ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Operacja "Thomas" - zapraszamy!31.03.2016r.
3 kwietnia 2016r. na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim odbędzie się impreza charytatywna pod nazwą "Operacja Thomas". Kibice MKS-u pamiętają zapewne niedawne mistrzostwa zakładów pracy w halowej piłce nożnej rozegrane w ostatnią niedzielę lutego, gdy wszyscy obecni w obiekcie Zespołu Szkół uczestniczyli w zbiórce środków finansowych z przeznaczeniem na leczenie małego debrznianina Tomka Oblizajka, Najbliższe wydarzenie będzie tego kontynuacją.

W niedzielę wracają na ligowe boiska również podopieczni Stalki30.03.2016r.
Tego samego dnia co juniorzy B, czyli 3 kwietnia, zainaugurują potyczki o punkty w II fazie sezonu 2015/2016 ich nieco młodsi koledzy (i koleżanki) z roczników 2002, 2003 i 2004, czyli juniorzy C2. Drużynę MKS-u szkoloną przez Sebastiana Stalkę czeka wiosną dziesięć meczów z pięcioma rywalami, bo warto przypomnieć, iż akurat w tej kategorii wiekowej obowiązuje w bieżącej edycji system czterorundowy. Plan konfrontacji mistrzowskich zakłada pięć występów na Stadionie Miejskim i tyle samo poza Debrznem.

Juniorzy B rozpoczynają rundę rewanżową29.03.2016r.
W nadchodzący weekend zespół juniorów młodszych (B) MKS-u Debrzno prowadzony przez Mirosława Kisełyczkę po wielomiesięcznej przerwie wznowi ligowe rozgrywki. Zapraszamy do prześledzenia w jakich terminach będą konfrontować się ze swoimi rówieśnikami z roczników 1999, 2000 i 2001 debrznianie. Wiosną czerwono-niebiescy pięciokrotnie zaprezentują się na Stadionie Miejskim, tyle samo spotkań odbędzie się poza naszym obiektem.

W samo okienko (71) - Wielki Rewolucjonista27.03.2016r.
Francuski dziennik "L'Equipe" napisał o nim, że był grą sam w sobie. Inne europejskie tytuły sportowe chóralnie oświadczyły, że Johan Cruyff był człowiekiem, który na nowo wymyślił piłkę nożną. Hiszpański El Pais orzekł: "Futbol stracił swojego wielkiego rewolucjonistę". Holenderska prasa była bardziej lakoniczna, publikując na okładkach zdjęcia swojego rodaka w koszulce reprezentacji z nr 14 i podpisem Johan Cruyff (1947-2016).

Bez litości przed świętami26.03.2016r.
Koszmarnie długo wypatrywaliśmy zwycięstwa w derbach z Czarnymi Czarne na własnym obiekcie. Kiedy już jednak przyszła ta wiktoria, to satysfakcja była szczególna, bo odprawiliśmy lokalnego rywala z pokaźnym bagażem bramek. 6:1 to rozstrzygnięcie nie pozostawiające wątpliwości, która z drużyn była zdecydowanie lepsza i zasłużyła na trzy punkty.

Następne derby w Wielką Sobotę24.03.2016r.
26 marca 2016r. o godz.15.00 w drugiej serii wiosennych gier w klasie okręgowej seniorów MKS podejmie na Stadionie Miejskim Czarnych Czarne. Po nieudanym początku rundy rewanżowej czerwono-niebieskich czeka więc kolejna potyczka z lokalnym przeciwnikiem. Dla kibiców znad Debrzynki to będzie pierwsza okazja, aby po prawie czterech miesiącach pauzy obejrzeć zespół Pawła Władyczaka na własnym obiekcie.

Nad Głomią królowali czerwono-niebiescy22.03.2016r.
Efektownie zakończyli zimowe granie w hali zawodnicy Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2005 trenowani przez Sławomira Słonkę. Emkaesiacy zwyciężyli w turnieju Sparta Cup 2016 w Złotowie, pozostawiając w pokonanym polu dziewięć innych ekip, w tym osiem z Wielkopolski i dodatkowo Football Academy Koszalin. W niedzielnych zawodach team z Grodu Dzika stracił tylko jednego gola, wygrywając dość pewnie wszystkie pięć spotkań.

Towarzyska wygrana juniorów C2 21.03.2016r.
Do inauguracji rundy rewanżowej w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów C2 pozostały niespełna dwa tygodnie. Ekipa Sebastiana Stalki przygotowująca się do ligowych zmagań udała się do Czarnego na mecz sparingowy i debrznianie zwycięsko wyszli z tej potyczki, pokonując Czarnych 2:1 po golach Kacpra Bieleckiego.

Klasyczny falstart19.03.2016r.
Źle rozpoczęli drugą część sezonu 2015/2016 w seniorskiej okręgówce piłkarze MKS-u. Drużyna Pawła Władyczaka w derbowej konfrontacji na neutralnym boisku w Dębnicy przegrała z Piastem Człuchów 3:5. Postronni obserwatorzy byli pewnie zadowoleni, bo mieli okazję obejrzeć osiem goli (a mogło ich paść jeszcze więcej), ale powodów do radości z naszego punktu widzenia było za grosz.

Ośmiu pretendentów do miana niezastąpionych18.03.2016r.
Dzięki uprzejmości Czesława Augustyniaka z Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej otrzymaliśmy kompletny raport bilansujący jesień w klasie okręgowej seniorów, co umożliwiło (podobnie jak w ubiegłym sezonie) zanalizować występy piłkarzy wszystkich szesnastu ekip i wyłuskać tych futbolistów, którzy spędzili na boiskach łącznie po 1350 minut. W połowie edycji są w związku z tym na dobrej drodze do uzyskania miłego statusu "niezastąpionych", czyli piłkarzy, którzy nie opuścili murawy w lidze nawet na sekundę. Okazuje się, że w tej chwili takich kandydatów jest zaledwie ośmiu!

Kościan, Słumiński i Wegner na czele klasyfikacji strzelców17.03.2016r.
Na półmetku rozgrywek klasy okręgowej seniorów w prestiżowym zestawieniu najlepszych snajperów wyraźnie prowadzi Łukasz Kościan z Sokoła Wyczechy, który nad resztą "goleadorów" wypracował bardzo dużą przewagę. Napastnik trzeciej drużyny rundy jesiennej ma 27 bramek i aż o osiem wyprzedza zawodnika lidera tabeli Garbarni Kępice Mateusza Słumińskiego oraz debrznianina Pawła Wegnera (17 trafień). Czy zatem walka o miano króla strzelców jest już rozstrzygnięta?

