w rozgrywkach juniorów B, czy jednak nie?21.07.2021r.
Pokaźne zamieszanie panuje w sprawie układu zmagań w edycji 2021/2022 w kategorii juniorów B1, a więc drużyn złożonych z zawodników rocznika 2005 (i młodsi) w klasie okręgowej. Do tych rozgrywek zgłosiliśmy drużynę MKS-u Debrzno. Wobec faktu, iż znikoma liczba ekip pochodzi z terenu podokręgu słupskiego postanowiono przekazać te kluby do części "gdańskiej" województwa, dzięki czemu łącznie 23 zespoły mogły być podzielone przez związek na dwie grupy. Tak też uczyniono, lecz czy to koniec ustaleń tego nie wiemy, bo pojawiły się pewne trudności...

Charytatywna impreza dla najmłodszych za miedzą20.07.2021r.
W sobotę 17 lipca w sąsiedniej Lipce zorganizowano towarzyski, charytatywny turniej dla dzieci z rocznika 2011 (i młodszych). Plany gospodarzy były nieco inne, tzn. udział czterech klubów, jednak wakacyjne wyjazdy i braki w składach drużyn nie pozwoliły na ich realizację. W tej sytuacji poprzestano na sześciu meczach czterech ekip, tzn. GTS Lipka (trener Jędrzej Redzimski) desygnował dwie i MKS Debrzno (Norbert Mucha) również dwie.

Komisja ds. Rozgrywek zatwierdziła podział na grupy19.07.2021r.
Poznaliśmy kształt grup na sezon 2021/2022 w zmaganiach "orlikowych", które interesują nas najbardziej w kontekście zbliżającej się nowej kampanii, czyli juniorów E1, E2, F1 i F2. Kilka dni temu, gdy informowaliśmy jakie drużyny zgłosiły się do poszczególnych kategorii wiekowych, "typowaliśmy" z kim ewentualnie przyjdzie skonfrontować się jesienią i biorąc pod uwagę uwarunkowania terytorialne w zasadzie nie pomyliliśmy się.

Dobry sprawdzian z GLKS-em18.07.2021r.
Z korzystnej strony pokazali się w pierwszym letnim sparingu seniorzy MKS-u. Debrznianie wygrali pewnie ze spadkowiczem z wielkopolskiej V ligi i jednocześnie naszym stałym rywalem w towarzyskich potyczkach GLKS-em Wysoka 4:1.

FC Mizeria nie taka mizerna17.07.2021r.
Pięć godzin rywalizacji, 24 mecze, sporo goli, w tym co najmniej kilka przedniej urody - taki był VI Nocny Turniej Piłki Nożnej Amatorów rozegrany na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Nie brakowało zaciętych spotkań, pełnych pasji i emocji, chociaż nade wszystko liczyła się dobra sportowa zabawa w czasie wakacji. Nad sprawnym przebiegiem zawodów bardzo dobrze czuwali sędziowie związkowi z Chojnic w osobach Mariusza Hoppe i Artura Włocha. Trzeba dodać, że umiejętnie temperowali pojawiające się od czasu do czasu nerwowe zachowania w trakcie gry.

Podium dla emkaesiaków w eliminacjach Procam Cup 202116.07.2021r.
W środę 14 lipca zawodnicy szkoleni przez Norberta Muchę (nominalnie rocznik 2010, chociaż brali udział głównie młodsi) pojechali do miejscowości Ryjewo koło Malborka, gdzie odbywała się pomorska część eliminacji V Ogólnopolskiego Turnieju dla Dzieci Procam Cup 2021, organizowanego przez firmę o tej samej nazwie (zajmuje się dystrybucją środków ochrony roślin) we współpracy z BASF Polska. To impreza przeznaczona dla drużyn z małych miejscowości i wsi, klubów i szkół. Jej finał przewidziano 29 sierpnia w Ustce.

