ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Jest ramowy kalendarz rundy jesiennej30.06.2017r.
Na wstępie dwa obligatoryjne terminy w sierpniu, a potem weekend po weekendzie z ligą aż do prawie połowy listopada- tak wygląda plan gier w słupskiej klasie okręgowej seniorów jesienią 2017 roku. Zatwierdził go Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu ponad miesiąc temu, w dniu 29 maja, my "ujawniamy" dopiero teraz, gdyż wcześniej zaaferowani byliśmy zmaganiami "starego" sezonu.

Sprawdzili się za miedzą30.06.2017r.
Ostatnim akcentem sezonu 2016/2017 w Akademii Piłkarskiej MKS-u była wizyta części wychowanków z roczników 2007 i 2008 oraz w jednym przypadku 2009 na Orliku w sąsiedniej Lipce. 29 czerwca zabrał ich tam na mini-sparing z miejscowym GTS-em Paweł Władyczak.

Raport z Podlasia (5) - Warszawa vs Szczecin o złoto, Wrocław vs Katowice o brąz 30.06.2017r.
Z kilkunastogodzinnym poślizgiem udało się dzisiaj rano rozegrać przełożone z czwartku (potężna ulewa nad Suwałkami) końcowe spotkania decydujące o kolejności w grupie B finałowego turnieju mistrzostw Polski rocznika 2003. Zgodnie z przewidywaniami nie zabrakło wielkich emocji, gdyż jak pisaliśmy wcześniej wszystkie cztery ekipy miały jeszcze prawo myśleć o awansie do strefy medalowej. Z zaciętej rywalizacji zwycięsko wyszedł Zachodniopomorski ZPN, który wygrał z Małopolskim ZPN-em 3:2, a także Śląski ZPN, pokonując 2:1 Łódzki ZPN.

Raport z Podlasia (4) - 3:3 z Podkarpaciem, asysta i gol Treli na wagę remisu!29.06.2017r.
W trzecim, ostatnim zarazem spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Polski rocznika 2003 rozgrywanych w Suwałkach, Kadra Pomorza zremisowała z Podkarpackim ZPN-em 3:3. Miło nam poinformować, że znaczący udział w ostatecznym rezultacie miał zawodnik MKS-u Debrzno Mateusz Trela, który najpierw zaliczył asystę, a następnie uratował swojemu zespołowi podział punktów, strzelając w końcówce zawodów wyrównującą bramkę.

APC najlepsza w Lipce, debrznianie z trzecią lokatą 28.06.2017r.
Impreza, której stawką był Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lipce, przeznaczona dla małych futbolistów z rocznika 2009 (i młodszych) zakończyła się wygraną Akademii Piłkarskiej Człuchów. Drużyna AP 2012 MKS Debrzno, prowadzona przez Dariusza Piekarskiego, zajęła trzecie miejsce, odnosząc dwa zwycięstwa, jeden mecz remisując i jeden przegrywając.

Raport z Podlasia (3) - 0:1 z Mazowszem 27.06.2017r.
Drugiej porażki doznali piłkarze Kadry Pomorza rocznika 2003 w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski rozgrywanym w Suwałkach. W dzisiejszym spotkaniu z liderem tabeli i jednym z głównych pretendentów do triumfu w całej imprezie Mazowieckim ZPN-em zespół Szymona Hartmana i Błażeja Adamusa (w jego składzie zawodnik MKS-u Debrzno Mateusz Trela) dzielnie stawiał opór, lecz z jedynego gola, zdobytego już w 7. minucie cieszyli się przeciwnicy.

Trzecia pozycja w Szczecinku, wygrała Polonia 27.06.2017r.
Polonia Jastrowie z kompletem dziewięciu oczek zwyciężyła w towarzyskim turnieju piłki nożnej rocznika 2005 (i młodsi), który zorganizowała Akademia Piłkarska Szczecinek. W gronie czterech drużyn trzecie miejsce zajęli zawodnicy Sławomira Słonki, czyli AP 2012 MKS Debrzno. Zawody odbywały się systemem każdy z każdym (pojedyncza potyczka trwała dwa razy po 15 minut) na boisku Szkoły Podstawowej nr 7.

Raport z Podlasia (2) - 1:2 z Dolnym Śląskiem26.06.2017r.
Od przegranej z Dolnośląskim ZPN-em zainaugurowali udział w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski piłkarze Kadry Pomorza rocznika 2003 w składzie m.in. z debrznianinem Mateuszem Trelą (zagrał ponad połowę meczu). Na stadionie w Suwałkach dzisiaj przed południem zespół reprezentujący nasze województwo uległ rówieśnikom z Wrocławia 1:2. Niewiele ponad kwadrans spotkania (gole w 10 i 17 min.) wystarczył rywalom, aby objęli wyraźne, dwubramkowe prowadzenie i z takim wynikiem drużyny schodziły na przerwę. Po zmianie stron dużo lepsza postawa pomorskiej ekipy i kontaktowe trafienie autorstwa zawodnika Jedynki Reda Kacpra Matusiaka zdobyte w 65. minucie, a więc w końcówce potyczki.

W samo okienko (93) - Mitologia rzymska26.06.2017r.
Stulatkom do znudzenia zadaje się pytanie co pomogło im dożyć tak sędziwego wieku, jaką mają receptę na bicie kolejnych rekordów długowieczności, gdy na torcie już brakuje miejsca na świeczki. Odpowiedzi są przeróżne i często mało zaskakujące, wręcz szczęka nie opada. Mamy zatem: jedzenie małych ilości mięsa, ograniczenie liczby spożywanych kalorii, utrzymywanie dobrych relacji z innymi ludźmi, czy też regularna aktywność fizyczna. Wydawać by się mogło, że frazes goni frazes, a lata sobie lecą.

Raport z Podlasia (1) - terminarz gier25.06.2017r.
Najbliższe sześć dni będzie stać pod znakiem emocji związanych ze startem Kadry Pomorza rocznika 2003 w finałowym (wcześniej używaliśmy nazewnictwa "półfinałowym", właściwe jest określenie podawane obecnie) turnieju o mistrzostwo Polski, który odbywa się w Suwałkach. W doborowym towarzystwie ośmiu najlepszych drużyn w kraju mamy swojego przedstawiciela w reprezentacji województwa, Mateusza Trelę i co oczywiste z zaciekawieniem i dużą dozą ekscytacji wypatrujemy wszelkich wieści z dalekiego Podlasia dotyczących zarówno rezultatów meczów, jak i gry debrzneńskiego "rodzynka".

Wiadomo z kim zmierzymy się w seniorskiej okręgówce w sezonie 2017/2018 25.06.2017r.
Przed tygodniem rozstrzygnięto ostatnie zagadki co do listy klubów, które uzyskały prawo gry w słupskiej klasie okręgowej seniorów w przyszłej edycji. Poznaliśmy przede wszystkim spadkowiczów z czwartej ligi oraz wszystkich beniaminków, którzy uzyskali awans z klasy A. Ogółem czerwono-niebiescy skonfrontują się w nowych rozgrywkach z sześcioma innymi drużynami w porównaniu z minioną kampanią.

Szostek nie zagra w dwóch meczach nowej edycji24.06.2017r.
21 czerwca Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła postępowanie wyjaśniające w sprawie ukarania przez arbitra spotkania klasy okręgowej seniorów Garbarnia Kępice-MKS Debrzno Bartłomieja Tutaka dwóch zawodników (Karola Waszaka z drużyny gospodarzy i emkaesiaka Krystiana Szostka) czerwonymi kartkami. Obaj piłkarze odpoczną od mistrzowskich rozgrywek po trzy mecze.