Bilansujemy ligową jesień (5) - seniorzy16.03.2016r.
Tuż przed startem drugiej części sezonu 2015/2016 wracamy do wydarzeń rundy jesiennej w seniorskiej klasie okręgowej. Dzisiaj przedstawiamy dokładne statystyczne podsumowanie tego, co działo się na boiskach podokręgu słupskiego, z tym większa przyjemnością, że niepoślednią rolę w lidze odgrywali piłkarze MKS-u Debrzno. To była najlepsza I część edycji w wykonaniu czerwono-niebieskich w całej historii naszych występów na tym szczeblu rozgrywkowym.

Sesja fotograficzna juniorów C215.03.2016r.
9 marca w budynku klubowym MKS-u przy Stadionie Miejskim przeprowadzono okolicznościową sesję fotograficzną dla zawodników drużyny juniorów C2. Zdjęcia wykonywał trener tej ekipy Sebastian Stalka, a efekt tego spotkania prezentujemy poniżej.

Złotowskie halowe ostatki14.03.2016r.
W niedzielę 20 marca o godz.9.00 rozpocznie się turniej z cyklu "Sparta Cup 2016", organizowany przez złotowski klub w Hali Widowiskowo-Sportowej "Złotowianka" przy ul. Bohaterów Westerplatte. Impreza adresowana jest do piłkarzy urodzonych w 2005 roku (i młodszych), a do gry przystąpi dziesięć zespołów. Wśród nich czerwono-niebiescy z Debrzna, dla których będzie to ostatni występ w sezonie 2015/2016 pod dachem.

Pacholik z powrotem w MKS-ie13.03.2016r.
Gdy 24 marca 2014r., a zatem niemal dwa lata temu informowaliśmy na stronie internetowej, że Michał Pacholik odchodzi z naszego klubu na wypożyczenie do GTS Lipka wyraziliśmy nadzieję, że to nie koniec przygody tego zawodnika z czerwono-niebieskimi. Wprawdzie piłkarz został na dłużej w zespole ze swojej rodzinnej miejscowości, jednak teraz, po znaczącej pauzie ponownie zobaczymy go w koszulce drużyny z Grodu Dzika.

Brąz w wyrównanej stawce12.03.2016r.
Bardzo interesujący i wyrównany przebieg miał turniej "APaCze Cup 2016" dla rocznika 2005 (i młodsi), jaki zorganizowała Akademia Piłkarska Człuchów w hali przy ul. Koszalińskiej w stolicy powiatu. Dlaczego taka właśnie opinia? Oto spośród dwunastu drużyn biorących udział w zawodach aż osiem (!) mogło pokusić się nawet o końcowe zwycięstwo, bowiem do ostatniej kolejki fazy grupowej ważyły się losy awansu do najlepszej czwórki. Czerwono-niebiescy prowadzeni wyjątkowo przez duet Grzegorz Janke- Michał Maza (nominalny trener Sławomir Słonka przebywał na szkoleniu we Wrocławiu) wywalczyli trzecią pozycję i jakkolwiek nie ma mowy o niezadowoleniu, to jednak finał, a może i triumf w imprezie był realny i w zasięgu ręki...

W samo okienko (70) - Kaktus11.03.2016r.
Na pewnym Weselu u niejakiego Staszka od Wyspiańskich ktoś od niechcenia zapytał co słychać w polityce. Zainteresowany usłyszał w odpowiedzi, że Chińczycy trzymają się mocno. Nic w tym dziwnego skoro cywilizacja Państwa Środka rozwijająca się na brzegach Rzeki Żółtej i Jangcy od wieków jest potęgą światową, z którą liczą się wszyscy. Prochu nie wymyślę, stwierdzając, że jedyną rzeczą, jaką stara rezolutna Europa skopiowała z powodzeniem z Chin to była ceramika. Natomiast w odwrotnym kierunku wszystko inne było powielane na cudownym ksero przez Azjatów w myśl prostej zasady: "lepiej mieć dobrą kopię niż zły pomysł".

Pojutrze APaCze Cup 2016 dla jedenastolatków10.03.2016r.
Ekipę AP 2012 MKS Debrzno (rocznik 2005 i młodsi) czeka w nadchodzący weekend (sobota 12 marca) turniej w Człuchowie organizowany przez tamtejszą Akademię Piłkarską. Futboliści Sławomira Słonki zmierzą się z jedenastoma innymi teamami reprezentującymi łącznie osiem klubów. Czerwono-niebiescy zostali przydzieleni do grupy A i zainaugurują imprezę o godz.9.00 od potyczki z drugą drużyną gospodarzy.

Spotkanie w Brusach odwołane09.03.2016r.
Nie dojdzie do skutku przewidziany na sobotę 12 marca o godz.15.30 towarzyski mecz seniorów MKS-u z Tęczą w Brusach. Wczoraj kierownictwo naszego niedoszłego rywala zostało poinformowane, że czerwono-niebiescy nie przyjadą na sparing. Przyczyną są problemy kadrowe emkaesiaków, ponieważ w nadchodzący weekend znaczna część futbolistów drużyny debrzneńskiej będzie zaangażowana w inne obowiązki, co powoduje brak możliwości rozegrania pełnowartościowych zawodów kontrolnych.

Na wyjazdach ośmiokrotnie08.03.2016r.
Przed czterema dniami informowaliśmy sympatyków MKS-u o wiosennym "rozkładzie jazdy" drużyny seniorów w klasie okręgowej, przedstawiając dokładne daty i godziny meczów, które debrznianie rozegrają na Stadionie Miejskim. Dzisiaj pora na ligowe boje, jakie zespół Pawła Władyczaka stoczy poza grodem nad Debrzynką. Takich konfrontacji przewidziano w drugiej części sezonu osiem.

Zwyciężył team U-2 Bytów, piłkarze z Grodu Dzika na siódmej pozycji 07.03.2016r.
Dwa zespoły z województwa pomorskiego stawiły się na imprezę Koronowo Cup 2016 przeznaczoną dla zawodników z rocznika 2006 (i młodsi): U-2 Bytów i AP 2012 MKS Debrzno. Sportowcy z Kaszub wywalczyli w turnieju pierwsze miejsce, emkaesiacy prowadzeni przez Roberta Oleksiewicza zajęli siódmą lokatę. To był interesujący wyjazd, bowiem konfrontowaliśmy się z szeroką koalicją drużyn z okręgu kujawsko-pomorskiego, tocząc w większości potyczek wyrównany bój.

Jedna bramka, okazji dużo więcej06.03.2016r.
W przedostatnim zimowym sparingu emkaesiacy pokonali 1:0 ekipę Kornowscy Szarża Krojanty. Na chojnickim "Modraku" drużyny rozegrały wyrównane spotkanie, chociaż gdyby liczyć same klarowne szanse na gole, zdecydowanie więcej stworzyli ich czerwono-niebiescy. Jedyne trafienie zapisaliśmy Pawłowi Wegnerowi w 78. minucie.

