ARCHIWUM AKTUALNOŚCI
Za miedzą nie stracili gola30.06.2015r.
Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lipce trafił do rąk najmłodszych zawodników trenujących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno! Czerwono-niebiescy zwyciężyli w wakacyjnym turnieju piłki nożnej dzieci z roczników 2008-2010, który odbył się w sobotę 27 czerwca na Orliku w sąsiedniej miejscowości. W sześciu rozegranych spotkaniach (grano systemem każdy z każdym mecz i rewanż) emkaesiacy wygrali pięciokrotnie, raz zremisowali, a co warto podkreślić nasz zespół nie dał sobie strzelić nawet jednego gola.

Trzecie miejsce w Przechlewie29.06.2015r.
Bardzo udanie zaprezentowali się w rozegranym w minioną sobotę turnieju piłki nożnej dzieci rocznika 2005 (i młodsi) wychowankowie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Zespół Sławomira Słonki w gronie jedenastu ekip uplasował się na trzeciej pozycji. Czerwono-niebiescy w silnej stawce pokazali dobrą grę i kolejny raz potwierdzili, iż ten rocznik emkaesiaków należy do najsilniejszych spośród wszystkich szkolonych w klubie.

Pięć drużyn MKS-u zgłoszonych do ligi28.06.2015r.
Seniorzy, juniorzy B, juniorzy C2, juniorzy E1 i juniorzy E2- łącznie aż pięć zespołów zgłosił Miejski Klub Sportowy do rozgrywek mistrzowskich prowadzonych przez Podokręg Słupski Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w kampanii 2015/2016, która rozpocznie się za kilka tygodni. Jest to rekord w 23-letniej historii klubu znad Debrzynki.

Ogłoszono kalendarz rundy jesiennej27.06.2015r.
Na początku czerwca Zarząd Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził uchwałą terminy rozgrywek dla wszystkich klas na I część sezonu 2015/2016. Aby wcześniej nie mieszać kibicom w głowach (ciągle trwała przecież poprzednia edycja), przedstawiamy go dopiero teraz, kiedy wszyscy powolutku zaczynają myśleć już o wydarzeniach kolejnych miesięcy.

Skład klasy okręgowej edycji 2015/201626.06.2015r.
Stary sezon przeszedł do annałów, na nowy nie będziemy czekać zbyt długo. Przerwa letnia potrwa zaledwie kilka tygodni, zatem dość szybko wrócimy do ligowych emocji. W miniony weekend poznaliśmy definitywnie listę szesnastu klubów, które będą walczyć od jesieni o mistrzowskie punkty wspólnie z MKS-em.

Prime Food Cup 2015 z udziałem naszych dziesięciolatków25.06.2015r.
27 czerwca 2015r. (sobota) o godz.9.00 rozpocznie się kolejna impreza piłkarska, w której zagrają wychowankowie Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Wystąpimy w Przechlewie w turnieju "Prime Food Cup" rocznika 2005. Organizatorzy zapowiadają turniej w dwunastodrużynowej obsadzie.

Polonia najlepsza jak pół roku temu24.06.2015r.
W towarzyskim turnieju piłki nożnej dzieci o "Puchar Akademii" rocznika 2005 triumfowała ekipa Polonii Jastrowie prowadzona przez Ryszarda Ludewicza. Powtórzył się zatem scenariusz z grudniowych zawodów w hali, kiedy również ten sam zespół zdystansował pozostałych uczestników. Podobnie jak wtedy drugą lokatę wywalczyli w sobotę gospodarze, team AP 2012 MKS Debrzno.

Odszedł Sylwester Nylec22.06.2015r.
21 czerwca 2015r. po ciężkiej chorobie, z którą zmagał się w minionych miesiącach, zmarł Sylwester Nylec. Miał zaledwie 39 lat... Dla całego środowiska sportowego naszego miasta i gminy to ogromna, niepowetowana strata, dla Miejskiego Klubu Sportowego to wielki cios, ponieważ opuścił nas Przyjaciel, Kolega, znakomity zawodnik, trener, którego dorobek w klubie znad Debrzynki uprawnia do stwierdzenia, iż był nietuzinkową POSTACIĄ.

Seniorzy: MKS Debrzno- Kaszubia Studzienice 3:3 (2:1)20.06.2015r.

Spotkanie z dziećmi i rodzicami przełożone- zapraszamy 28 czerwca 19.06.2015r.
Dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w festynie kończącym trzeci sezon istnienia Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno mamy istotną informację. Zaplanowana na 21 czerwca o godz.12.00 impreza ze względów organizacyjnych (zapowiadane na weekend kiepskie warunki atmosferyczne, a więc niska temperatura i deszcz) zostaje przeniesiona o równy tydzień. Zachęcamy zatem do odwiedzenia Stadionu Miejskiego w niedzielę 28 czerwca.

Podziękujmy emkaesiakom za dobry sezon18.06.2015r.
Przed nami ostatnia seria rozgrywek słupskiej klasy okręgowej seniorów. MKS Debrzno 20 czerwca o godz.15.00 podejmie na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej Kaszubię Studzienice i jakkolwiek mecz dla obydwu klubów ma niewielkie znaczenie w kontekście oceny edycji 2014/2015, to jednak mamy prawo oczekiwać ciekawego widowiska w wykonaniu ekip, które od startu ligi po jej finisz znajdowały się w czubie tabeli.