Dwa turnieje na czerwcowy "deser"23.06.2017r.
W sobotę 24 czerwca, a więc u progu letnich wakacji, dwie grupy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno zamkną definitywnie juniorski sezon 2016/2017 w naszym klubie udziałem w towarzyskich imprezach. Drużyna rocznika 2009 (i młodsi), którą prowadzi Dariusz Piekarski zagra w sąsiedniej Lipce, natomiast rocznik 2005 (i młodsi) Sławomira Słonki zawita do Szczecinka.

Zuzka Karwacka zakwalifikowana do Letniej Akademii Młodych Orłów22.06.2017r.
Sukcesy jakie osiągała wespół z koleżankami z Kadry Pomorza debrznianka Zuzanna Karwacka w całym sezonie 2016/2017 nie umknęły uwadze Polskiego Związku Piłki Nożnej. Futbolowa centrala na podstawie raportów od trenerów z poszczególnych regionów dokonała selekcji dziewcząt pod kątem wyławiania talentów na miarę reprezentacji narodowej w przyszłości. Pod lupę wzięto trzy roczniki (2004, 2005 i 2006) i nominowano na obóz Letniej Akademii Młodych Orłów w Gniewinie (9-16 lipca) 80 piłkarek z wszystkich praktycznie zakątków kraju nad Wisłą oraz incydentalnie... Holandii, bo jedna z zawodniczek gra na co dzień w Zwolle.

Kierunek Ełk i Suwałki- wkrótce Trela powalczy z Kadrą Pomorza w półfinale mistrzostw Polski 21.06.2017r.
Zgodnie z zapowiedzią poczynioną przez trenera pomorskiej kadry rocznika 2003 Szymona Hartmana tuż po meczu jego zespołu z Zachodniopomorskim ZPN-em w Miastku 31 maja, zawodnik MKS-u Mateusz Trela otrzymał kolejne powołanie do reprezentacji województwa, tym razem na półfinał mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 25 czerwca-1 lipca w Suwałkach!

"Petara" wraz z Lechią ósmy w szczecińskim sprawdzianie20.06.2017r.
Przez cztery dni (15-18 czerwca) piłkarz ekipy juniorów C1 MKS-u Mateusz Trela przebywał w Szczecinie, gdzie grając w barwach gdańskiej Lechii uczestniczył w dorocznym turnieju przeznaczonym dla rocznika 2003. Debrznianin miał fantastyczną okazję zdobyć następne, cenne doświadczenie w swojej sportowej przygodzie, bo gdy spojrzy się na listę drużyn startujących w zawodach łatwo skonstatować, że rywale byli zacni.

Złotów na pomarańczowo 19.06.2017r.
"Chrupek Cup 2017" rocznika 2006 dla Oranje Konin! Zespół grający, jak przystało na przyjęty szyld, w pomarańczowych kostiumach zdominował rywalizację w mocno obsadzonym turnieju, który odbył się w minioną sobotę na stadionie przy ul. Wioślarskiej w grodzie nad Głomią. Komplet siedmiu zwycięstw w połączeniu z doskonałym bilansem bramkowym (26-2) mówi sam za siebie. Nasi futboliści, czyli czerwono-niebiescy z Debrzna prowadzeni przez Pawła Władyczaka, w gronie 16 ekip zajęli mało eksponowaną, dwunastą lokatę i... szkoda, bo oceniając obiektywnie mogło być dużo lepiej.

Miłośnicy siatkówki uczczą pamięć Sylwestra Nylca18.06.2017r.
21 czerwca 2015r. odszedł od nas po ciężkiej chorobie w wieku zaledwie 39 lat Sylwester Nylec, jeden z najbardziej zasłużonych zawodników w historii ekipy z Grodu Dzika, wierny czerwono-niebieskim barwom przez siedemnaście lat w roli piłkarza, pracujący również przez pewien okres jako trener debrzneńskich seniorów i juniorów, później sympatyk i aktywny darczyńca emkaesiaków. Czas płynie bardzo szybko, trudno uwierzyć, że od smutnych wydarzeń, gdy żegnaliśmy naszego kolegę minęły niemal 24 miesiące. Podobnie jak w 2016 roku środowisko siatkarskie miasta i gminy Debrzno przy symbolicznym wsparciu MKS-u uczci pamięć Sylwka okolicznościowym turniejem Jego imienia w plażowej odmianie tej dyscypliny sportu.

Seniorzy: MKS Debrzno- Słupia Kobylnica 3:1 (0:0)17.06.2017r.

Wystarczy punkt, lecz trzeba zagrać o zwycięstwo 16.06.2017r.
Przed ostatnią kolejką edycji 2016/2017 w klasie okręgowej seniorów wszystko jest klarowne. Aby zakończyć pomyślnie bardzo trudny, pełen stresujących chwil sezon, podopieczni Pawła Władyczaka muszą 17 czerwca (początek o godz.18.00) co najmniej zremisować na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej ze Słupią Kobylnica. Wówczas na pewno zachowają jedenaste, bezpieczne miejsce, bowiem nawet ewentualna wygrana Leśnika Cewice u siebie z Jantarem Ustka nie zmieni (wobec lepszego bilansu bezpośrednich gier przy równej liczbie oczek) położenia w klasyfikacji obydwu zespołów.

Ponownie wystąpimy w złotowskiej imprezie "Chrupek Cup"15.06.2017r.
Football Academy Fair Play Złotów jest organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci (juniorzy E1-rocznik 2006 i młodsi) "Chrupek Cup 2017" im. Adama Kaliniaka o Puchar Burmistrza Miasta Złotowa, który odbędzie się w sobotę 17 czerwca od godz.9.00 na obiektach miejskich przy ul. Wioślarskiej. Na czterech boiskach rywalizować będzie łącznie szesnaście drużyn, w tym podobnie jak w ubiegłym roku ekipa AP 2012 MKS Debrzno, szkolona obecnie przez Pawła Władyczaka.

Komisja wszczęła postępowanie 14.06.2017r.
Nie poznaliśmy dzisiaj werdyktu Komisji Dyscyplinarnej Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie kar dla zawodników MKS-u Debrzno Krystiana Szostka oraz Garbarni Kępice Karola Waszaka, którzy w 84 min. meczu 29. kolejki klasy okręgowej seniorów w minioną sobotę ujrzeli czerwone kartki.

Minuty od medalu, trzy remisy dziewcząt w stolicy Kujaw13.06.2017r.
To był pracowity weekend dla Zuzi Karwackiej. Debrznianka, reprezentantka Kadry Pomorza, uczestniczyła w półfinałowym turnieju o mistrzostwo Polski kategorii U-13, który odbywał się w sobotę i niedzielę 10/11 czerwca we Włocławku. Dziewczyny z naszego województwa stoczyły heroiczną walkę o awans do fazy medalowej, lecz ostatecznie nie zdołały stanąć na podium w krajowych rozgrywkach. Wszystkie trzy mecze zakończyły się podziałem punktów i praktycznie w każdym z nich były blisko pełnego sukcesu...

W Wierzchowie Dworcu siedem oczek juniorów F1 12.06.2017r.
W kończącym sezon 2016/2017 w najmłodszej kategorii wiekowej, w jakiej desygnowaliśmy do ligowych sprawdzianów czerwono-niebieskich, turnieju juniorzy F1 (rocznik 2008 i młodsi) odnieśli dwa zwycięstwa i odnotowali jeden remis. Siedem zdobytych na Orliku w Wierzchowie Dworcu punktów umocniło zespół Łukasza Płóciennika na drugiej pozycji w swojej grupie klasy okręgowej.