Do nabycia pożyteczna pamiątka05.03.2016r.
Dość dawno nie proponowaliśmy wszystkim emkaesiakom (kibicom, sportowcom) żadnej nowości związanej z pamiątkami klubowymi. Wcześniej były szaliki (kilka rodzajów), koszulki, t-shirty, kalendarze, odznaki, smycze, teraz możemy zaprezentować ofertę pozyskania bidonów z logo klubu, adresem strony internetowej oraz dodatkowo z napisem "Akademia Piłkarska".

Zapraszamy na wiosenne mecze I drużyny na Stadionie Miejskim 04.03.2016r.
Za piętnaście dni, w sobotę 19 marca nastąpi długo wyczekiwana przez miłośników futbolu w regionie inauguracja rozgrywek rundy rewanżowej w słupskiej klasie okręgowej seniorów. Piłkarze MKS-u tego dnia pojadą do Dębnicy na derbową konfrontację z Piastem Człuchów. W przyszłym tygodniu przedstawimy dokładny kalendarz wyjazdowych spotkań emkaesiaków, dzisiaj skupiamy się na zawodach zaplanowanych na własnym boisku, przy ul. Sportowej w Debrznie.

Rocznik 2006 pojedzie na Koronowo Cup03.03.2016r.
Co jakiś czas debrzneńskie dzieci odkrywają nowe miejsca na mapie Polski, dzięki startom w imprezach piłkarskich. W tym sezonie takim był z pewnością Luboń pod Poznaniem, gdzie w połowie stycznia gościł zespół rocznika 2005. W niedzielę 6 marca także wybierzemy się na nieznany nam dotąd teren, a mianowicie do Koronowa, czyli miasta położonego blisko Bydgoszczy, oddalonego od Debrzna o około 60 km. Tam rozgrywany jest cykl zawodów halowych w wielu kategoriach wiekowych o nazwie Koronowo Cup, mający kilkuletnią już historię. Czerwono-niebiescy wezmą udział w rywalizacji rocznika 2006, a więc wyślemy na turniej drużynę szkoloną przez Roberta Oleksiewicza.

Trudny sparing, gole jak się patrzy 02.03.2016r.
To był żywy, pełen szybkiej, zaciętej, twardej gry mecz. Środowa konfrontacja z rezerwami Chojniczanki na pewno przydała się zespołowi Pawła Władyczaka. Zwycięstwo 3:2 cieszy jak każde w oficjalnym spotkaniu, chociaż trzeba to przyznać, wynik mógł być równie dobrze odwrotny, bowiem gospodarze stworzyli sobie sporo okazji podbramkowych i przez sporą część czasu gry posiadali inicjatywę. To jednak czerwono-niebiescy byli w wieczornych, odbywających się przy świetle elektrycznym zawodach skuteczniejsi.

OSP trzeci raz najlepsza, pięknie zagraliście dla Tomka01.03.2016r.
Strażacy z OSP Debrzno obronili mistrzowski tytuł w XVI odsłonie zakładowego turnieju i biorąc pod uwagę skład, jaki zmontował szef jednostki Henryk Dudzic (tylko sześć osób, ale za to bardzo "mocne" piłkarsko nazwiska, w tym jako "przyjaciel" Krzysztof Szawarniak) należycie wywiązali się z roli faworyta. To trzecie zwycięstwo w historii naszej imprezy tego zespołu (poprzednio oprócz 2015r. także w 2008), co oznacza, że w dziejach zawodów rozgrywanych od 2001 roku pod względem liczby triumfów wyprzedza go jedynie Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy (5), a trzykrotnie wygrywała także Dobrynka sp z o.o.

Nie schodzą z podium, tym razem trzecie miejsce29.02.2016r.
Ostatnia w tej edycji cyklu turniejów Krajna Arena Futsal Cup wyprawa do Sępólna Krajeńskiego przyniosła nam dużo satysfakcji, ale też... lekki niedosyt, bo czerwono-niebiescy przegrali z gospodarzami półfinałową potyczkę w serii rzutów karnych, a więc awans do decydującej rozgrywki był naprawdę bliziutko. Zespół rocznika 2005 zawiadywany przez Sławomira Słonkę może jednak start w imprezie zaliczyć do udanych. Znowu borykaliśmy się z problemami kadrowymi (głównie kłopoty zdrowotne), stąd kilku piłkarzy zostało w domach. Rezultat osiągnięty w niedzielę należy więc określić mianem wartościowego.

"Modraka" zamienił w strzelnicę28.02.2016r.
Rzadko spotykany wyczyn stał się udziałem napastnika MKS-u Pawła Wegnera, który w sparingowym spotkaniu ze złotowską Spartą aż sześciokrotnie lokował futbolówkę w siatce! Debrznianie rozgromili przeciwnika z Wielkopolski właśnie 6:0 i wszystkie gole były autorstwa "Diabła". O ile pierwsze 45 minut rywalizacji było wyrównane, a momentami optycznie minimalnie lepiej wyglądali przedstawiciele pilskiej okręgówki, to po zmianie stron dominacja czerwono-niebieskich nie podlegała żadnej dyskusji.

Kolejny skalp MKS-u, "Petara" z dwunastoma golami27.02.2016r.
"Idź złoto do złota", chciałoby się rzec komentując drugą w ciągu tygodnia wizytę podopiecznych Sebastiana Stalki z Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w Sępólnie Krajeńskim. Czerwono-niebiescy powtórzyli osiągnięcie sprzed siedmiu dni (wtedy wygrali turniej rocznika 2001 i młodsi), zajmując pierwszą lokatę w Krajna Arena Futsal Cup w potyczkach rocznika 2003 (i młodsi). Nasz zespół odniósł w sobotniej imprezie cztery zwycięstwa (w tym w finale z Dębem Potulice 3:0 po hat tricku Mateusza Treli) i zasłużenie triumfował w kilkugodzinnej rywalizacji. Dodatkowo wyróżniono najskuteczniejszego zawodnika zmagań, czyli Trelę, który aż dwanaście razy wpisywał się na listę strzelców. Duże brawa dla młodych piłkarzy znad Debrzynki!

Zakładówka na siedem zespołów26.02.2016r.
28 lutego o godz.14.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w szesnastej edycji Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Na wczorajszym spotkaniu organizacyjnym ustalono wszelkie sprawy związane z regulaminem zawodów oraz dokonano losowania numerów do terminarza gier. Cieszy fakt, że podtrzymujemy frekwencję sprzed dwunastu miesięcy i dwóch lat, czyli ponownie zagra siedem teamów. Więcej (osiem!) wystartowało jedynie w 2013 roku. Oczywiście ma na to wpływ bez wątpienia otwarta formuła turnieju oraz zgoda na udział w zmaganiach strażaków-ochotników, czyli właśnie Przyjaciół.