20 czerwca Puchar Akademii rocznika 200517.06.2015r.
Sześć drużyn weźmie udział w trzecim wydaniu towarzyskiego turnieju piłki nożnej dzieci o "Puchar Akademii" organizowanego przez nasz klub. Zawody są adresowane dla dziesięciolatków (i młodszych) i zostaną rozegrane w sobotę 20 czerwca o godz.10.00 na boisku "Orlik" przy Stadionie Miejskim.

Festyn AP 2012 MKS- startujemy w niedzielę w samo południe16.06.2015r.
Kończymy powolutku trzeci sezon istnienia Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno. Z tej okazji zapraszamy dzieci i rodziców na przedwakacyjny festyn przeznaczony dla osób zaangażowanych w nasze wspólne przedsięwzięcie. Całość odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz.12.00 na Stadionie Miejskim.

Czwarta lokata zapewniona13.06.2015r.
Emkaesiacy znad Debrzynki pokonali na wyjeździe Stal Jezierzyce 2:1 i przypieczętowali zajęcie miejsca tuż za podium w słupskiej okręgówce seniorów, co jest najlepszą pozycją naszego zespołu w dziejach występów w tej lidze. Podopieczni Pawła Władyczaka zwyciężyli po bardzo twardym boju z rywalem, który podobnie jak MKS notował ostatnio dobrą passę i szczególnie w drugiej części rywalizacji zmusił debrznian do dużego wysiłku. Oceniając obiektywnie mieliśmy w tym spotkaniu wiele szczęścia, ale czasami jego odrobina w sporcie nie zaszkodzi, więc dostrzegając mankamenty cieszmy się z cennej wygranej.

Coraz bliżej wyprawa na Dobiegniew Cup 201510.06.2015r.
Wielkimi krokami zbliża się wyjazd dzieci ćwiczących w Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno na XXI Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego Dobiegniew Cup 2015, który odbędzie się w dniach 5-11 lipca. Przypomnijmy, iż w zawodach w miejscowości leżącej w województwie lubuskim w odległości około 130 km od Debrzna wezmą udział dwie nasze ekipy, które wystartują w kategoriach U-13 (trener Sebastian Stalka) oraz U-11 (trener Sławomir Słonka).

Czarni najlepsi u siebie07.06.2015r.
Cztery punkty wywalczyli w swoim ostatnim występie w rozgrywkach klasy okręgowej juniorów E2 podopieczni Sławomira Słonki. Debrznianie rozpoczęli imprezę w Czarnem od remisu 1:1 z AP Człuchów oraz wygranej 3:0 z drugim zespołem Chojniczanki Chojnice. Niestety, w pozostałych trzech potyczkach (z Czarnymi, JFA i Chojniczanką) nie zdobyli ani jednej bramki, przegrywając je wszystkie. Wobec absencji kilku podstawowych zawodników trener dał tym razem szansę m.in. grupce debiutantów. Słabsze wyniki czerwono-niebieskich nie przeszkodziły im w uplasowaniu się w końcowej tabeli sezonu na drugim miejscu.

Przegrana na zakończenie07.06.2015r.
Ostatni mecz ligowy juniorów B śmiało można przyrównać do wielu, jakie rozgrywaliśmy w minionej już edycji 2014/2015. Całkiem przyzwoite fragmenty gry, liczne okazje na bramki, a potem szkolne błędy w grze obronnej i w rezultacie porażka. Tak było również w konfrontacji z najskuteczniejszą drużyną okręgówki w tej kategorii wiekowej Stegną Parchowo, z którą przegraliśmy u siebie 3:6.

"Wieczór" późnym popołudniem, piękny gol z ławki06.06.2015r.
Czerwono-niebiescy uczynili poważny krok w kierunku najbardziej wartościowego osiągnięcia w historii swojej gry w słupskiej klasie okręgowej. MKS pokonał u siebie Karol Pęplino 4:2 i jest blisko nawet czwartej lokaty na koniec sezonu, co byłoby rzeczywiście dowodem jak udany to jest sezon dla debrznian. Wygraliśmy dość pewnie, zasłużenie i szkoda jedynie, że w minutach zamykających rywalizację zabrakło koncentracji, aby dowieźć wyższe rozmiarami zwycięstwo.

Ciągle jest o co walczyć05.06.2015r.
To nieprawda, że zbliżający się wartko mecz 28. kolejki słupskiej klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno- Karol Pęplino jest pozbawiony stawki. Przynajmniej z punktu widzenia emkaesiaków ma swój ciężar gatunkowy, ponieważ jak nigdy przedtem na tym szczeblu na ziemi słupskiej czerwono-niebiescy mają szansę zająć na koniec rozgrywek bardzo wysoką lokatę. Przypomnijmy, że dotąd tym najlepszym rezultatem była siódma pozycja w edycji 2013/2014. Dziś walczymy nawet o czwarte miejsce, ale aby osiągnąć ambitny cel trzeba dobrze zaprezentować się w końcowych trzech seriach. Na pierwszy ogień podejmiemy na Stadionie Miejskim właśnie Karol.

Jak przystało na faworyta03.06.2015r.
Seniorzy MKS-u podróżowali na mecz w środowe popołudnie przed długim czerwcowym weekendem z jednym celem: przywieźć z boiska przedostatniej drużyny ligi zwycięstwo i nie stracić gola. To zamierzenie zostało przez czerwono-niebieskich zrealizowane i chyba żaden z kibiców oglądających na żywo spotkanie w Dębnicy Kaszubskiej nie mógł mieć wątpliwości, iż trzy punkty trafiły we właściwą stronę. Debrznianie wygrali zasłużenie, a powinni nawet w wyższych rozmiarach.