17 czerwca uruchomimy tablicę świetlną11.06.2017r.
Trzy dni temu, w czwartek 8 czerwca, na Stadion Miejski w Debrznie przybyła długo wyczekiwana tablica świetlna, którą wszyscy ludzie życzliwi naszemu klubowi "wygłosowali" w ramach tzw. "Budżetu Obywatelskiego" ponad siedem miesięcy temu, w połowie października 2016r. Pracownicy firmy ESK z Raszyna pod Warszawą zawitali nad Debrzynkę i zainstalowali to efektowne urządzenie, które niewątpliwie upiększy obiekt przy ul. Sportowej. Obserwujący spotkania MKS-u kibice praktycznie z każdego miejsca (czy to na trybunie gospodarzy, czy w sektorze od strony Osiedla Na Wzgórzu, a nawet... spoza stadionu, czyli z okolic Przedszkola Miejskiego i Żłobka) będą mieli możność doskonałej obserwacji wyniku spotkania i czasu gry. Za każdym razem na meczach pojawiać się będą również wpisywane nazwy zespołów, zamiast standardowego komunikatu "gospodarze-goście".

Seniorzy: Garbarnia Kępice- MKS Debrzno 1:5 (0:1)10.06.2017r.

Mateusz Trela pojedzie na Szczecin Cup 2017 w barwach... Lechii Gdańsk 09.06.2017r.
W dniach 15-18 czerwca na obiektach szczecińskiej Pogoni organizowany jest międzynarodowy turniej piłki nożnej dla drużyn rocznika 2003 (i młodsi) pod nazwą Szczecin Cup 2017. To już dziesiąta, jubileuszowa edycja imprezy, która w tym roku interesuje nas o tyle, iż sposobność do pokazania swoich umiejętności będzie miał w portowym mieście wychowanek naszego klubu, grający w juniorach C1 czerwono-niebieskich, Mateusz Trela! Ze strony jednego z uczestników zawodów, o których piszemy, a więc gdańskiej Lechii nadeszło w poniedziałek 5 czerwca oficjalne zaproszenie na testy, polegające właśnie na grze w barwach teamu znad Motławy w czterodniowym turnieju.

Kreślimy możliwe scenariusze końca sezonu...08.06.2017r.
Dwie serie spotkań pozostały do finiszu edycji 2016/2017 piłkarzom grającym w klasie okręgowej seniorów. Sporo niewiadomych jest jeszcze do rozstrzygnięcia zarówno, jeśli mowa o kwestii awansu do IV ligi, jak i rywalizacji o uchronienie się przed degradacją do klasy A. Naturalnie nas, kibicujących z całego serca czerwono-niebieskim z Debrzna, interesuje w tym roku zdecydowanie bardziej strefa spadkowa, a więc na sytuacji tam panującej skupiamy dużo większą uwagę. Co może wydarzyć się w dwa zbliżające się weekendy i czym to będzie ewentualnie skutkować?

I liga wojewódzka juniorów D1 dla emkaesiaków 07.06.2017r.
22 marca 2017 r. Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjął uchwałę określającą zasady awansów i spadków dla rozgrywek młodzieżowych w trwającym sezonie 2016/2017. W jednym punkcie dotyczy ona naszego klubu, ponieważ znakomicie spisujący się zawodnicy Sławomira Słonki, a więc juniorzy D2, którzy wygrali swoją grupę klasy okręgowej, wg postanowień organizatora rozgrywek uzyskali prawo promocji do nowo tworzonej I ligi wojewódzkiej juniorów D1, czyli piłkarzy urodzonych w 2005 roku (i młodszych).

W dniach 9-11 czerwca półfinał mistrzostw Polski z udziałem Zuzi Karwackiej 06.06.2017r.
Kontynuujemy wątek bardzo dobrych występów wychowanki MKS-u Debrzno Zuzanny Karwackiej w Kadrze Pomorza U-13. Na bieżąco, mecz po meczu, informowaliśmy o wynikach osiąganych przez debrzniankę wraz z koleżankami z naszego województwa w zmaganiach międzyokręgowych, ciesząc się z tego, jak udanie prezentuje się zawodniczka na co dzień ćwicząca w drużynie juniorów D2 czerwono-niebieskich zawiadywanej przez Sławomira Słonkę. Dziś szczegółowe wieści o tym, co czeka piłkarkę znad Debrzynki w nadchodzący weekend.

W samo okienko (92) - Real(ity) Show05.06.2017r.
Strajk taksówkarzy rozpełzł się po ulicach stolicy niczym wąż, który sycząc z niezadowolenia wprawiał w jeszcze większą złość innych tubylców tej Wioski. Trzeba było wprawnie unikać przed tą pułapką jak skacząca antylopa na sawannie, bo można było ugrząźć bezradnie na długi czas. Ci, mający "krótki lont", dawali upust nerwom. Jak tu się nie wku... denerwować, kiedy rano trzeba do pracy i film "Nie lubię poniedziałków" sam kręci się od rana bez reżysera.

W Kępicach zagramy o niegdysiejszej porze emisji Teleexpressu04.06.2017r.
W przedostatniej kolejce seniorskiej klasy okręgowej drużynę MKS-u czeka wyjazdowa potyczka z outsiderem tabeli i pewnym już spadkowiczem Garbarnią Kępice. To spotkanie miało się odbyć w sobotę 10 czerwca o godz.14.30, jednak pierwotne ustalenia w ciągu kilku minionych dni uległy zmianie i to... dwukrotnie.

Seniorzy: Sparta Sycewice- MKS Debrzno 2:1 (0:0)03.06.2017r.

Druga lokata w turnieju, pierwsze miejsce w lidze03.06.2017r.
Dwa wysokie zwycięstwa i jedna równie wyraźna porażka to plon udziału drużyny juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi) w ostatniej w edycji 2016/2017 imprezie o punkty w okręgówce w tej kategorii wiekowej, która odbyła się w Chojnicach, a jej gospodarzem był Kolejarz. Ekipa Pawła Władyczaka zdobywając sześć punktów przypieczętowała mistrzowski tytuł w swojej grupie rozgrywek. Gratulujemy!

Juniorzy C1: MKS Debrzno- Szarża Krojanty 2:6 (1:1)03.06.2017r.

Miły gest ze strony podokręgu02.06.2017r.
Zanim rozpoczęło się ligowe spotkanie juniorów D2 MKS-u z Czarnymi Czarne w minioną niedzielę miała miejsce bardzo przyjemna uroczystość. Gród Dzika odwiedził przedstawiciel Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Witold Konieczny i wręczył kapitanowi drużyny czerwono-niebieskich Kamilowi Janke okazały puchar z gratulacjami za triumf debrznian w zmaganiach swojej grupy o mistrzostwo klasy okręgowej w tej kategorii wiekowej.

W samo okienko (91) - Papierowa wojna01.06.2017r.
Lotnisko El Prat wystawiało się leniwie na promienie słoneczne niczym kot na nagrzanym ganku. Barcelona witała umiarkowanym ciepłem w skali 24 kresek na termometrach i maj w kalendarzu kończył swoje panowanie. Splot wydarzeń ostatnich dni kręcił się wokół stolicy Katalonii. Najpierw czwartkowo-piątkowe testy wychowanka debrzneńskiej Akademii w Escola Varsovia, a teraz krótki pobyt w mieście artystów: Gaudiego i Messiego.