Paweł Wegner ponownie w MKS-ie 15.07.2021r.
Jedna z najbardziej charakterystycznych i barwnych postaci w historii naszego klubu, a przy tym, co bodaj najważniejsze, najskuteczniejszy strzelec w dziejach drużyny seniorów czerwono-niebieskich (302 gole w 365 oficjalnych meczach!) Paweł Wegner po ponad trzech latach spędzonych w Orle Wałcz zdecydował się na powrót do klubu, którego jest wychowankiem. 1 lipca podpisał deklarację gry na sezon 2021/2022, a następnie dopełniono formalności z wyrejestrowaniem zawodnika z Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej i "Diabeł" oficjalnie stał się znowu piłkarzem ekipy z Grodu Dzika.

Nocne kopanie futbolówki już jutro15.07.2021r.
Wielkimi krokami zbliża się szóste wydanie Nocnego Turnieju Piłki Nożnej Amatorów. W piątek 16 lipca o godz.20.00 na "Orliku" przy Stadionie Miejskim do boju przystąpi komplet, czyli 10 ekip (maksymalnie tyle mogliśmy przyjąć do zawodów ze względów czasowych), które kwadrans przed pierwszym gwizdkiem drogą losowania umieścimy w dwóch grupach, gdzie zagrają systemem "każdy z każdym". Później po dwa najlepsze zespoły utworzą pary półfinałowe oraz obejrzymy spotkanie o III miejsce i wielki finał. Do tegorocznej edycji zgłosili się: Ballantines Brasil, MKS Debrzno, Skra Bińcze, Balboa Team, Kamlas Ogrodowa, Chojniczanka Chojnice, ABC Człuchów, FC Mizeria, MMA Mosiny i Czwteam.

Sokół na inaugurację, GTS na finiszu - jest terminarz okręgówki14.07.2021r.
Nasza (nie)cierpliwość i zarazem ciekawość została nagrodzona i to dość prędko. Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej umieściła dziś około południa w systemie extranet terminarz rozgrywek klasy okręgowej seniorów w rundzie jesiennej kampanii 2021/2022. Wiemy zatem jaki będzie układ gier podopiecznych Pawła Władyczaka w I części sezonu. Na wstępie szybka konstatacja: nie ma niespodzianki, jeśli chodzi o pierwszą kolejkę. Bardzo często w przeszłości otwieraliśmy poszczególne edycje spotkaniem derbowym i identycznie będzie w tym roku. Czerwono-niebiescy 7/8 sierpnia zmierzą się na Stadionie Miejskim z Sokołem Wyczechy.

Pracowita niedziela nad jeziorem14.07.2021r.
Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy nad jeziorem Żuczek był areną dwóch imprez, które 11 lipca zorganizowaliśmy wespół z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywni sportowo 2021", dofinansowanego przez Gminę Debrzno. O godz.11.00 na dwóch stołach przy budynku socjalnym zagrali tenisiści stołowi, z kolei trzy godziny później do rywalizacji przystąpili siatkarze plażowi. Pogoda dopisała (aż za bardzo...), frekwencja również była zadowalająca, a uczestnicy bawili się przednio.

Kalendarz sparingów dopięty 13.07.2021r.
Z niecierpliwością oczekujemy na pojawienie się terminarza rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Miejmy nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu zostanie opublikowany przez Podokręg Słupski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Zanim to nastąpi poinformujemy o sparingowych zamiarach piłkarzy MKS-u Debrzno. Czerwono-niebiescy rozegrają do startu ligi trzy spotkania towarzyskie, a ponadto zorganizują tradycyjny letni turniej. Tylko jedna potyczka odbędzie się poza Debrznem, reszta u nas i sądzimy, że to dobra wiadomość dla kibiców spragnionych nowych futbolowych wrażeń.

Paweł Władyczak trenerem ekipy seniorów12.07.2021r.
W edycji 2021/2022 dorosły team MKS-u Debrzno poprowadzi Paweł Władyczak. Taką decyzję podjął zarząd klubu w minionym tygodniu. Pracę z zawodnikami czerwono-niebieskich w ramach przygotowań do kolejnego sezonu w klasie okręgowej, nowy-stary szkoleniowiec rozpocznie od treningu zaplanowanego na 13 lipca o godz.19.00. Zapraszamy na zajęcia zawodników grających w poprzedniej kampanii, jak i osoby, które chciałyby od tej chwili spróbować swoich sił. Władyczak zastąpi na stanowisku coacha Sławomira Słonkę, któremu serdecznie dziękujemy za dwuletnią opiekę nad seniorami.