Z weryfikacją boiska i licencją kłopotów nie było02.06.2015r.
Wcześniej niż to odbywało się w poprzednich latach ruszyła do pracy Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, która poddała ocenie wnioski nadesłane przez uczestników rozgrywek w ligach wg przyporządkowania na sezon 2014/2015. Dokumentacja z roku na rok robi się coraz obszerniejsza, ale generalnie poszczególne ośrodki radzą sobie z nią raczej dobrze. Miło nam donieść, że na posiedzeniu w dniu 25 maja wśród ekip słupskiej klasy okręgowej, które otrzymały licencję uprawniającą do startu w kampanii 2015/2016 znalazł się również MKS Debrzno.

Ambitnie, lecz znowu na tarczy31.05.2015r.
W przedostatnim spotkaniu sezonu juniorzy B przegrali na wyjeździe z Granitem Koczała 2:5. Sporymi fragmentami rywalizacja była wyrównana, nie wyglądało to źle, ale jednak gospodarze znacznie częściej trafiali do siatki. Szkoda, bo na boisku zostawiliśmy kawał zdrowia, graliśmy z zaangażowaniem, ale nie potrafiliśmy obronić się przed atakami koczalan, w dużej mierze tracąc gole po prostych błędach.

Powinność spełniona30.05.2015r.
Wysoką wiktorią odprawili pogodzonych ze spadkiem piłkarzy GTS-u Czarna Dąbrówka zawodnicy MKS-u. Kibice obejrzeli siedem goli, z czego sześć strzelili ich pupile i chociaż mecz nie stał na olśniewającym poziomie, niektóre jego fragmenty mogły przypaść publiczności do gustu. Klasycznego hat tricka zapisał Paweł Wegner, powiększając swój snajperski dorobek w edycji 2014/2015 do 24 bramek, jednak za postawę w pierwszej części zasłużył raczej na burę niż chwalebne słowa, gdyż szczególnie w premierowych dwudziestu minutach grał zbyt indywidualnie.

Brak werwy na finiszu29.05.2015r.
W założeniu miała to być potyczka dwóch równych drużyn zacięcie walczących o zajęcie trzeciej pozycji na koniec sezonu. Było jak było... Przegraliśmy w Krojantach z ekipą Kornowscy Szarża 0:4 i juniorzy D1 zamknęli rozgrywki w kiepskim stylu. Udana poza wszystkim kampania 2014/2015 przyniesie zatem trzecią lub czwartą lokatę, w zależności od tego jak piątkowi rywale zaprezentują się za tydzień w Czarnem. Aby wyprzedzić MKS wystarczy im przynajmniej zremisować z Czarnymi.

W najbliższym meczu zwycięstwo to obowiązek?28.05.2015r.
30 maja 2015r. o godz.17.00 seniorzy MKS-u podejmą na Stadionie Miejskim ekipę GTS-u Czarna Dąbrówka. Zmierzymy się z outsiderem tabeli, drużyną, która w przyszłym sezonie grać będzie na boiskach klasy A. Wydaje się, że w takich konfrontacjach czerwono-niebiescy niejako z urzędu są zdecydowanym faworytem i zwycięstwo powinno stanowić coś w rodzaju obowiązku. W futbolu już niejeden raz takie rachuby jednak zawodziły. Zatem aby zainkasować trzy punkty trzeba się zmobilizować i nie lekceważąc rywali udowodnić swoją wyższość na murawie.

Wygrana mimo wpadki z chojniczanami27.05.2015r.
Cztery wiktorie i nadspodziewanie wyraźna przegrana z Chojniczanką, a także bezbramkowy remis w zaległym spotkaniu z Czarnymi-to bilans turnieju nr 7 klasy okręgowej juniorów E2 w wykonaniu emkaesiaków. Drużyna Sławomira Słonki w zorganizowanej na dobrze sobie znanym Orliku w Debrznie rywalizacji okazała się najlepsza, gdyż dwanaście oczek wystarczyło do zajęcia pierwszej lokaty w "domowych" zawodach.

Przeklęte słupki26.05.2015r.
Jeśli w jednym meczu po strzałach zawodników (tej samej drużyny) pięciokrotnie piłka ląduje na słupku to można być wściekłym, że fortuna nie uśmiechnęła się do uderzających i nie sprawiła, iż futbolówka przynajmniej raz znalazła drogę do siatki. Z drugiej strony to jednak niecelne próby, więc zwyczajnie brak precyzji zadecydował o niepowodzeniu akcji. Tak zdarzyło się w trakcie zaległej potyczki juniorów D1 MKS-u z Akademią Piłkarską Człuchów, gdy ekipa Sebastiana Stalki wielokrotnie kierowała "gałę" w aluminium.

Setka Brdy, ewenementem cztery karne!24.05.2015r.
Niepokojąca prawidłowość towarzyszy ostatnim oficjalnym meczom seniorów MKS-u. Zespół Pawła Władyczaka (trener obchodził w niedzielę 32. urodziny) w pięciu próbach z rzędu (licząc także tę w Przechlewie) tracił po trzy gole. W tym okresie tylko raz zaznaliśmy smaku wygranej (z Diamentem Trzebielino), a czterokrotnie notowaliśmy przegraną (z Czarnymi Czarne, Jantarem Ustka, Swe Pol Linkiem Bruskowo Wielkie oraz Brdą). Derby ze zdecydowanym przodownikiem rozgrywek przyniosły porażkę 1:3, ale występu na boisku lidera czerwono-niebiescy nie muszą się wstydzić.