38 minut debrznianina, cenny remis wojewódzkiej reprezentacji31.05.2017r.
Takie newsy chcielibyśmy przekazywać sympatykom MKS-u jak najczęściej. W rozegranym dzisiaj w Miastku spotkaniu zmagań międzyokręgowych rocznika 2003 Pomorze zremisowało z rówieśnikami z woj. zachodniopomorskiego 2:2, a wyróżniającą się postacią w teamie gospodarzy był zawodnik klubu znad Debrzynki Mateusz Trela!

MKS- Szarża w sobotę 3 czerwca już o godz.11.0030.05.2017r.
Przed nami futbolowe ostatki w kategorii juniorów C1. W 20. serii spotkań edycji 2016/2017 ekipa Łukasza Płóciennika zmierzy się na własnym boisku z Szarżą Krojanty, czyli drużyną, która zapewniła sobie końcowy triumf w naszej grupie klasy okręgowej. Spotkanie wg ustaleń Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego ZPN-u miało się odbyć obligatoryjnie 3 czerwca o 15.00, jednak piłkarze wyjdą na murawę cztery godziny wcześniej.

Sensacyjny Lider, debiut bramek... 29.05.2017r.
Lider Rychnowy niespodziewanym triumfatorem piątego i zarazem przedostatniego turnieju klasy okręgowej juniorów F1. Outsider rozgrywek w dwunastu dotychczasowych spotkaniach zgromadził zaledwie pięć oczek, a w samej tylko imprezie w Debrznie dołożył sześć! Czerwono-niebiescy szkoleni przez Łukasza Płóciennika pokonali JFA Przechlewo i AP Człuchów, aby w kończącym zawody meczu z Liderem ulec 2:4.

Dwa karne "Ciapka", bez punktów w Chojnicach 28.05.2017r.
Niepowodzeniem zakończyła się wyjazdowa potyczka juniorów C1 z Chojniczanką. Przegraliśmy 2:4, a fragmenty niezłej gry to było zbyt mało, aby pokusić się o dobry wynik. Team Łukasza Płóciennika, grający tego dnia bez Mateusza Treli oraz Kacpra Kubickiego, miał nie za dużo do powiedzenia w starciu z pewnie czującym się na "Modraku" rywalem.

Finisz także pomyślny, 7:2 w derbach! 28.05.2017r.
Zwycięstwem (jakżeby inaczej) zakończyli edycję 2016/2017 juniorzy D2. Debrznianie pauzują w ostatniej serii za tydzień, stąd już w maju podsumowaliśmy sezon, tak udany dla podopiecznych Sławomira Słonki. W konfrontacji z lokalnym rywalem, zajmującymi drugą pozycję w tabeli Czarnymi Czarne, debrznianie wygrali ostatecznie pewnie, chociaż wcale nie była to tak łatwa potyczka, jak wskazywałby suchy rezultat.

Licencja na dwa lata 27.05.2017r.
Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 24 maja 2017r. podjęła szereg decyzji związanych z przyznaniem "glejtu" na grę w określonych klasach rozgrywkowych dla poszczególnych klubów. Rozpatrywano część dokumentów, które spłynęły do tego gremium, w następnych tygodniach będą zapadać dalsze postanowienia w tym względzie. Dla nas najistotniejsze jest, iż na liście pozytywnie zweryfikowanych wniosków znalazł się ten dotyczący MKS-u Debrzno.

Seniorzy: MKS Debrzno- Karol Pęplino 5:1 (2:1)26.05.2017r.

Przed Trelą szansa na drugi występ w Kadrze Pomorza 25.05.2017r.
31 maja 2017r. o godz.13.30 wojewódzka reprezentacja rocznika 2003 zagra na stadionie w Miastku (wcześniej informowaliśmy, że będzie to Słupsk, nastąpiła zmiana lokalizacji spotkania) ostatni w edycji 2016/2017 mecz w rywalizacji między okręgami. Przeciwnik Pomorzan to Zachodniopomorski ZPN, czyli najlepsza ekipa zmagań. Dzisiaj otrzymaliśmy miłe wieści z Gdańska. Otóż okazję do ponownego występu w kadrze będzie miał Mateusz Trela, zawodnik drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno!

U progu weekendu walka o spokój 24.05.2017r.
Wyjątkowo w piątek, a nie w sobotę lub niedzielę swój kolejny mecz ligowy rozegrają seniorzy MKS-u. Czerwono-niebiescy podejmą Karola Pęplino już pojutrze, tj. 26 maja 2017r. o godz.18.30. Początkowo planowaliśmy te zawody na niedzielę 28 maja w samo południe, lecz goście usilnie prosili o zmianę daty ich rozegrania i ostatecznie debrznianie przystali na ich propozycję. Zapraszamy więc kibiców futbolu na Stadion Miejski za dwa dni późnym popołudniem, nie przegapcie tej ciekawie zapowiadającej się konfrontacji!

W Sycewicach początek gry o godz.16.3023.05.2017r.
Mecz 28. kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów pomiędzy Spartą Sycewice a MKS-em Debrzno zgodnie z terminarzem rozgrywek miał zostać rozegrany w sobotę 3 czerwca o godz.18.00. Nie zmieniło się nic, jeśli chodzi o samą datę zawodów, zaczniemy jednak rywalizację trochę wcześniej niż to wynikało z ustaleń organizatorów.

Rewizyta młodzieży w Grodzie Tura22.05.2017r.
W sobotni poranek 20 maja zawodnicy rocznika 2007 (wspierani młodszymi oraz w pojedynczych przypadkach rok starszymi, mającymi krótki staż treningowy) udali się na towarzyskie zawody do Chojnic, gdzie zagrali z tamtejszą Chojniczanką. Przypomnijmy, iż podobny sprawdzian odbył się na naszym Orliku przy Stadionie Miejskim dokładnie przed trzema tygodniami.

Seniorzy: Leśnik Cewice- MKS Debrzno 0:3 (0:1)21.05.2017r.

Gładko, jak lider z Liderem20.05.2017r.
Czternastą wygraną w piętnastym meczu ligowym w sezonie odnieśli juniorzy D2. Drużyna Sławomira Słonki wyraźnie pokonała Lidera Rychnowy, aplikując gościom aż jedenaście goli. To szósta(!) dwucyfrówka w bieżących rozgrywkach. Łupem bramkowym podzieliło się tym razem siedmiu piłkarzy MKS-u, a "królami polowania" okazali się Jakub Oleksiewicz i Dominik Pikulik, którzy zaliczyli hat tricki.

Escola Varsovia przetestuje Mateusza Trelę19.05.2017r.
W dniach 25-26 maja 2017r. wychowanek naszego klubu, grający w drużynie juniorów C1 Mateusz Trela będzie przebywał w Warszawie na testach w Escola Varsovia, czyli jednym z najnowocześniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się centrów piłkarskich w Polsce. Rodzima szkółka słynnej Barcelony ma w naszym kraju dużą renomę i właśnie tam uda się na rekonesans debrznianin.

Przedłużony sezon pomorskiej reprezentacji dziewcząt18.05.2017r.
O sukcesach grającej w Kadrze Pomorza U-13 zawodniczki naszego klubu Zuzanny Karwackiej informowaliśmy na bieżąco przez całą kampanię 2016/2017. Okazuje się, że sześć meczów w rozgrywkach międzyokręgowych to dla debrznianki wcale nie koniec w tej edycji, jeśli chodzi o wojewódzką drużynę. Ponieważ w zmaganiach czterech regionów Pomorzanki zajęły drugie miejsce, wywalczyły prawo gry w półfinale mistrzostw Polski.