Następne sprawdziany turniejowe wychowanków akademii25.02.2016r.
Ostatnią sobotę i niedzielę lutego dzieci ćwiczące w AP 2012 MKS Debrzno spędzą na imprezach w Sępólnie Krajeńskim. Lubimy jeździć na Krajna Arena Futsal Cup, choćby z tego powodu, że czerwono-niebiescy mogą konfrontować się tam z wieloma ekipami z woj. kujawsko-pomorskiego. Podobnie będzie za kilka dni. Jako pierwsi przystąpią do gry 27.02. o godz.9.30 zawodnicy Sebastiana Stalki w kategorii Młodzik, a zatem urodzeni w 2003r. (i młodsi).

Trela MVP zawodów, debrznianie słabsi tylko od U-2 Bytów24.02.2016r.
Dla juniorów C2 był to bardzo udany weekend. O zwycięstwie w turnieju w Sępólnie Krajeńskim już wspominaliśmy, o krok od pierwszej lokaty drużyna Sebastiana Stalki była także dzień później w imprezie w Szczecinku. W rywalizacji w roczniku 2002 (i młodsi) triumfowała ostatecznie ekipa U-2 Bytów, o czym jak się okazało zadecydowało... premierowe spotkanie, w którym czerwono-niebiescy ulegli najlepszemu teamowi zmagań 0:1.

W sobotę kiepsko, niedziela dużo lepsza23.02.2016r.
Gospodarze z Junior Football Academy wygrali dwudniowy turniej halowej piłki nożnej rocznika 2005 (i młodsi), rozegrany w szkolnej sali w Przechlewie. W przekroju całej imprezy zwycięska drużyna rzeczywiście prezentowała najlepszą dyspozycję, chociaż niewiele ustępowały jej ekipy UKS Rona 03 Ełk, Chojniczanki Chojnice i Gryfa Słupsk. Zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno dowodzony w zastępstwie za nieobecnego Sławomira Słonkę (szkolenie trenerskie we Wrocławiu) przez Michała Mazę (serdecznie dziękujemy!) zajął dziewiątą lokatę w stawce dwunastu teamów.

27 i 28 lutego siatkówka, halowy futbol, zajęcia rekreacyjne- miłośnicy sportu dla Tomka!22.02.2016r.
Niespełna tydzień pozostał do rozegrania XVI Mistrzostw Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna w halowej piłce nożnej. Od lat tą właśnie imprezą kończymy sezon halowy nad Debrzynką, jeśli chodzi o futbol dorosłych i również w tym roku będzie identycznie. Przypominamy, iż w czwartek 25 lutego o godz.17.00 w budynku klubowym przy Stadionie Miejskim odbędzie się zebranie organizacyjne z udziałem kierowników zespołów, gdzie ustalimy wszystkie szczegóły regulaminowe turnieju, przewidzianego na niedzielę 28 lutego o godz.14.30 w obiekcie Zespołu Szkół. Dzisiaj sygnalizujemy jednak, iż tegorocza edycja zawodów będzie mieć także wymiar nieco szerszy niż tylko sportowy.

Porażka po karnym, pudła debrznian21.02.2016r.
Drugiej przegranej w trakcie zimowych przygotowań do rundy rewanżowej doznali seniorzy MKS-u. Po niepowodzeniu przed ośmioma dniami z GLKS Wysoka tym razem byliśmy nieznacznie gorsi od Gwiazdy Karsin. Rywale zwycięską bramkę zdobyli trzy minuty przed końcem zawodów po rzucie karnym skutecznie wyegzekwowanym przez weterana ligowych boisk, liczącego sobie prawie 40 lat, Artura Chrzonowskiego.

Cenny triumf teamu Stalki, indywidualnie też nagrodzeni!20.02.2016r.
Bardzo miłe wieści nadeszły z Sępólna Krajeńskiego, gdzie zespół juniorów C2 prowadzony przez Sebastiana Stalkę wywalczył pierwszą lokatę w imprezie Krajna Arena Futsal Cup. Czerwono-niebiescy wybrali się tam, jak zapowiadaliśmy wcześniej, na rywalizację w gronie trampkarzy, czyli w roczniku 2001, w składzie złożonym wyłącznie z młodszych piłkarzy niż zakładał regulamin. W siedmioosobowym zestawieniu znalazło się pięciu futbolistów urodzonych w 2003 roku i dwóch w 2002... Tym większe oklaski, iż w grze ze starszymi przeciwnikami poradzili sobie tak dobrze.

Bilansujemy ligową jesień (4)- juniorzy B18.02.2016r.
Trzeci sezon z rzędu drużyna juniorów B stanowi bezpośrednie zaplecze ekipy seniorskiej i scenariusz, jeśli brać pod uwagę same wyniki jest niemal identyczny. Nie należymy do czołówki ligi w tej kategorii wiekowej, lecz mimo to co roku w kadrze tego teamu znajdują się piłkarze, którzy później zasilają dorosły zespół. Gramy ambitnie, potrafimy rozgrywać niezłe spotkania, ale w przekroju całej edycji, czy w tym przypadku rundy, nie przekłada się to na regularnie uzyskiwane pozytywne rezultaty.

Tuzin drużyn w JFA Cup rocznika 200517.02.2016r.
Dwanaście ekip pojawi się w szkolnej hali w Przechlewie w dwudniowym turnieju piłkarskim rocznika 2005 (i młodsi) pod szyldem Junior Football Academy Cup, który odbędzie się 20 i 21 lutego. Początek zawodów w obydwa dni imprezy o godz.9.00. Wśród uczestników nie zabraknie reprezentantów Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, trenowanych przez Sławomira Słonkę. Dzisiaj otrzymaliśmy szczegółowy harmonogram zmagań. Organizatorzy dokonali podziału zespołów na grupy, wiadomo także w jakiej kolejności będziemy rozgrywać spotkania.

21 lutego turniej w Szczecinku16.02.2016r.
Oprócz imprezy w Sępólnie Krajeńskim, o której pisaliśmy wczoraj, zespół Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2002, prowadzony przez Sebastiana Stalkę zaliczy w nadchodzący weekend start w zawodach w Szczecinku. Turniej oficjalnie nazwany "Noworocznym" rozpocznie się w niedzielę o godz.10.00 w hali Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej 2.