Żal "wapna", gol "Żłobka" nie wystarczył 24.05.2015r.
Bez dwóch zdań niekwestionowanym faworytem niedzielnej konfrontacji juniorów B MKS-u z Tęczą Brusy byli przyjezdni. Bruszanie przodują w tabeli i zwycięstwo nad Debrzynką dawało im już na pewno pierwszą lokatę w lidze na koniec sezonu. Cel osiągnęli, ale czy obejrzeliśmy zawody, w których różnica między najlepszą drużyną sezonu, a tą okupującą przedostatnią pozycję była jakoś szczególnie widoczna? Nie, lecz w takich spotkaniach swoje ciężko wypracowane szanse trzeba wykorzystywać, wówczas nadzieja na dobry rezultat nigdy nie będzie mrzonką...

Tym razem średnia dyspozycja 23.05.2015r.
W drugiej odsłonie rywalizacji turniejowej juniorów E2 w tej części edycji 2014/2015 czerwono-niebiescy szkoleni przez Sławomira Słonkę odnieśli na Orliku w Człuchowie dwa zwycięstwa i ponieśli dwie porażki. Wyjątkowo rozegrali tylko cztery spotkania, ponieważ piąte z Czarnymi Czarne zostało przełożone. Porównując sobotni dorobek z poprzednimi imprezami tego typu był to przeciętny występ debrznian, którzy mimo to zachowali wysoką, drugą pozycję w tabeli swojej grupy okręgówki.

Nie ma strzałów, nie ma goli20.05.2015r.
Słowa pochwały kierowaliśmy ostatnio w kierunku drużyny juniorów D1 za wysoką wygraną z Kolejarzem Chojnice i najlepszą skuteczność w sezonie, a tu zaledwie cztery dni później klops... Przegraliśmy z Czarnymi Czarne 0:1 po słabym spotkaniu, w którym na palcach jednej ręki można było policzyć składne akcje podopiecznych Sebastiana Stalki. Byliśmy słabsi przede wszystkim w walce fizycznej i to głównie (a nie umiejętności czysto piłkarskie) zadecydowało o niepowodzeniu. Poza tym nie oddaliśmy praktycznie żadnego groźnego strzału na bramkę przeciwnika, trudno zatem w tej sytuacji "domagać się" korzystnego rozstrzygnięcia.

Chojniczanka za mocna17.05.2015r.
Juniorzy B ponieśli najwyższą w edycji 2014/2015 porażkę, ulegając w meczu bez historii Chojniczance w Chojnicach 0:7. Tylko do szesnastej minuty mogliśmy mieć malutką nadzieję na niezły wynik, ale po straconym pierwszym golu rozwiązał się worek z bramkami, a przewaga gospodarzy była chwilami przygniatająca.

Powrócił duet napastników16.05.2015r.
Wygraliśmy z Diamentem Trzebielino 5:3, kibice obejrzeli sporo ładnych bramek, a czerwono-niebiescy zaprezentowali najlepszą skuteczność w rundzie wiosennej i mimo, że wystawili swoich fanów w końcowych fragmentach rywalizacji na próbę nerwów, to jednak zasłużenie dodali do dotychczasowego dorobku trzy oczka. Pomijając mankamenty w grze, cieszy zwycięstwo i pięć goli pary stanowiącej I linię, Paweł Wegner - Bartłomiej Rutyna. O ile bowiem "Diabeł" przyzwyczaił kibiców do dobrej dyspozycji snajperskiej w II części sezonu, to dla Bartka jest to powrót do strzeleckiej formy prezentowanej kilka miesięcy temu.

Najskuteczniej w całym sezonie16.05.2015r.
Osiem goli zdobyli juniorzy D1 w kolejnej ligowej próbie i zainkasowali bardzo pewnie komplet punktów w starciu u siebie z Kolejarzem Chojnice. Debrznianie już po dwóch kwadransach prowadzili 4:0 i było jasne, że zawody były w tym momencie rozstrzygnięte. Druga część była bardziej wyrównana, a na dalsze bramki podopiecznych Sebastiana Stalki odpowiadali przyjezdni.

Zadanie na sobotę: pokonać Diament14.05.2015r.
Sezon 2014/2015 w klasie okręgowej seniorów powolutku wkracza w decydującą fazę. Wszystkie kluby mają jeszcze o co grać. Jedni walczą o dwa premiowane awansem do IV ligi miejsca, inni martwią się o rychłe wyswobodzenie ze strefy spadkowej. Z kolei drużyny środka tabeli są w spokojnym, bezpiecznym położeniu, ale dążą do zajęcia jak najwyższej pozycji na koniec rozgrywek, choćby dla własnej satysfakcji. W takiej właśnie sytuacji są nasz MKS Debrzno i Diament Trzebielino, których starcie obejrzymy w sobotę 16 maja o godz.17.00 na Stadionie Miejskim.

Nowe daty meczów z APC i Szarżą12.05.2015r.
Juniorzy D1 MKS-u grający w klasie okręgowej dwa z czterech pozostałych do zakończenia edycji 2014/2015 spotkań odbędą w innych niż zakładano terminach. Dotyczy to potyczek z AP Człuchów na własnym boisku oraz z ekipą Kornowscy Szarża Krojanty na wyjeździe.