Ciekawie na murawie, interesująco w kuluarach11.07.2021r.
Było tak jak się spodziewaliśmy, a więc bardzo przyjemnie, a możliwość spotkania kilku pokoleń ludzi związanych z debrzeńskim futbolem, dawnych i obecnych piłkarzy, sympatyków klubu miała swój smaczek. Piątkowe późne popołudnie 9 lipca na Stadionie Miejskim należało właśnie do osób zaangażowanych w różnych rolach w działalność najpierw Żagla, a obecnie MKS-u, którzy zagrali w Meczu Wspomnień. Naturalnie niemożliwa była, z różnych powodów, obecność niemałej grupy, lecz i tak frekwencja mogła zadowolić. Można śmiało podsumować, iż reaktywacja tradycji sprzed lat była ze wszech miar udana.

Te drużyny ujrzymy w grze w nadciągającym sezonie 10.07.2021r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podała do wiadomości listę ekip, które zgłosiły się do rywalizacji w kampanii 2021/2022 w każdej kategorii wiekowej, od seniorów po najmłodsze dzieci urodzone w 2015 roku. Poznaliśmy wstępny układ w poszczególnych rocznikach, a teraz, jeśli nie nastąpią już żadne poprawki, futbolowi działacze przyporządkują zespoły do grup.

Zgłosiliśmy sześć zespołów dziecięcych i młodzieżowych09.07.2021r.
W tym roku do 30 czerwca należało potwierdzić gotowość startu w rozgrywkach ligowych na kolejny sezon. MKS Debrzno najpierw zgłosił 7 ekip juniorskich, jednak kilka dni temu musieliśmy zrewidować początkowe plany i anulować akces do ligi teamu C1, czyli rocznika 2007 (młodsi). Przyczyna to zbyt wąska kadra oraz... brak szkoleniowca mogącego poprowadzić tę ekipę. Ostatecznie wystartuje więc sześć drużyn w czerwono-niebieskich barwach wśród dzieci i młodzieży.

Edycja 2020/2021 w pigułce (3) - juniorzy E208.07.2021r.
Bardzo trudny sezon za teamem MKS-u grającym w roczniku 2011 (i młodsi). Niełatwo rywalizowało się podopiecznym Norberta Muchy w lidze, czego efektem czwarta lokata jesienią i trzecia wiosną. Jedynym zespołem, który wyprzedziliśmy na finiszu kampanii był człuchowski Piast. Generalnie największym problemem była krótka lista zawodników z nominalnego rocznika, których uzupełniali młodsi koledzy, stąd kłopot z tym, aby na równi konfrontować się z innymi klubami.

Edycja 2020/2021 w pigułce (2) - juniorzy F107.07.2021r.
Drużyna rocznika 2012 (i młodsi) emkaesiaków przeszła w minionym sezonie bliźniaczo podobną drogę do tej, jaką przemierzyli rok młodsi koledzy. Wyglądało to tak: runda jesienna, w której zajęliśmy czwartą, ostatnią lokatę w rozgrywkach, po nowym podziale dużo lepsza wiosna i drugie miejsce w gronie pięciu, a w zasadzie czterech ekip, bo Zawisza Borzytuchom nie zaliczył żadnego turnieju i został usunięty z klasyfikacji. Ustąpiliśmy tylko Kaszubii Studzienice, wyprzedzając Bytovię Bytów i Garbarnię Kępice.

Edycja 2020/2021 w pigułce (1) - juniorzy F206.07.2021r.
Najmłodszy zespół ligowy grający pod szyldem naszego klubu, a mianowicie juniorzy F2 (rocznik 2013 i młodsi) ma za sobą pierwszy sezon i oceniając go tylko pod kątem wyników (a przecież w tym wieku niekoniecznie są bardzo istotne) dużo lepiej wiodło nam się w II rundzie. Debiutujący w tej kampanii w nieznanej dotychczas dla siebie roli trener Krzysztof Dudzic zasmakował wraz z podopiecznymi smaku wygranych, wiosną zajęliśmy w tabeli drugą lokatę, co w sposób oczywisty przyczyniło się do lepszych humorów zawodników oraz kibicujących im wiernie i wspierających rodziców.