Zaczynamy udział w Krajna Arena Futsal Cup15.02.2016r.
Minione dwa weekendy były wolne dla wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno, jeśli chodzi o aktywność turniejową. Po dłuższej przerwie w najbliższą sobotę i niedzielę wracamy do startów w imprezach halowych i trzeba nadmienić, że będą to pracowite dwa dni dla emkaesiaków, bowiem odwiedzą oni aż trzy miejscowości. Jako pierwszy anonsujemy dzisiaj wyjazd do Sępólna Krajeńskiego na kolejną edycję zawodów pod nazwą Krajna Arena Futsal Cup.

Wegner tuż za Korosiem14.02.2016r.
Sześciu piłkarzy naszego klubu widnieje według stanu na połowę lutego 2016 roku na honorowej liście tych, których dorobek snajperski w ekipie z ul. Sportowej to co najmniej 100 bramek. W tej grupie jest szczególny duet strzelców, ponieważ po ich uderzeniach golkiperzy rywali MKS-u kapitulowali więcej niż 200 razy. Chodzi naturalnie o przewodzącego klasyfikacji wszechczasów od wielu lat Andrzeja Korosia (217 goli) i podążającego coraz śmielej za jego rekordem Pawła Wegnera.

Czwartoligowcy skuteczniejsi od czerwono-niebieskich13.02.2016r.
Porażką 2:4 zakończył się drugi sparing MKS-u w okresie zimowym. Rywalem zespołu Pawła Władyczaka była debiutująca w tym sezonie w IV lidze wielkopolskiej drużyna GLKS Wysoka, którą przed sześcioma miesiącami gościliśmy w Debrznie na turnieju o "Puchar Lata". Rezultat, jak to dość często bywa w konfrontacjach towarzyskich nie do końca odzwierciedlał boiskowe wydarzenia, ale najistotniejsze, iż z pewnością 90 minut spędzone na boisku w Chojnicach spełniło swoje zadanie na ten moment przygotowań.

Zawisza spasował, z okręgówki spadnie jeden zespół mniej12.02.2016r.
Od jakiegoś czasu w środowisku futbolowym podokręgu słupskiego krążyła wiadomość o możliwym wycofaniu się z rozgrywek czwartej ligi beniaminka tych rozgrywek i outsidera po jesieni Zawiszy Borzytuchom. Rzeczywiście, niepokojące sygnały z obozu niedawnego rywala MKS-u w klasie okręgowej potwierdzono oficjalnie 10 lutego i wiadomo już na pewno, iż w rundzie rewanżowej zabraknie tego zespołu w seniorskich zmaganiach.

Bilansujemy ligową jesień (3) - juniorzy C211.02.2016r.
Trzecia odsłona oceny dokonań w rozgrywkach ligowych emkaesiaków to zreasumowanie jesiennych występów drużyny juniorów C2, a zatem ekipy Sebastiana Stalki, składającej się z zawodników urodzonych w latach 2002, 2003 i w jednym przypadku w roku 2004. Debrznianie na półmetku kampanii 2015/2016 okupują czwartą lokatę w gronie sześciu zespołów.

Zimowa impreza juniorów B odwołana10.02.2016r.
Nie dojdzie do skutku przewidziany na niedzielę 14 lutego w Debrznie halowy turniej dla juniorów młodszych. Zamierzeniem klubu była organizacja zawodów dla piłkarzy z roczników 1999 i 2000 w obsadzie przynajmniej pięciozespołowej. Niestety, nasze plany spełzły tym razem na niczym.

W samo okienko (69) - Kto przechytrzy Lisy09.02.2016r.
Dla pasjonatów łowiectwa oraz miłośników średniowiecznych gier i zabaw na świeżym powietrzu pogoń za lisem stanowi klasyczną pozycję w angielskich obyczajach, z radością przenoszoną na inne europejskie dwory. Dworować za to nie czas obecnie z lidera Premier League, jakim nieoczekiwanie dla fanów wyspiarskiej piłki nożnej, okazuje się być Leicester City FC. Popularne "Lisy" uciekają rywalom, a ostatnie przechytrzenie Manchester City (3:1) pozwoliło bukmacherom na zmianę zakładów kandydata na tytuł mistrzowski.

Rozwijamy współpracę z Januszem Dajwłowskim08.02.2016r.
Zapoczątkowana w marcu ubiegłego roku kooperacja z Januszem Dajwłowskim (m.in. ex-lekkoatleta, w przeszłości zawodnik Vitcovii Witkowo, ponadto koordynator i pomysłodawca projektu Polish Soccer Skills, trener szkolenia indywidualnego, szkoleniowiec w Fussball Schule Vfl Wolfsburg, człowiek zajmujący się konsultacjami kariery piłkarskiej, obozami w tej dyscyplinie sportu w Polsce i Niemczech, także skautingiem futbolowym itp.) nabiera powoli, stopniowo, acz konsekwentnie tempa. Mieszkający na Górnym Śląsku partner szkoleniowy jednego z najwybitniejszych fizjologów na świecie prof. dr hab. Jana Chmury gościł w Debrznie po raz drugi, tym razem w minioną sobotę.

Pierwsza "kontrolka" po myśli debrznian07.02.2016r.
Wygraną 4:2 z juniorami starszymi Chojniczanki Chojnice rozpoczęli występy na dużym boisku w 2016r. piłkarze dorosłej ekipy MKS-u. Team Pawła Władyczaka sprawdził formę po kilku tygodniach od startu tegorocznych treningów i najważniejsze, że w ogóle doszło do meczu, ponieważ niespodziewanie na skutek niepoważnego zachowania Pogoni Łobżenica zostaliśmy postawieni "pod ścianą" u progu weekendu i dopiero dzięki uprzejmości młodzieżowej ekipy z Grodu Tura nasi zawodnicy zaliczyli tak ważne 90 minut.

KS "Kabaret" Łobżenica, czyli historia jednego sparingu06.02.2016r.
Czy ktoś lubi zimowe przygotowania futbolistów? Gdyby przeprowadzić sondę wśród piłkarzy, szkoleniowców i wszystkich innych ludzi związanych z "kopaną", pewnie zdecydowana większość odpowiedziałaby przecząco. W przypadku drużyn o statusie amatorskim przerwa w grze o ligowe punkty trwa "drobne" cztery miesiące (a czasami nawet dłużej), zaś treningi zwykle odbywają się "gdzie się da", czyli w hali, w terenie, na Orliku, rzadko, albo wcale na boisku. No i sparingi, rozgrywane (jak doskonale pamiętają ich uczestnicy czy naoczni obserwatorzy) bardzo często w minionych latach w "kopnym" śniegu, błocie, z towarzyszeniem niskiej temperatury, porywistego wiatru itd., itp. Przyznajmy to jednak sprawiedliwie- ostatnimi czasy sporo się zmieniło, bo i zimy łagodniejsze i przede wszystkim w pobliżu jest do dyspozycji obiekt "Modrak" w Chojnicach, na którym chętnie sprawdzają formę zawodnicy wielu klubów regionu, w tym nasz MKS.