Bezbarwnie i bez powodzenia w Bruskowie10.05.2015r.
Wiosna AD 2015 w wykonaniu seniorów MKS-u to jak na razie nie jest dobry czas. Daleko nam do dyspozycji z rundy jesiennej, co ma bezpośrednie przełożenie na osiągane rezultaty i zajmowaną pozycję w tabeli. Czerwono-niebiescy w ósmym meczu drugiej fazy sezonu pojechali do Bruskowa Wielkiego i przegrali w podsłupskiej miejscowości z tamtejszym Swe Pol Linkiem 0:3 po grze, którą można określić mianem "nijakiej".

Pudła kosztują, błędy również10.05.2015r.
Gdyby po pierwszej części gry juniorzy B prowadzili wysoko z Koralem Dębnica, nikt z obserwujących spotkanie kibiców nie miałby wątpliwości, że to właściwe odzwierciedlenie boiskowych zdarzeń. Podopieczni Łukasza Płóciennika w premierowych 40 minutach mogli i powinni wypracować sobie taką przewagę, która zapewniłaby im komfort dalszej rywalizacji po przerwie. Tymczasem wygrywaliśmy tylko 1:0, a w późniejszej fazie meczu z jednej strony dwa poważne błędy Jakuba Racinowskiego, ale i słabsza postawa jego kolegów w polu przesądziły o porażce 1:2.

Blisko zwycięstwa09.05.2015r.
Remis wywalczyli debrzneńscy juniorzy D1 w Chojnicach w potyczce z pierwszym zespołem Chojniczanki. Wyjeżdżaliśmy z "Modraka" ze sporym niedosytem, ponieważ to czerwono-niebiescy wypracowali znacznie więcej dogodnych sytuacji do zdobycia kolejnych goli i powinni sobotnie zawody rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Popucharowe reminiscencje08.05.2015r.
Za nami finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, w którym MKS przegrał z Jantarem Ustka 0:3. Tak, to był faktycznie finał, czy to podoba się decydentom futbolowym w regionie, czy też nie. Po środowym wydarzeniu pozostał jednak niesmak i absolutnie nie jest on związany z postawą obydwu drużyn, przebiegiem spotkania, jego organizacją, tylko tzw. otoczką, zakulisowymi smaczkami, jakie mu towarzyszyły.

Arka II, GKS Przodkowo, Rodło i Jantar zawalczą o główne trofeum07.05.2015r.
W czterech wtorkowo-środowych meczach Pucharu Polski w okręgu pomorskim kibice obejrzeli 12 goli. Najwięcej padło w Kwidzynie, gdzie miejscowe Rodło, liderujące w klasie okręgowej, rozgromiło 7:0 kompanów z tej samej ligi Jurand Lasowice Wielkie. Najbardziej zacięte spotkania toczyły się z kolei pomiędzy ekipami z III ligi.

Próg był za wysoki06.05.2015r.
Futbolowe święto w Debrznie, jakim był finałowy bój o Puchar Polski na szczeblu podokręgu z Jantarem Ustka, zapamiętamy jak najbardziej pozytywnie. Zainteresowanie kibiców przeszło nasze oczekiwania (pobiliśmy rekord frekwencji w meczach rozgrywanych na Stadionie Miejskim w środku tygodnia), oprawa spotkania godna była jego rangi, dopisała też na szczęście pogoda. Przegraliśmy 0:3, odpadamy z tych rozgrywek, ale absolutnie nikt nie może mieć pretensji czy żalu do czerwono-niebieskich, którzy i tak zrobili więcej, niż można było oczekiwać. Dlatego właśnie usłyszeli gromkie i niewymuszone "dziękujemy!" od swoich fanów po zakończeniu rywalizacji.

Jutro finałowa rozgrywka: MKS - Jantar!05.05.2015r.
To najważniejszy mecz w historii udziału naszego klubu w rozgrywkach Pucharu Polski. W środę 6 maja o godz.17.30 na Stadionie Miejskim emkaesiacy podejmą Jantar Ustka w finałowej potyczce na szczeblu podokręgu słupskiego. Używamy określenia "finałowej", bo ostatecznie taki status uzyskało to spotkanie po interwencji telefonicznej i pisemnej debrznian oraz solidarnym poparciu złożonego wniosku przez naszych rywali. Stawką tej konfrontacji jest nie tylko tytuł najlepszej ekipy pucharowej na ziemi słupskiej w edycji 2014/2015, lecz także promocja do półfinału "turnieju tysiąca drużyn" w całym województwie.

Przypomnieli sobie smak wygranej 03.05.2015r.
Ponad osiem miesięcy wypatrywaliśmy zwycięstwa MKS-u w lidze juniorów B. Drużyna Łukasza Płóciennika po wiktorii na inaugurację sezonu 31 sierpnia 2014r. w Człuchowie z Piastem 7:3 zanotowała serię meczów bez wygranej liczącą aż dziewięć prób. Wreszcie po 245 dniach posuchy dopisaliśmy do skromnego dorobku czerwono-niebieskich trzy punkciki, pokonując na wyjeździe Lipniczankę Lipnica 2:0.

Srogie rozczarowanie01.05.2015r.
Najgorszy jak dotąd występ w rundzie wiosennej czerwono-niebieskich przydarzył się akurat w chwili, kiedy mieliśmy pełne prawo myśleć o pokonaniu po wielu latach na własnym terenie lokalnego rywala z Czarnego. Niestety, okres niepowodzeń z Czarnymi na obiekcie przy ul. Sportowej kontynuujemy od... 2002 roku mimo, iż bez wątpienia przeciwnicy mają teraz najsłabszą ekipę seniorów od niepamiętnych czasów...

