16 października pucharowy antrakt15.10.2024r.
W IV rundzie zmagań o Puchar Polski na szczeblu podokręgu słupskiego seniorzy MKS-u Debrzno zagrają na własnym boisku z Piastem Człuchów. Mecz odbędzie się jutro, tj. 16 października 2024 r. o godz.15.00. Przy okazji losowania, które przeprowadzono w siedzibie związku dwanaście dni temu informowaliśmy, że z derbowym przeciwnikiem w tych rozgrywkach zmierzymy się dziesiąty raz, co stanowi rekord. Dodatkowo (co niebywałe, ale prawdziwe) wszystkie dotychczasowe potyczki odbywały się w Debrznie! Tradycji stanie się zadość...

Niezwykle trudno przewidzieć, w jakich składach wystąpią obydwie drużyny. Z jednej strony to środek tygodnia i bardzo wczesna godzina rozpoczęcia rywalizacji, a z drugiej znacznie ważniejszy dla piłkarzy będzie mecz MKS-u z Piastem o punkty w klasie okręgowej, zaplanowany także na Stadionie Miejskim zaledwie... trzy dni później. W historii gier ekipy z Grodu Dzika niemal identyczna sytuacja (podobna, lecz nie taka sama jeden do jednego) miała miejsce tylko dwukrotnie, przed sześcioma i pięcioma laty. Wówczas 16 września 2018 r. po szalonym meczu zremisowaliśmy u siebie w lidze z Piastem Człuchów 5:5, aby trzy dni później przegrać mecz pucharowy z tym samym przeciwnikiem 2:4. Dwanaście miesięcy potem, 15 września 2019 r. ulegliśmy na własnym stadionie w spotkaniu klasy okręgowej Myśliwcowi Tuchomie 1:3, a już trzy dni po tej porażce Czerwono-Niebiescy zrewanżowali się rywalom w potyczce o Puchar Polski, remisując w Tuchomiu 1:1 po dogrywce i lepiej egzekwując rzuty karne (5:3). Obecnie najpierw mamy konfrontację pucharową, a dopiero po niej mistrzowskie zawody.

Zapraszamy kibiców na mecz, chociaż zdajemy sobie sprawę, iż jego termin jest mocno niesprzyjający dla miłośników futbolu. Mimo wszystko do zobaczenia!