Zatwierdzono terminy ligowych turniejów juniorów E1 i E205.02.2016r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej opublikowała kalendarz rywalizacji w rundzie rewanżowej sezonu 2015/2016 w najmłodszych kategoriach wiekowych młodzieży. W przypadku MKS-u Debrzno interesują nas w tym kontekście zmagania rocznika 2005 (juniorzy E1) i rocznika 2006 (juniorzy E2).

Spotkanie z Pogonią 150 minut wcześniej04.02.2016r.
W niedzielę 7 lutego seniorzy MKS-u Debrzno rozegrają pierwszy z przewidzianych siedmiu meczów kontrolnych przed zaczynającą się w trzeci weekend marca rundą wiosenną w klasie okręgowej. Jak już informowaliśmy kilka tygodni temu rywalem czerwono-niebieskich tego dnia będzie lider jednej z dwóch grup pilskiej okręgówki Pogoń Łobżenica.

Grom i Niemier jak rok temu, Szawarniak i 1125 debiutują na honorowej liście wyróżnionych03.02.2016r.
Dobiegło końca trwające niemal dwa miesiące osiemnaste wydanie Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. 30 stycznia rozstrzygnięto ostatnie, nieliczne zagadki, a następnie podsumowano sezon i wręczono nagrody dla drużyn i zawodników. W gronie tych, którzy najbardziej ukontentowani opuszczali halę Zespołu Szkół byli piłkarze Gromu Barkowo, którzy zwyciężyli po raz trzeci w historii (a drugi z rzędu) w zimowych zmaganiach.

Sępoleńscy futboliści znowu górą, MKS dziewiąty02.02.2016r.
W ciągu dwóch tygodni zespół CSiR Sępólno Krajeńskie rocznika 2008 (i młodsi) odniósł dwa zwycięstwa w imprezach halowych organizowanych dla dzieci. Najpierw ta ekipa była bezkonkurencyjna w Chojnicach, a w minioną niedzielę zdominowała zawody w Przechlewie. W meczu decydującym o pierwszej lokacie w turnieju JFA Cup 2016 zawodnicy z woj. kujawsko-pomorskiego pokonali Spartę Sycewice 2:0. Czerwono-niebiescy znad Debrzynki prowadzeni przez Pawła Władyczaka zajęli dziewiątą pozycję, wygrywając na koniec dnia z Bytovią Bytów 2:1.

Drugi stopień podium w Tuchomiu, Kieruj nagrodzony indywidualnie01.02.2016r.
W dobrych nastrojach wracali z turnieju Givova Junior Cup piłkarze Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2006 (i młodsi). Czerwono-niebiescy trenowani przez Roberta Oleksiewicza zajęli drugą lokatę w zawodach nieco okrojonych ze względu na panującą na ziemi słupskiej epidemię grypy. Z tego powodu nie dotarły do szkolnej hali w Tuchomiu drużyny Byków Słupsk i Kaszubii Studzienice. Nie było innego wyjścia, zgodnie z logiką sześć pozostałych na placu boju ekip zagrało systemem "każdy z każdym".

Bilansujemy ligową jesień (2) - juniorzy E130.01.2016r.
Drugą część materiałów podsumowujących rundę jesienną w wykonaniu czerwono-niebieskich poświęcamy ekipie Sławomira Słonki, a więc zawodnikom urodzonym w roku 2005 (i młodszym). Debrznianie, podobnie jak ich koledzy występujący kategorię wiekową niżej, plasują się po I fazie edycji 2015/2016 w grupie liczącej cztery zespoły na drugim miejscu.

10 zespołów w przechlewskich zawodach siedmiolatków28.01.2016r.
Podopieczni Pawła Władyczaka i pomagającego mu Dariusza Piekarskiego ćwiczący w grupie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2008 pojadą w niedzielę 31 stycznia do Przechlewa na imprezę pod nazwą Junior Football Academy Cup 2016. Czerwono-niebiescy będą rywalizować w gronie dziesięciu klubów, chociaż pierwotnie organizatorzy informowali o obsadzie nieco szerszej, bo 12-drużynowej. Wycofał się team Młode Talenty Toruń, w związku z tym nie wystąpi też druga ekipa gospodarzy.

Poznaliśmy rywali w Givova Junior Cup27.01.2016r.
W ciągu trzech styczniowych i lutowych weekendów w szkolnej hali w Tuchomiu odbędzie się kolejna edycja piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży Givova Junior Cup. Zawody rozgrywane są w tym roku łącznie w sześciu kategoriach wiekowych i jak zwykle wybieramy się w okolice Bytowa. Czerwono-niebiescy desygnują na tę imprezę team rocznika 2006. Rywalizację, która nas najbardziej interesuje przewidziano na niedzielę 31 stycznia o godz.10.00.

Ocknął się Meblolux, barkowianie i tak najbliżej mistrzowskiej korony26.01.2016r.
Niewielu było takich, którzy postawiliby złamany grosz na ekipę Mebloluxu przed starciem z Gromem Barkowo. To fatalny sezon dla drużyny debrzneńskiej, oczywiście biorąc pod uwagę skład, w jakim przystąpili do rozgrywek. Ciągle to jednak zespół zdolny do sprawienia kłopotu każdemu przeciwnikowi i tak właśnie było w najbardziej emocjonującej konfrontacji przedostatniej serii ligi halowej. "Meblowi" zagrali ze sobą, a nie jak to często dotychczas bywało "obok siebie" i omal nie sprawili sensacji, ostatecznie remisując z obrońcami tytułu 5:5.

W samo okienko (68) - Jak wytresować smoka25.01.2016r.
Można sobie nieźle połamać język bez tortur. Wyryte przez celtyckich druidów motto "Dyfal donc a dyr y garreg"* wprawia w osłupienie. Samo przeczytanie tego zdania bez zająknięcia napełnia sukcesem niczym przejazd slalomem bez dotknięcia tyczki. Naturalnie zrozumienie tej sentencji bez sięgnięcia do pomocy naukowych jest wręcz niemożliwe. Chyba że jest się urodzonym mieszkańcem Cymru (czytaj: kom-ri), a nad jego głową powiewa flaga z czerwonym smokiem na biało-zielonym tle.