1 maja derby z Czarnymi30.04.2015r.
W Święto Pracy, u progu długiego weekendu zagramy następny mecz ligowy seniorów. To będzie 22. kolejka, a więc zawodnicy dobrną prawie do półmetka rundy wiosennej. MKS podejmie w piątek na własnym boisku Czarnych Czarne i specjalne zachęcanie kibiców do przyjścia na Stadion Miejski jest w przypadku akurat tych potyczek niemalże nietaktem. To przecież oczywiste, że boje lokalnych rywali zawsze były bardzo interesujące i liczymy, że nie inaczej stanie się tym razem.

Zmiany w terminarzu młodzieży29.04.2015r.
Ważnej korekcie uległ w ostatnich dniach kalendarz rozgrywek ligowych w rundzie wiosennej dotyczący dwóch grup dziecięcych reprezentujących MKS. Otóż przesunięto termin jednego spotkania juniorów D1, oprócz tego w innym niż zakładano dniu odbędzie się też turniej klasy okręgowej juniorów E2 na debrzneńskim Orliku.

22. Ministranckie Święto Dominika Savio28.04.2015r.
W pierwszy majowy weekend w Debrznie przewidziano dużych rozmiarów imprezę sportową, której znaczna część będzie rozgrywana na Stadionie Miejskim i znajdującym się przy tym obiekcie Orliku. Chodzi o coroczne spotkanie ministrantów inspektorii pilskiej, obejmującej swoim zasięgiem kilka województw północno-zachodniej Polski, którzy będą mierzyć się w konkurencjach lekkoatletycznych (1 maja) oraz piłce nożnej (2 maja). Nad Debrzynkę zjedzie kilkuset młodych zawodników wraz z opiekunami.

W Dniu Flagi pogramy amatorsko27.04.2015r.
Drugi raz w historii zapraszamy miłośników "kopanej" na początku piątego miesiąca roku na towarzyski turniej na debrzneńskim Orliku usytuowanym przy Stadionie Miejskim. Impreza odbędzie się w sobotę 2 maja o godz.18.00, a jej pomysłodawcą w 2014r. był Adam Łukaszewski. Idea "wypaliła" wówczas jak najbardziej, stąd kontynuacja i kolejna edycja. Chcemy spotkać się w dobrej atmosferze i pobiegać dla zdrowia za futbolówką, a przy tym (ale tylko symbolicznie) porywalizować.

Gładko na Modraku 26.04.2015r.
Bez większych problemów zainkasowali komplet punktów juniorzy D1 w wyjazdowym starciu z drugim zespołem Chojniczanki Chojnice. Mecz rozgrywany na sztucznej murawie wygraliśmy 5:0, bardzo pewnie, a jedynie przez pierwszy kwadrans rywalizacja była w miarę wyrównana. Czerwono-niebiescy zanotowali więc premierową zdobycz w rundzie rewanżowej.

Rogal Wegnera, podział punktów na betonie25.04.2015r.
Wynik nierozstrzygnięty z wyjazdu do Borzytuchomia przyjęlibyśmy przed spotkaniem jako niezłe osiągnięcie, nie ma co kryć, iż po meczu lekki niedosyt jednak pozostał. Wprawdzie gospodarze mieli wszelkie dane ku temu, aby prowadząc 1:0 na początku drugiej części przesądzić losy konfrontacji, ale z kolei po wyrównaniu to emkaesiacy w końcówce byli bliżsi zgarnięcia trzech punktów. Nie narzekajmy, czerwono-niebiescy wywalczyli na trudnym (dosłownie) terenie cenną zdobycz i znajdują się w czołówce tabeli, w której zresztą powstał ogromny ścisk za plecami liderującej Brdy Przechlewo. .

Remis, który pozostawił niedosyt25.04.2015r.
Juniorzy B w derbowym meczu zremisowali u siebie z Brdą Przechlewo 2:2 i z pewnością nie do końca mogą się czuć usatysfakcjonowani. Podopieczni Łukasza Płóciennika byli bowiem całkiem blisko pełnej puli mimo, iż po 32 minutach przegrywali już 0:2.

Finał to czy nie?24.04.2015r.
Jeszcze nie umilkły echa przedwczorajszego spotkania Pucharu Polski z Pogonią Lębork, a już mamy kontrowersje... Okazuje się, że finałowy mecz tych rozgrywek na szczeblu podokręgu słupskiego, w którym 6 maja 2015r. (środa) o godz.17.30 na Stadionie Miejskim w Debrznie zmierzą się nasz MKS i Jantar Ustka zdaniem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wcale nie ma takiego statusu. Otóż wg działaczy z Gdańska będzie to zwykła potyczka o awans do kolejnej rundy, czyli najlepszej czwórki w całym województwie.

Kapitan nie zagra w jednym spotkaniu23.04.2015r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zadecydowała na środowym posiedzeniu o sankcjach dla Sebastiana Stalki, ukaranego czerwoną kartką w ostatnim meczu klasy okręgowej seniorów MKS Debrzno-Sparta Sycewice (3:1). Ponieważ kapitan debrzneńskiego teamu został wykluczony z gry za faul taktyczny, oczywiste było, że nie będzie mógł pojawić się na boisku niejako z "automatu" w jednych zawodach. Tak też postanowiono i "Stala" odpauzuje w sobotę 25 kwietnia, kiedy debrznianie zaprezentują się na wyjeździe w konfrontacji z Zawiszą Borzytuchom.