Juniorzy C1 również wystąpią 28 maja17.05.2017r.
Piłkarze MKS-u Debrzno z drużyny rocznika 2002 (i młodsi) podobnie jak ich trzy lata młodsi koledzy (pisaliśmy o tym przedwczoraj) wyjdą na boisko w przyszły weekend w innym terminie niż to początkowo zakładał kalendarz gier. Wyjazdowa potyczka z Chojniczanką Chojnice, przedostatnia w sezonie 2016/2017, odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz.13.30, a nie w sobotę 27 maja o godz.11.00.

Pomorze wygrało 2:1, kwadrans "Petary"16.05.2017r.
W rozegranym dzisiaj o godz.13.45 w Malborku meczu międzyokręgowych zmagań rocznika 2003 Pomorski ZPN pokonał Kujawsko-Pomorski ZPN 2:1. Zgodnie z naszą przedwczorajszą zapowiedzią szansę debiutu w kadrze wojewódzkiej otrzymał zawodnik MKS Debrzno Mateusz Trela.

Juniorzy D2 zagrają z Czarnymi dzień później 15.05.2017r.
Podopieczni Sławomira Słonki, czyli zespół rocznika 2005 (i młodsi) zbliżają się do finiszu rozgrywek w klasie okręgowej. Czerwono-niebieskim (zapewnili sobie zdecydowany triumf w swojej grupie) pozostały do zakończenia sezonu tylko dwa spotkania i obydwa odbędą się na Stadionie Miejskim. Najbliższe zaplanowano na sobotę 20 maja o godz.11.00, a rywalem będzie Lider Rychnowy. To pozostaje bez zmian, natomiast korekcie uległ termin ostatniej potyczki, w której przeciwnikiem będą Czarni Czarne.

Trela powołany na mecz wojewódzkiej kadry z Kujawsko-Pomorskim ZPN-em 14.05.2017r.
Kiedy w połowie kwietnia zawodnik drużyny juniorów C1 MKS-u Debrzno Mateusz Trela przyjechał z konsultacji szkoleniowej pomorskiej drużyny rocznika 2003 z Gdyni wiedzieliśmy, iż nastąpi ciąg dalszy. Tak wynikało z rozmów z trenerami Szymonem Hartmanem i Błażejem Adamusem. Wszystko zmierzało ku kolejnemu sprawdzianowi i... tak faktycznie się stanie!

Seniorzy: MKS Debrzno- Wybrzeże Objazda 8:1 (3:1) 13.05.2017r.

Powtórka z jesieni, czyli 9 punktów juniorów E1 w domowej imprezie13.05.2017r.
Trzy zwycięstwa i zero goli po stronie strat to bilans występu drużyny MKS-u w rozegranym dzisiejszego przedpołudnia na Orliku przy Stadionie Miejskim turnieju klasy okręgowej juniorów E1 (rocznik 2006 i młodsi). Ekipa trenowana przez Pawła Władyczaka tym samym umocniła się na prowadzeniu w ligowej klasyfikacji.

Męczarnie na kartoflisku12.05.2017r.
Cieszy tylko wygrana... O tym meczu powinniśmy zapomnieć jak najszybciej, chociaż koniec końców juniorzy D2 dopisali do pokaźnego dorobku następne trzy punkty, pokonując AP Człuchów 3:2 i pieczętując już definitywnie triumf w swojej grupie klasy okręgowej. Rozegraliśmy jednak przy tym najsłabsze spotkanie w całej edycji 2016/2017, co przyznać trzeba bez zbędnych ceregieli.

Nie ma innego wyjścia, w sobotę liczy się tylko zwycięstwo 12.05.2017r.
13 maja 2017r. o godz.17.30 seniorzy MKS-u w spotkaniu 25. serii klasy okręgowej zagrają na własnym obiekcie przy ul. Sportowej z Wybrzeżem Objazda. Wszyscy zorientowani w realiach naszej ligi doskonale wiedzą w jakim położeniu znajdują się czerwono-niebiescy. Żarty już dawno się skończyły, teraz do końca rozgrywek pozostaje nam pełna mobilizacja i bój o uchronienie się przed degradacją. Szanse wciąż są, wszystko ciągle w naszych nogach (i głowach, co równie istotne), ale najpierw trzeba zdobyć trzy oczka jutro, to warunek nie podlegający dyskusji...

Zmarnowane szanse, wysoka porażka... 11.05.2017r.
Przegraliśmy bardzo wysoko, bo 1:5 derby juniorów C1 z Czarnymi Czarne i jakkolwiek wygrana zespołu Roberta Haziaka z pewnością nie podlegała dyskusji, to jednak jej rozmiary są zbyt wysokie. Szkoda kilku okazji stworzonych przez drużynę Łukasza Płóciennika, bo nie wykorzystując ich w meczu z trudnym rywalem pozbawiliśmy się nadziei na bardziej wyrównany przebieg potyczki.

Udany rewanż dziewczyn, Zuzia ponownie z golem! 10.05.2017r.
Chociaż za oknem plucha, deszcz, chwilami nawet śnieg i nienaturalnie niska temperatura, to w sercach bezapelacyjnie gorący maj! Dlaczego? Oto w rozegranym dzisiaj w Gdyni szóstym w sezonie 2016/2017 meczu kadr wojewódzkich dziewcząt w kategorii U-13 Pomorze wygrało z Wielkopolską 2:0, a bardzo miłym akcentem spotkania był gol autorstwa zawodniczki naszego klubu Zuzanny Karwackiej!

Wieszewski strzelcem bramki nr 100, piąta dwucyfrówka... 09.05.2017r.
Po siedemnastu dniach przerwy wrócili do zmagań w klasie okręgowej juniorzy D2. Uczynili to w swoim stylu, czyli notując efektowne zwycięstwo 10:4 z Chojniczanką Chojnice, chociaż gdybyśmy mieli sytuować to spotkanie w rankingu najlepszych w sezonie z pewnością nie znalazłoby się w ścisłej czołówce. Wszystko z powodu straconych na własnym terenie aż czterech goli i kilku prezentów w defensywie, czego unikali poprzednio debrznianie.

Turniej w Człuchowie dla JFA, debrznianie z czterema punktami08.05.2017r.
Drużyna JFA Przechlewo zwyciężyła w pierwszej w rundzie wiosennej imprezie klasy okręgowej juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi), która odbyła się na boisku Orlik przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Zespół przodownika rozgrywek zdobył siedem oczek. Team MKS Debrzno ukończył zawody na drugim miejscu z dorobkiem czterech punktów. Ekipa Łukasza Płóciennika zremisowała z Liderem Rychnowy, przegrała z JFA, aby w ostatnim spotkaniu pokonać gospodarzy, AP Człuchów.

Pomorze - Wielkopolska na finiszu międzyokręgowej rywalizacji kadry U-1307.05.2017r.
W środę 10 maja 2017r. o godz.13.00 na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu (boisko Narodowego Stadionu Rugby) w szóstym w edycji 2016/2017 meczu kadr wojewódzkich dziewcząt w kategorii U-13 Pomorski ZPN podejmie Wielkopolski ZPN. W spotkaniu zagra oczywiście zawodniczka MKS-u Debrzno Zuzanna Karwacka, która ponownie znalazła się w gronie osiemnastu powołanych futbolistek.