18 drużyn w okręgówce seniorów w nadchodzącej kampanii 05.07.2021r.
7/8 sierpnia zainaugurujemy nowy sezon w klasie okręgowej seniorów. Znamy listę drużyn, z którym będą rywalizować piłkarze MKS-u Debrzno w nadchodzących miesiącach. Jak wiadomo zbliża się druga przejściowa edycja, ponieważ z powodu okoliczności koronawirusowych stopniowo, w ciągu dwóch lat, nasza liga ma wrócić do tradycyjnego 16-zespołowego składu. W zakończonej w czerwcu kampanii grano w stawce 20 drużyn (ewenement w historii futbolu na ziemi słupskiej), kolejna to osiemnaście ekip, a za rok zostanie ich (już na stałe) szesnaście. Z kim zagrają za kilka tygodni czerwono-niebiescy?

Wkrótce VI Nocny Turniej Piłki Nożnej Amatorów! 04.07.2021r.
Do listy wakacyjnych zamierzeń realizowanych przez MKS Debrzno w 2016 roku dopisaliśmy następne, a mianowicie towarzyską imprezę odbywającą się w godzinach wieczornych i nocnych na "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Inicjatorem całości był wtedy Krzysztof Dudzic, które i obecnie sprawuje pieczę organizacyjną nad kolejnym wydaniem tych zawodów, wraz z innymi osobami z klubu. Na szóstą edycję zaprosimy wszystkich zwolenników futbolu (zarówno kibiców, jak i samych piłkarzy) w piątek 16 lipca w godz.20.00-1.00, czyli finisz rywalizacji przewidujemy już na sobotę 17 lipca.

Rumia ma czwartą ligę, Lipniczanka zostaje w okręgówce 03.07.2021r.
Barażowy trójmecz o awans do IV ligi wyłonił beniaminka tego szczebla, którym został wicemistrz grupy I gdańskiej klasy okręgowej Orkan Rumia. Dla zwycięskiego klubu jest to powrót na ten poziom po dwóch latach, a w przeszłości przez kilka sezonów gościła tam nawet III liga. Nie powiodło się drugiej ekipie naszej okręgówki, czyli Lipniczance Lipnica, która poniosła dwie porażki i w edycji 2021/2022 nadal będzie rywalizować m.in. z czerwono-niebieskimi z Debrzna.

Najmłodsi podsumowali sezon02.07.2021r.
Ognisko, kiełbaski, napoje, soki, okolicznościowy tort, przekąski, ciasta najprzeróżniejszego asortymentu (ach, te Mamy, zawsze "wyczarują" coś słodkiego!), plac zabaw i przede wszystkim dobre humory i rozmowy na luzie dzieci, rodziców, trenerów (Krzysztof Dudzic, Norbert Mucha i Paweł Władyczak) - tak wyglądało zakończenie kampanii 2020/2021 trzech najmłodszych ligowych drużyn reprezentujących MKS, a więc juniorów E2 (rocznik 2011), F1 (rocznik 2012) i F2 (rocznik 2013), które odbyło się na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego nad jeziorem "Żuczek" przedwczoraj, w ostatnim dniu czerwca.

Za 10 dni tenis stołowy i siatkówka plażowa nad "Żuczkiem"01.07.2021r.
Zakończyliśmy piłkarski sezon, ale... nie zwalniamy tempa. Oprócz anonsowanego wczoraj "Meczu Wspomnień" mamy następną propozycję, tym razem adresowaną do sympatyków tenisa stołowego i siatkówki plażowej. Na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego nad Jeziorem Żuczek w przyszłą niedzielę 11 lipca wraz z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki organizujemy turnieje w tych dyscyplinach sportu w ramach realizacji zadania publicznego "Aktywni sportowo 2021" dofinansowanego przez Gminę Debrzno.

::  Copyright © 2003-2022 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::