"Diabelskie" popołudnie, MKS wyeliminował lęborczan!22.04.2015r.
Było widowisko... Po fascynujących z punktu widzenia kibiców debrzneńskich 120 minutach czerwono-niebiescy pokonali Pogoń Lębork 3:2 i są w finale rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego! Na brawa zasłużyli wszyscy zawodnicy drużyny Pawła Władyczaka, jednak pierwszoplanową postacią spotkania był niewątpliwie Paweł Wegner. "Diabeł" w starciu z czwartoligowcem ustrzelił hat tricka i po raz kolejny dowiódł jak bardzo lubi grać akurat z tym rywalem.

Lubimy te pucharowe środy20.04.2015r.
22 kwietnia 2015r. o godz.17.30 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej MKS Debrzno podejmie w półfinałowym spotkaniu Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Pogoń Lębork. Dla czerwono-niebieskich znad Debrzynki będzie to niezwykle wartościowy sprawdzian, bowiem rywale występują klasę wyżej, na czwartoligowych boiskach. Nie ma też co ukrywać, iż stawka meczu jest duża, ponieważ marginalizowane przez lata pucharowe boje wreszcie zyskały w ostatnim czasie należytą rangę (także finansową, związaną z premią dla zwycięzcy w każdym regionalnym związku) i ich prestiż zdecydowanie poszedł w górę.

Dwa razy "czerwień", dramatyczny finisz...18.04.2015r.
Wygraliśmy 3:1 ze Spartą Sycewice, są trzy punkty, jest radość, jednak podopieczni Pawła Władyczaka wystawili kibiców i samych siebie na ciężką próbę nerwów. Wystarczy bowiem nadmienić, że ostatnie minuty spotkania (około dwudziestu, z doliczonym czasem) graliśmy w dziewiątkę (!) i długo zwycięstwo emkaesiaków nie było pewne. Ostatecznie, dzięki umiejętnej postawie w defensywie, rozsądnej grze w destrukcji przetrwaliśmy, dowieźliśmy cenne zwycięstwo z rywalem, który po tym co pokazał nad Debrzynką wcale niekoniecznie musi być skazany na przebywanie w dole tabeli do końca sezonu.

Lider o wiele lepszy18.04.2015r.
W drugim występie w rundzie rewanżowej juniorzy D1 ponownie przegrali, tym razem u siebie z Koralem Dębnica 1:5. Bez wątpienia najlepsza drużyna rozgrywek edycji 2014/2015 zwyciężyła wyraźnie, chociaż podopieczni Sebastiana Stalki starali się jak mogli i dość długo, bo do 22. minuty utrzymywali bezbramkowy remis.

Przechlewski Orlik służy emkaesiakom18.04.2015r.
Bardzo udanie zaprezentowali się w pierwszym wiosennym turnieju o punkty w klasie okręgowej juniorów E2 podopieczni Sławomira Słonki. Drużyna MKS-u Debrzno zwyciężyła w imprezie rozgrywanej dzisiaj przed południem w Przechlewie, wygrywając trzy mecze, a w dwóch kolejnych notując rezultaty remisowe.

Remis (prawie) niemożliwy16.04.2015r.
Sobota 18 kwietnia 2015r. godz.16.30 - to data spotkania dwudziestej kolejki rozgrywek słupskiej okręgówki seniorów, w którym MKS zagra na Stadionie Miejskim ze Spartą Sycewice. Zespół Pawła Władyczaka zaprezentuje się debrzneńskiej publiczności drugi raz w tym roku i na pewno będzie chciał wrócić na ścieżkę wygranych na swoim obiekcie, tak szczęśliwym w rundzie jesiennej.

Włącz się do akcji, zagłosuj na Stare Gronowo15.04.2015r.
W związku z tym, że zawsze należy popierać ciekawe, pożyteczne inicjatywy również my, Miejski Klub Sportowy Debrzno przyłączamy się do takowej, zachęcając odwiedzających naszą stronę internetową do tego samego. W czym rzecz? Firma NIVEA funduje 40 Rodzinnych Miejsc Zabaw w całej Polsce, a w omawianym przedsięwzięciu uczestniczą poszczególne samorządy oraz spółdzielnie mieszkaniowe, które wskazały w swoich wnioskach odpowiednie lokalizacje. W przypadku gminy Debrzno jest to Stare Gronowo.

Za dużo dziur, zbyt wiele błędów14.04.2015r.
Kiedy spotykają się ekipy mające po jesiennych zmaganiach taką samą liczbę punktów, w teorii należy spodziewać się wyrównanej gry i zaciętej rywalizacji. Tego właśnie oczekiwaliśmy po derbowym spotkaniu juniorów B MKS-u z Piastem Człuchów. Gdyby sugerować się wynikiem sprzed ponad pół roku (7:3 dla debrznian!) za faworyta mogliby nawet uchodzić podopieczni Łukasza Płóciennika. Nic z tego...

Zaświeciło słońce, dosłownie i w przenośni11.04.2015r.
Długo wypatrywaliśmy ligowej wygranej seniorów MKS-u. Nie licząc zwycięstwa walkowerem w Człuchowie, od pięciu kolejek czerwono-niebiescy nie potrafili wywalczyć na murawie trzech oczek, a z wiktorią ze spotkania rozgrywanego poza Debrznem nie wracaliśmy jeszcze dłużej, bo od wizyty w Czarnej Dąbrówce 19 października 2014r. To już przeszłość, ponieważ zespół Pawła Władyczaka pokonał w Kobylnicy Słupię 3:1 i w dobrych humorach mogliśmy wyruszyć w daleką drogę powrotną do domu.