Jeszcze dwie roszady w kalendarzu młodzieży 07.05.2017r.
Kolejne dwa mecze drużyn juniorskich znad Debrzynki odbędą się w nadchodzącym tygodniu w odmiennych terminach, niż to początkowo było ustalone. W obydwu przypadkach zmiana zaszła na prośbę naszych rywali i związana jest z zobowiązaniami zawodowymi trenerów przeciwnych zespołów, a także kolizją ze spotkaniami prowadzonych przez nich innych ekip.

Seniorzy: Diament Trzebielino- MKS Debrzno 6:2 (0:1)06.05.2017r.

Nareszcie wyjazdowa wygrana, trzy trafienia Treli05.05.2017r.
Jesienią juniorzy C1 prowadzili w Przechlewie 3:0, aby ostatecznie zaledwie zremisować 3:3, już wiosną u siebie przegraliśmy dość pechowo 0:1. Drużyna przed kolejnym meczem z JFA postawiła sobie za cel zrewanżowanie się sąsiadom zza miedzy za te niepowodzenia, a tym samym doprowadzenie do premierowego zwycięstwa w edycji 2016/2017 "w gościach". Zamierzenie powiodło się w pełni i po dobrej grze dość gładko podopieczni Łukasza Płóciennika poradzili sobie z gospodarzami.

Opóźnienie w dostawie bramek04.05.2017r.
Polski Związek Piłki Nożnej poinformował mailem zainteresowane kluby, że z przyczyn niezależnych od futbolowej centrali zmianie uległ termin nieodpłatnego przekazania sprzętu w ramach programu "Bramki dla Żaka" (chodzi o te o wymiarach 3m x 1,55m) i zostaną one dostarczone dopiero w dniach 29-31 maja. O sprawie pisaliśmy w przeszłości dwukrotnie, m.in. anonsując ich przybycie nad Debrzynkę w kwietniu.

Seniorzy: MKS Debrzno- Piast Człuchów 2:0 (0:0) 03.05.2017r.

W Święto Konstytucji ostatnie derby w tym sezonie02.05.2017r.
3 maja 2017r. o godz.17.00 na Stadionie Miejskim seniorzy MKS-u w boju o punkty w klasie okręgowej podejmą Piasta Człuchów. To szóste i zarazem ostatnie w kampanii 2016/2017 spotkanie o statusie derbowym. Chociażby zatem z tego względu, ale i (ciągle to powtarzamy i będziemy taki czynić zapewne do połowy czerwca) wobec obecnej, mocno niepewnej pozycji czerwono-niebieskich w tabeli, to bardzo ważna potyczka dla zespołu Pawła Władyczaka.

Sukcesy w Radawnicy 01.05.2017r.
Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych zespołów juniorów D2 i E1 trener Sławomir Słonka zabrał dwóch szkolonych przez siebie zawodników i jednego będącego na co dzień pod opieką Pawła Władyczaka, na Bieg Konstytucji, który zorganizowano 29 kwietnia na terenie Zespołu Szkół w leżącej nieopodal Złotowa Radawnicy. Wojciech Bielecki, Kamil Janke i Mateusz Szczur wypadli tam bardzo dobrze zajmując w swoich kategoriach czołowe miejsca.

Sparingowa sobota z Chojniczanką01.05.2017r.
Na debrzneńskim Orliku przy Stadionie Miejskim spotkali się przedwczoraj młodzi piłkarze z rocznika 2007 MKS-u i Chojniczanki. Był to towarzyski sprawdzian przeznaczony w dużej mierze dla zawodników nie grających w rozgrywkach ligowych lub występujących w nich dotychczas w małym wymiarze. W naszym przypadku Paweł Władyczak i Bartłomiej Lica desygnowali na boisko także kilku podopiecznych urodzonych w 2008 i 2009 roku, jak również z rocznika 2006, z niewielkim stażem treningowym.

Seniorzy: Jantaria Pobłocie - MKS Debrzno 0:2 (0:1)30.04.2017r.

Sprzętowy hat trick, trzeci raz dar z "Roli"!29.04.2017r.
2013, 2015, 2017... Cyklicznie co dwa lata człuchowska firma "Rola" sp. z o.o. funduje komplet strojów dla drużyny seniorów MKS Debrzno. Niezmiennie jak zawsze bardzo cieszy każdy podobny gest ze strony któregokolwiek ze współpracujących z naszym klubem sponsorów - partnerów, a gdy dzieje się to nie po raz pierwszy, to radość jest tym większa.

Karwacka na liście strzelczyń, gładkie 4:0 Pomorskiego ZPN-u 28.04.2017r.
Na Zuzannę Karwacką można liczyć! Regularnie gra w kadrze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej U-13, wydatnie przyczynia się do sukcesów tego zespołu świetną postawą i na dokładkę akcentuje swoje występy zdobywanymi golami. Nie inaczej było dzisiaj wczesnym popołudniem w Wałczu, gdzie na dobrze znanej seniorom MKS-u sztucznej murawie Euroboiska na Dolnym Mieście reprezentacja Pomorza pewnie pokonała swoje rówieśniczki z Zachodniopomorskiego ZPN-u 4:0 (1:0), a piłkarka grająca na co dzień w lidze z chłopcami w teamie juniorów D2 naszego klubu strzeliła bramkę na 2:0!

Potyczka z Chojniczanką przełożona na 9 maja 27.04.2017r.
Według harmonogramu gier rundy wiosennej swój następny mecz o punkty w klasie okręgowej juniorzy D2 MKS-u (rocznik 2005 i młodsi, trener Sławomir Słonka) mieli rozegrać na własnym obiekcie 6 maja 2017r. o godz.11.00 z Chojniczanką Chojnice. Konfrontacja zdecydowanego lidera mistrzowskich zmagań (czerwono-niebiescy) z okupującą czwarte miejsce ekipą z Grodu Tura odbędzie się jednak na prośbę drużyny gości w innym terminie.

Niezłe fragmenty w wykonaniu debrznian, lider skuteczniejszy 26.04.2017r.
Po pomyślnym przebiegu meczu z Chojniczanką Chojnice juniorzy C1 pojechali w środku tygodnia do Krojant z nadziejami na dobrą grę i taki sam rezultat starcia z liderem okręgówki Szarżą. Wprawdzie nie zabrakło walki i zaangażowania, nie uniknęliśmy także jednak licznych błędów w grze defensywnej, stąd mimo ambitnej postawy porażka 3:5.

Dzień Flagi amatorzy futbolu spędzą na "Orliku"25.04.2017r.
We wtorek 2 maja 2017r. o godz.17.00 odbędzie się czwarte wydanie towarzyskich zawodów piłkarskich organizowanych na debrzneńskim "Orliku" przy Stadionie Miejskim. Imprezę zainicjował w 2014 roku Adam Łukaszewski i od tej pory sukcesywnie jest kontynuowana.

GAP Bruskowo Wielkie najlepsza w Dębnicy, czerwono-niebiescy zajęli siódmą lokatę24.04.2017r.
Towarzyskie zawody juniorów F1 (rocznik 2008 i młodsi) "Lider Cup 2017" rozegrane przedwczoraj na stadionie w Dębnicy przyniosły triumf ekipie grającej pod szyldem Gminnej Akademii Piłkarskiej Bruskowo Wielkie, a dokładnie pierwszemu zespołowi tego klubu, ponieważ team z miejscowości leżącej nieopodal Słupska stawił się na imprezę dwoma składami. Zawodnicy Łukasza Płóciennika, czyli reprezentacja AP 2012 MKS Debrzno, uplasowali się na dobrym, siódmym miejscu.