Bilansujemy ligową jesień (1) - juniorzy E224.01.2016r.
W inauguracyjnym odcinku materiałów oceniających to, co wydarzyło się na boiskach ligowych z udziałem MKS-u Debrzno w pierwszej części edycji 2015/2016 bierzemy pod lupę drużynę juniorów E2, a więc tę, której wiodącym rocznikiem jest 2006, gdzie znaleźli także miejsce zawodnicy młodsi o rok, a w jednym przypadku nawet o dwa lata. Czerwono-niebiescy szkoleni przez Roberta Oleksiewicza zajmują na półmetku rozgrywek drugie miejsce w tabeli piątej grupy słupskiej klasy okręgowej.

Szczecinek i Człuchów w planach młodych emkaesiaków23.01.2016r.
Do listy zapowiadanych przez nas turniejów halowych w okresie zimowym, w których zaznaczą swoją obecność wychowankowie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno dopisujemy dzisiaj dwie daty i dwie lokalizacje. Przyjęliśmy otóż kolejne zaproszenia na zawody, organizowane tym razem w Szczecinku i Człuchowie.

Szkolenia trenerskie szeroką ławą22.01.2016r.
Podsumowując rok 2015 w MKS-ie pod koniec grudnia wspominaliśmy m.in. o tym, iż trenerzy prowadzący dzieci i młodzież w klubie są aktywni na polu doszkalania się, zdobywania nowej wiedzy, poszerzania jej. To wszystko ma im pomagać w dalszej pracy ze swoimi wychowankami, wprowadzaniu nowych elementów, nabywanych umiejętności w codziennym żmudnym procesie rozwoju wszystkich grup działających w akademii piłkarskiej przy emkaesiakach znad Debrzynki. Dzisiaj wracamy do tematu bardziej go konkretyzując.

Impreza zakładowa w ostatnią niedzielę lutego21.01.2016r.
Od 2001 roku turniejem, który kończy sezon halowy dla pełnoletnich piłkarzy w Grodzie Dzika są Mistrzostwa Zakładów Pracy (i Przyjaciół) Debrzna. Nie inaczej będzie teraz, a szesnaste wydanie tych zawodów przewidzieliśmy na niedzielę 28 lutego 2016r. o godz.14.30 w obiekcie Zespołu Szkół.

"1% dla MKS-u" siódmy raz20.01.2016r.
Ta akcja jest bardzo dobrze znana sympatykom, zawodnikom, członkom klubu, słowem wszystkim, którym czerwono-niebiescy nie są obcy i obojętni. Nie ma prostszego sposobu, aby pomóc emkaesiakom finansowo, jak ten związany z przekazaniem stowarzyszeniu jednego procenta przy tradycyjnym, dorocznym rozliczeniu z fiskusem.

Hit na remis, Szawarniak show19.01.2016r.
Blisko, coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w lidze halowej. Spotkanie dwóch najlepszych ekip sezonu, Ogrodowej/Gama i Gromu mogło w przypadku wygranej barkowian przesądzić kwestię mistrzowskiego tytułu, ale... ciągle nic nie wiemy. To dobrze, bo zmagania dzięki temu wciąż trzymają w napięciu. W omawianej potyczce padł remis 4:4, a sama gra była niezwykle zacięta, toczona w imponującym tempie, pełna gorących spięć podbramkowych.

Poznańska Warta triumfatorem Victoria/Stella Cup18.01.2016r.
W podpoznańskim Luboniu rywalizowali wczoraj w towarzyskim turnieju halowej piłki nożnej Victoria/Stella Cup piłkarze z rocznika 2005. W gronie dziesięciu klubów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Warty Poznań, którzy w finale pewnie pokonali Akademię Reissa Poznań 3:0. Ekipa Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno szkolona przez Sławomira Słonkę, podobnie jak ich starsi koledzy dzień wcześniej w Somoninie, zajęła siódmą lokatę i tak jak na Kaszubach mamy po zawodach przeświadczenie, iż mogło być odrobinkę lepiej.

Straszyn na szczycie, MKS siódmy, "Sikor" najskuteczniejszy!17.01.2016r.
Team Gminnego Towarzystwa Sportowego Straszyn zdystansował pozostałych uczestników imprezy pod nazwą Somonino Cup 2016 dla rocznika 2003 (i młodsi), jaka odbyła się wczoraj w hali Zespołu Szkół, znanej już nam z wizyt w ubiegłym sezonie. Drużyna czerwono-niebieskich znad Debrzynki, trenowana przez Sebastiana Stalkę uplasowała się na siódmym miejscu i pozostawiła po swoim występie mały niedosyt, ponieważ mogliśmy zająć wyższą lokatę. Dość powiedzieć, że z późniejszymi triumfatorami przegraliśmy w grupie, w inauguracyjnym spotkaniu 2:3, tracąc decydującego gola w... ostatniej sekundzie, na dodatek po pechowej interwencji i samobójczym trafieniu Mateusza Treli.

Ekipa CSiR najlepsza w turnieju Chojniczanka Cup16.01.2016r.
Z opóźnieniem przekazujemy wieści z rozegranych w minioną niedzielę zawodów Chojniczanka Cup dla rocznika 2008. Spore trudności napotkaliśmy, jeśli chodzi o zdobycie kompletu rezultatów i ostatecznie dopiero teraz prezentujemy dokumentację imprezy, na dodatek niekompletną, bez poprzedzającej mecze o poszczególne lokaty jednej z części fazy play off. W turnieju zwyciężyli piłkarze reprezentujący Centrum Sportu i Rekreacji Sępólno Krajeńskie, przed JFA Przechlewo i Beniaminkiem 03 Starogard Gdański.

W Walentynki zagrają juniorzy młodsi15.01.2016r.
14 lutego o godz. 9.30 w hali Zespołu Szkół odbędzie się organizowany przez nasz klub turniej piłki nożnej juniorów B (roczniki 1999-2000) "Zima 2016". Lutowa impreza to sprawdzian dla zespołu czerwono-niebieskich prowadzonego przez Mirosława Kisełyczkę. W zawodach weźmie udział maksymalnie osiem zespołów, które będą rywalizować w dwóch grupach, a następnie o określone miejsca.

Sępólno Krajeńskie trzykrotnie14.01.2016r.
Przed kilkoma dniami ukazał się komunikat o terminach kolejnej edycji halowego turnieju Krajna Arena Futsal Cup, na której to imprezie czerwono-niebiescy gościli kilkakrotnie w przeszłości. Po przeanalizowaniu wspólnie z trenerami dat rozgrywania zawodów w pięknym obiekcie w Sępólnie Krajeńskim zadecydowano, iż debrznianie zgłoszą tam trzy zespoły Akademii Piłkarskiej 2012 MKS-u.