MKS Debrzno - Pogoń Lębork w półfinale Pucharu Polski na szczeblu podokręgu10.04.2015r.
Za dwanaście dni, w środę 22 kwietnia 2015r. o godz.17.30 kibiców czerwono-niebieskich czeka spora atrakcja. W tym terminie debrzneńscy piłkarze w półfinałowym spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski podokręgu słupskiego zmierzą się na własnym boisku z Pogonią Lębork.

Nieudana inauguracja wiosny09.04.2015r.
Słabo zaczęli rozgrywki ligowe w rundzie rewanżowej juniorzy D1 MKS-u Debrzno. Zespół Sebastiana Stalki uległ na wyjeździe Brdzie Przechlewo 0:3 i z przebiegu meczu rezultat ten jest sprawiedliwy. Tym samym rywale zrewanżowali się z nawiązką za przegraną we wrześniu 2014r. w Debrznie 2:3.

Pięć meczów kary dla Szczubiała, Maślanyk odpocznie trzy miesiące 08.04.2015r.
Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zakończyła dzisiaj procedurę wyjaśniania incydentu, do jakiego doszło przed ponad dwoma tygodniami w trakcie derbowego meczu klasy okręgowej seniorów Piast Człuchów-MKS Debrzno (na boisku 1:1, po weryfikacji 0:3 walkower). Po zapoznaniu się z raportami sędziów i wcześniejszymi pismami, które złożyli odesłani do szatni po pokazaniu przez arbitra czerwonych kartek Przemysław Szczubiał (MKS) oraz Paweł Maślanyk (Piast) działacze nałożyli na uczestników zdarzenia srogie kary.

Prześwietlamy ligowych snajperów07.04.2015r.
Trzeci z przewidzianych czterech materiałów, w których wracamy jeszcze do rundy jesiennej w seniorskiej klasie okręgowej poświęcamy zdobywcom goli. W I części sezonu 2014/2015 w 120 rozegranych meczach piłka lądowała w siatce 538 razy, co oznacza, że w pojedynczej potyczce piłkarze strzelali po 4,48 bramki, a w jednej kolejce odnotowano średnio 35,86 trafień.

Wszystko źle04.04.2015r.
Po słabym meczu MKS przegrał w Wielką Sobotę na własnym boisku z KS Damnica 0:2. Damniczanie okazują się być jednym z naszych najbardziej niewygodnych rywali w lidze, skoro w trzecim z rzędu spotkaniu z nimi czerwono-niebiescy są słabsi, nie strzelając przy tym ani jednego gola. Nie ma co ukrywać, porażka była zasłużona, bo goście zaprezentowali się lepiej od zespołu Pawła Władyczaka. Grali mądrze, spokojnie, bardziej konsekwentnie, a że przy tym mieli jeszcze odrobinę piłkarskiego szczęścia, to wywieźli znad Debrzynki trzy punkty. Nam przyszło spożywać wielkanocne jajeczko w kiepskich humorach.

Po Świętach Wielkanocnych wznowi rozgrywki młodzież 03.04.2015r.
Seniorzy mają przed sobą już trzecią kolejkę wiosennych zmagań ligowych, z kolei juniorzy kończą przygotowania do długo wyczekiwanej inauguracji drugiej fazy sezonu. Prezentujemy dziś dokładny terminarz wszystkich meczów o punkty, które zaplanowano naszym zawodnikom. Zapraszamy kibiców zainteresowanych futbolem dzieci i młodzieży do odwiedzania Stadionu Miejskiego i Orlika (w przypadku turnieju juniora E2). Trzymajcie kciuki za drużyny MKS-u!

Nareszcie u siebie02.04.2015r.
Grubo ponad cztery miesiące czekaliśmy na spotkanie seniorów MKS-u na własnym boisku. Szereg sparingów rozgrywanych poza Debrznem, pucharowa wyprawa do Kobylnicy i dwa ligowe sprawdziany w Człuchowie i Lipnicy- to droga drużyny Pawła Władyczaka w ostatnich tygodniach. Kibice znad Debrzynki zapewne mocno stęsknili się za emocjami związanymi z meczami ich ulubieńców w roli gospodarzy i ich cierpliwość zostanie wreszcie nagrodzona. W Wielką Sobotę 4 kwietnia o godz.16.00 czerwono-niebiescy zmierzą się w potyczce o punkty w klasie okręgowej z ekipą KS Damnica.

Nadal bez werdyktu01.04.2015r.
Dwa posiedzenia Komisji Dyscyplinarnej Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (25 marca i 1 kwietnia) nie wystarczyły, aby wydać decyzję co do wymiaru zawieszenia dla dwóch zawodników ukaranych czerwonymi kartkami podczas derbowej inauguracji rundy wiosennej w słupskiej klasie okręgowej seniorów pomiędzy Piastem Człuchów i MKS-em Debrzno. Przemysław Szczubiał i Paweł Maślanyk zostali wezwani do siedziby związku na dzisiejsze popołudnie, aby przedstawili swoją wersję wydarzeń, lecz obaj zajęci prywatnymi i zawodowymi obowiązkami nie stawili się na komisji, przesyłając do Słupska pisemne wyjaśnienia związane z przebiegiem incydentu.

::  Copyright © 2003-2023 MKS Debrzno  ::  Web design by Robert Białek  ::  Wszelkie prawa zastrzeżone  ::