Przełamali się po serii niepowodzeń23.04.2017r.
Wreszcie i dla debrzneńskich juniorów C1 zaświeciło tej wiosny słoneczko. Oczywiście mamy tu na myśli wynik meczu ligowego, bo akurat o słońcu w trakcie konfrontacji z Chojniczanką Chojnice można było mówić w charakterze bardziej życzeniowym. Zimno, dokuczliwy, przelotny deszcz, z rzadka przejaśniające się niebo - w takich warunkach przebiegał niedzielny mecz. Nieważne, dla nas najistotniejszy jest fakt, że po pięciu przegranych z rzędu w okręgówce w tej kategorii wiekowej czerwono-niebiescy zainkasowali trzy punkty.

Dziewięć oczek i wygrana w ligowej imprezie w Przechlewie23.04.2017r.
Bardzo udanie zaprezentowali się juniorzy E1 (rocznik 2006 i młodsi) w pierwszym w rundzie wiosennej turnieju klasy okręgowej rozegranym w Przechlewie. Zespół Pawła Władyczaka (zastępował go dziś wyjątkowo Sławomir Słonka) zwyciężył we wszystkich trzech spotkaniach niedzielnej imprezy i wysforował się dzięki temu na fotel lidera rozgrywek. Brawo!

Seniorzy: MKS Debrzno- Brda Przechlewo 1:1 (1:0)22.04.2017r.

Początek niefortunny, potem cztery gole MKS-u 22.04.2017r.
W Czarnem tej wiosny przegrali najpierw juniorzy C1, następnie seniorzy i... wystarczy. Juniorzy D2 należycie wywiązali się z roli faworyta i jak przystało na niekwestionowanego przodownika rozgrywek w swojej grupie poradzili sobie z Czarnymi wygrywając 4:1. Drugi raz z rzędu czerwono-niebiescy stawili czoła źle układającym się na wstępie rywalizacji wydarzeniom boiskowym, gdyż podobnie jak tydzień wcześniej w Polnicy przegrywali dość szybko 0:1.

Do zdobycia punkty więcej niż ważne 21.04.2017r.
22 kwietnia 2017r o godz.17.00 w meczu 21.kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno zmierzy się z Brdą Przechlewo. Nie ma żadnych wątpliwości, że to spotkanie o kapitalnym znaczeniu dla czerwono-niebieskich i wcale niekoniecznie dlatego, iż czeka nas druga z rzędu derbowa konfrontacja. Dużo bardziej istotny jest aktualny dorobek i położenie emakesiaków w tabeli. Po porażce niejako na własne życzenie w Czarnem sytuacja skomplikowała się dla nas jeszcze bardziej i jeśli chcemy odzyskać wiarę w pomyślne zakończenie sezonu niezwłocznie trzeba zacząć zdobywać punkty.

Weekend pełen futbolowych emocji20.04.2017r.
Zbliżająca się sobota i niedziela (22/23 kwietnia) będzie obfitować w wydarzenia piłkarskie z udziałem drużyn reprezentujących nasz klub. Spoglądając w kalendarz na to, co czeka nas w przyszłości, w kolejnych tygodniach, to jedyny taki weekend w pierwszym półroczu trwającego roku, w którym na boisko wybiegną wszystkie ekipy (pięć!) czerwono-niebieskich. Prześledźmy zatem dokładnie zamierzenia emkaesiaków.

Weźmiemy udział w turnieju "Lider Cup 2017"19.04.2017r.
Za trzy dni, 22 kwietnia 2017r. na stadionie w Dębnicy odbędzie się impreza piłkarska przeznaczona dla dzieci z rocznika 2008 (i młodsi). Do zawodów zgłoszono 18 drużyn, w tym tę kierowaną przez trenera Łukasza Płóciennika, a więc AP 2012 MKS Debrzno. Czerwono-niebiescy od godz.9.00 będą konfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z wielu ośrodków na trzech boiskach z naturalną nawierzchnią.

28 kwietnia spotkanie kadry wojewódzkiej z udziałem Zuzanny Karwackiej18.04.2017r.
Reprezentację Pomorskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt w kategorii U-13 niedługo czekają następne zawody w ramach zmagań między okręgami. Trenerski duet Karol Złonkiewicz - Hanna Dryja ogłosił listę powołanych na konfrontację z Zachodniopomorskim ZPN-em, która odbędzie się w Wałczu w piątek 28 kwietnia 2017r. o godz.13.00.

Wyjazd do Krojant w środku tygodnia17.04.2017r.
Zaplanowany na sobotę 29 kwietnia 2017r. o godz.11.00 mecz klasy okręgowej juniorów C1 Szarża Krojanty- MKS Debrzno rozegramy w innym dniu. Na boisku lidera czerwono-niebiescy stawią się trzy dni wcześniej, tj. w środę 26 kwietnia o godz.17.00.

Mateusz Trela pojedzie do Gdyni na konsultację reprezentacji Pomorza16.04.2017r.
We wtorek 18 kwietnia 2017r., a więc już pojutrze, zawodnik drużyny juniorów C1 naszego klubu Mateusz Trela wybierze się wraz z trenerem Łukaszem Płóciennikiem do Trójmiasta na konsultację kadry Pomorza rocznika 2003, która odbędzie się na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyńskim Centrum Sportu. Szkoleniowcy Szymon Hartman i Błażej Adamus, odpowiedzialni za tę kategorię wiekową w wojewódzkim związku, wystosowali powołania do osiemnastu piłkarzy, w tym tylko jednego z terenu podokręgu słupskiego, właśnie Treli.

Nie było łatwo, ale jest dziesiąte zwycięstwo emkaesiaków15.04.2017r.
Zimno, deszczowo, mało wiosenna pogoda- w takich okolicznościach przyrody (niezbyt pięknych) rywalizowali juniorzy D2 Lidera Rychnowy i MKS-u Debrzno w Wielką Sobotę. Na boisku w Polnicy niespodzianki nie było, gdyż team Sławomira Słonki zainkasował kolejne trzy oczka, odnosząc dziesiątą wygraną w jedenastym spotkaniu o punkty w tej edycji.

Mecz z Karolem dwa dni wcześniej14.04.2017r.
Przewidziane na niedzielę 28 maja 2017r. o godz.12.00 spotkanie 27. kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno-Karol Pęplino nie odbędzie się w tym terminie. Prośbę o jego zmianę wystosowali goście i po przeanalizowaniu sytuacji dotyczącej możliwości zorganizowania zawodów w innym dniu wyraziliśmy zgodę na korektę w planie rozgrywek.

Kalendarz wiosennych gier juniorów E113.04.2017r.
Jako ostatni poznali terminarz swoich turniejów w rundzie rewanżowej w klasie okręgowej piłkarze z rocznika 2006 (i młodsi). Czerwono-niebieskich, prowadzonych przez Pawła Władyczaka, tak jak ich dwa lata młodszych kolegów czekają trzy imprezy o punkty. Rywalizację z JFA Przechlewo, Szarżą Krojanty i Kolejarzem Chojnice rozpoczniemy od wyjazdu do Przechlewa w przyszłą niedzielę.