17 stycznia odwiedzimy Luboń13.01.2016r.
W najbliższą niedzielę ekipę rocznika 2005 AP 2012 MKS Debrzno szkoloną przez Sławomira Słonkę czeka bardzo interesująco zapowiadające się wydarzenie, a mianowicie turniej Violetta/Stella Cup organizowany przez Stellę Luboń, klub z oddalonej od Grodu Dzika o około 180 km podpoznańskiej miejscowości. Czerwono-niebiescy będą tam rywalizować w gronie dziesięciu drużyn. Początek pierwszego spotkania o godz.9.00 w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyprawa na Kaszuby12.01.2016r.
Podopieczni Sebastiana Stalki, a więc drużyna Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno rocznika 2003, w sobotę 16 stycznia (początek o godz.8.30) wezmą udział w turnieju halowym z cyklu Somonino Cup 2016. Impreza odbędzie się w małej miejscowości koło Kartuz, gdzie mieliśmy okazję gościć już dwukrotnie, w listopadzie 2014 r oraz w lutym 2015r. W zawodach wystartuje aż dwanaście ekip, podzielonych przez organizatora na trzy czterozespołowe grupy.

Trzy dwucyfrówki, zgodny krok czołowych drużyn11.01.2016r.
W zasadzie bez niespodzianek przebiegła szósta seria gier ligi halowej. Patrząc na zestaw par stosunkowo łatwo było przewidzieć faworyta w niemal każdej potyczce. Większych emocji spodziewaliśmy się tylko w meczach Grom- JR Team oraz Meblolux- Golden Team i to w stu procentach sprawdziło się. Bonusowo dla fanów zmagań pod dachem interesujący przebieg miała również konfrontacja Team- Golden Team. Tabela w górnej jej części ani drgnęła i coraz wyraźniej widać, że kwestię pierwszego miejsca rozstrzygną między sobą barkowianie i Ogrodowa/Gama.

Nowa propozycja, czyli dwa pakiety09.01.2016r.
Jednym z najważniejszych tematów poruszanych w trakcie niedawnego listopadowego spotkania z rodzicami dzieci uczęszczających na zajęcia poszczególnych grup Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno był projekt zakładający propozycję, aby w 2016 roku poszerzyć wachlarz możliwości rozwoju piłkarskiego naszych wychowanków poprzez stworzenie dwóch pakietów zawierających określony, zwiększony zakres zajęć dla kandydatów na futbolistów. Dzisiaj wracamy do tematu i przedstawiamy to konkretnie na załączonej grafice.

Chojniczanka Cup dla najmłodszych08.01.2016r.
To będzie premierowy start wychowanków Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno w imprezie sportowej w roku 2016. W niedzielę 10 stycznia o godz.9.30 w obiekcie Parku Wodnego w Chojnicach rozpocznie się noworoczny turniej halowej piłki nożnej Chojniczanka Cup przeznaczony dla zawodników rocznika 2008 i młodszych. Czerwono-niebiescy prowadzeni przez Pawła Władyczaka zagrają w gronie dziesięciu zespołów.

Zysk Gromu, Ogrodowej/Gama i JR Team, nieodwracalne straty Mebloluxu07.01.2016r.
Powolutku klaruje się sytuacja w ścisłej czołówce tabeli osiemnastej edycji Debrzneńskiej Halowej Ligi Piątek Piłkarskich. Po porcji dziesięciu meczów, wyjątkowo rozgrywanych w środku tygodnia, z grupy drużyn starających się o największe splendory raczej bezpowrotnie odpadł debrzneński Meblolux. Trzy inne zespoły walczące o najwyższe lokaty (Grom Barkowo, Ogrodowa/Gama Debrzno i JR Team Człuchów) zainkasowały komplet sześciu oczek, z kolei zawodnicy 1125 Lipka zadowoleni mogą być tylko połowicznie. Dodajmy, że uczestnicy ligi przekroczyli półmetek zmagań zaplanowanych w tym sezonie.

Z jednego procenta wpłynęło 1237 złotych06.01.2016r.
Szósty raz rozliczamy akcję "1% dla MKS-u" i po raz kolejny mamy powody do zadowolenia. Dzięki Waszej hojności, życzliwości i chęci pomocy czerwono-niebieskim na koncie klubu 10 grudnia ubiegłego roku pojawiła się kwota 1237 złotych. Była to darowizna ze strony warszawskiej Fundacji "Partnerstwo", bo to za pośrednictwem tej organizacji od kilku lat można wspierać nasze stowarzyszenie.

W samo okienko (67) - Jammer05.01.2016r.
Na końcu języka już dawno wyparował smak noworocznego szampana, który w Holandii miał zdecydowanie bardzo gorzki smak. W Kraju Tulipanów chyba nadal nie mogą otrząsnąć się po fatalnych eliminacjach do EURO 2016. Po raz pierwszy od czternastu lat zabraknie reprezentacji "Oranje", czyli "Pomarańczowych", w mistrzowskiej imprezie. I to w momencie, gdy powiększono grono finalistów z 16 do 24 drużyn. Dla mnie to największa piłkarska sensacja 2015 roku.

Debrzneńskie derby meczem sezonu?04.01.2016r.
Spotkanie Ogrodowa/Gama- Meblolux na długo zostanie zapamiętane przez sympatyków ligi halowej nad Debrzynką. Kibice obejrzeli fascynującą rywalizację dwóch czołowych, równych drużyn, które pełne pół godziny poświęciły na zażartą walkę o każdy centymetr boiska. Było rzeczywiście na co popatrzeć i jak dotąd to starcie jest murowanym kandydatem do miana najbardziej widowiskowego w edycji 2015/2016.

Plebiscyt "Tygodnika Człuchowskiego" - zagłosuj na MKS!03.01.2016r.
Drodzy Kibice! Na przełomie roku organizowanie są przeróżne plebiscyty bilansujące minione dwanaście miesięcy w sporcie, pokazujące popularność zawodników, trenerów, drużyn, a może nawet bardziej zdolność trzymających za nich kciuki sympatyków do mobilizacji w celu wypromowania i wyniesienia na piedestał swoich pupili. Oczywiście mowa tu o elekcjach przede wszystkim o wymiarze światowym, europejskim, krajowym, ale nie tylko- także przecież regionalnym, lokalnym. W naszej okolicy od kilku lat tego typu zabawę proponuje "Tygodnik Człuchowski".

W samo okienko (66) - Més que un club02.01.2016r.
Czym były "barcelonki"? Pozostały wspomnieniem, ociekającym radością ze zdobytych goli i postrzępionymi nerwami z ich utraty. Dotyk "barcelonek" był bardzo przyjemny, gładko przylegały do ciała, dawały ciepło jesienią i wczesną wiosną, a i w upalne dni stawały na wysokości zadania, pomimo swoich długich rękawów. Nikt nie chciał ich zdejmować i wcale nie wynikało to z faktu, że nie było innego kompletu strojów do gry. "Barcelonki" były talizmanem zwycięstw debrznian.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::