Jak można było to zmarnować?!12.04.2017r.
"Mistrzostwo świata"... Tak określają sympatycy sportu sytuacje nieprawdopodobne, zwycięstwa odniesione lub częściej porażki poniesione w okolicznościach dalece odbiegających od normy. Po wizycie w Czarnem z bólem serca możemy obwieścić, iż mamy nasze "mistrzostwo świata", bo ulegliśmy gospodarzom 2:3, prowadząc na kwadrans przed końcem 2:0 i tracąc decydujące o przegranej gole na samym finiszu...

Kierzek dokooptowany do ekipy seniorów 11.04.2017r.
Przed kilkoma dniami kadra pierwszego zespołu powiększyła się o jedno nazwisko. Po półtorarocznym pobycie w Akademii Piłkarskiej Człuchów powrócił do MKS-u Debrzno Jakub Kierzek. Mimo, iż okienko transferowe zostało zamknięte w przypadku klasy okręgowej 17 marca 2017r. było to możliwe, ponieważ ekipa człuchowskiego klubu, w której jesienią występował Kuba w Pomorskiej Lidze Juniorów A została w połowie sezonu wycofana z rozgrywek i każdy z piłkarzy zyskał status wolnego.

W samo okienko (90) - Gorączka derby 10.04.2017r.
Podczas podróży samolotem niektórzy szybko "odlatują" i przycinają komara, inni nerwowo wypatrują przez okieneczko twardej ziemi, bo na niej czują się najpewniej. Aby zabić interwał między startem i lądowaniem można również sięgnąć po pokładowy magazyn i zatopić wzrok w lekturze lub tylko pooglądać obrazki, jeśli język obcy ni w ząb.

Dwa gole "Ciapka", minimalna przegrana w Czarnem 09.04.2017r.
Pół roku czekamy na ligowy mecz juniorów C1, w którym debrznianie zdobędą choćby punkcik. Wiosną gramy nieźle, stwarzamy okazje podbramkowe, ale czegoś brakuje. Podobnie było w Czarnem, gdzie ulegliśmy gospodarzom 2:3, ponosząc tym samym piątą z rzędu porażkę w okręgówce.

Solidna postawa przyjezdnych wystarczyła08.04.2017r.
Trudno mieć jakiekolwiek powody do zadowolenia po takim spotkaniu, jak to ze Stalą Jezierzyce. W konfrontacji o "sześć" punktów dwóch ekip, które muszą drżeć o ligowy byt, przegraliśmy na własnym terenie i to aż 0:4. Jedynie początkowe minuty obydwu połów meczu mogły dawać nadzieję na korzystny wynik, reszta czasu gry to duże rozczarowanie, jeśli chodzi o naszą drużynę. Stalowcy zaprezentowali konsekwentny taktycznie futbol, wykorzystali nasze błędy i co tu kryć- zasłużenie wywieźli znad Debrzynki cenne dla nich punkty...

Bez historii do... historii08.04.2017r.
W drugim wiosennym występie juniorzy D2 rozgromili na własnym obiekcie Akademię Piłkarską Człuchów 16:0. Sam rezultat wskazuje jednoznacznie, iż był to mecz "bez historii", toczony w zasadzie przez pełną godzinę do jednej bramki. Zarazem jednak spotkanie przejdzie do... historii tego sezonu, gdyż najwyższe dotąd zwycięstwo podopieczni Sławomira Słonki (zastępował go na trenerskiej ławce w drodze wyjątku Paweł Władyczak) odnieśli na inaugurację jesiennej części edycji 2016/2017, gdy pokonali Chojniczankę Chojnice... 16:1.

Pokonać Stal, obrać kierunek na środek tabeli 07.04.2017r.
W sobotę 8 kwietnia 2017r. o godz.15.00 na Stadionie Miejskim odbędzie się spotkanie o punkty w klasie okręgowej seniorów, w którym MKS Debrzno podejmie Stal Jezierzyce. To bardzo ważne dla układu w drugiej połowie tabeli starcie, po którym możemy zyskać względny spokój na kolejne tygodnie. Pod warunkiem oczywiście, że rozstrzygniemy tę potyczkę na swoją korzyść.

Potyczki najmłodszych w poniedziałki06.04.2017r.
Trzy turnieje czekają zawodników rocznika 2008 (i młodsi) w rundzie wiosennej w rozgrywkach klasy okręgowej. Drużyna Łukasza Płóciennika w każdym z nich zagra po trzy mecze: z JFA Przechlewo, Liderem Rychnowy i AP Człuchów. Rywalizację w II części sezonu 2016/2017 zaczniemy dopiero w maju, lecz już teraz możemy podać dokładne terminy wszystkich imprez.

Do Akademii możesz dołączyć w każdej chwili 05.04.2017r.
Ponieważ od czasu do czasu pojawiają się pytania w tej kwestii informujemy po raz kolejny wszystkich Rodziców, którzy chcieliby zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u Debrzno, iż nabór do naszego klubu w poszczególnych grupach szkoleniowych ma charakter ciągły. Zapraszamy serdecznie tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił. O wszelkich szczegółach organizacyjnych można dowiedzieć się dzwoniąc pod numer telefonu 609 266 529. Szczególnie mile widziani są kandydaci (i kandydatki!) na piłkarzy z roczników 2012 i 2013, a więc ci najmłodsi, stawiający dopiero pierwsze, niepewne jeszcze kroki w futbolu.

W samo okienko (89) - Manufaktura marzeń04.04.2017r.
W lewej półkuli mózgu zakręciła się myśl: "W poprzednim wcieleniu musiałem być chyba budowniczym katedr w średniowieczu...", a prawa półkula złośliwie kontrowała, rzucając: "... albo pospolitym nosicegłą żyjącym z dnia na dzień o misce strawy". Jakby nie patrzeć mam słabość do czerwonej cegły, która działa na mnie jak magnes i przyciąga wewnętrznie dobre wspomnienia.

Znakomity początek rundy02.04.2017r.
Bardzo przyjemne wieści napłynęły z Chojnic. Na tamtejszym "Modraku", boisku ze sztuczną nawierzchnią, dobrą dyspozycję na inaugurację wiosennej części sezonu zademonstrowali juniorzy D2. Zespół rocznika 2005 (i młodsi) prowadzony przez Sławomira Słonkę gładko rozprawił się z Chojniczanką, wygrywając 7:0. Jest to jak dotąd najwyższe w bieżącej edycji zwycięstwo w meczu wyjazdowym naszej ekipy w tej kategorii wiekowej.

Na kłopoty "Wyrostek", cenna wiktoria w Studzienicach02.04.2017r.
To był (i jest nadal) bardzo trudny teren dla emkaesiaków. W Studzienicach wygraliśmy dotąd zaledwie raz, niespełna siedem lat temu, 25 kwietnia 2010 roku 2:0 i ta wygrana powolutku torowała wówczas drogę czerwono-niebieskim do awansu do klasy okręgowej. Teraźniejsze zwycięstwo (2:1) też jest niezwykle istotne, bo pozwala zapomnieć o wpadce z końcówki ubiegłotygodniowego starcia z Jantarem Ustka, a poza tym zmienia na korzyść położenie debrznian w tabeli.

Po przerwie bili głową w mur02.04.2017r.
Pisanie, że "takich meczów szkoda" to oczywisty truizm, ale rzeczywiście, biorąc pod uwagę obraz gry, zwłaszcza w drugiej odsłonie, juniorzy C1 mogli, czy wręcz powinni pokonać JFA Przechlewo. Tymczasem słaba skuteczność czerwono-niebieskich w połączeniu z ambitną postawą oraz dużą dozą szczęścia w niektórych sytuacjach gości, przesądziły o minimalnej wygranej przyjezdnych.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::