Piast Człuchów następnym rywalem w Pucharze Polski 03.10.2024r.
Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Słupskiego Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na dzisiejszym posiedzeniu (przełożonym z wczoraj) zajęła się m.in. kolejnym szczeblem pucharowych zmagań. Początkowo wydawało się, iż po wygranej z Liderem Rychnowy (5:3) przeciwnika w IV rundzie poznamy dopiero w przyszłym tygodniu, tj. w środę 9 października. Tymczasem losowanie tego szczebla zorganizowano już dziś, dzięki czemu możemy poinformować kibiców, że 16 października 2024 r. (środa) o godz.15.00 na Stadionie Miejskim Czerwono-Niebiescy podejmą człuchowskiego Piasta.

W tym miejscu można śmiało skomentować w stylu "ale to już było i to wiele razy", a dokładnie dziewięciokrotnie(!), bo tyle spotkań w ramach Pucharu Polski rozegraliśmy z Piastem, co jest absolutnym rekordem, jeśli chodzi o drużyny, z którymi emkaesiacy konfrontowali się w tych rozgrywkach. Warto dodać, że tradycji stanie się zadość, ponieważ dziesiąta potyczka odbędzie się w Debrznie, podobnie jak... wszystkie poprzednie! Gościliśmy człuchowian w 1992 r. (2:3), 1994 r. (3:1), 2005 r. (1:2), 2009 r. (0:2), 2012 r. (3:0), 2014 r. (6:5), 2017 r. (5:2), 2018 r. (2:4) i 2023 r. (0:3). Pięć razy awans uzyskiwali piłkarze Piasta, czterokrotnie lepszy był MKS. Co ciekawe, obydwie drużyny spotkają się dwukrotnie w ciągu zaledwie trzech(!) dni, a to dlatego, iż 19 października czeka nas ponownie mecz z tym przeciwnikiem w Debrznie, którego stawką będą tym razem punkty w klasie okręgowej.

W czwartej odsłonie PP na ziemi słupskiej zagrają pozostałe ekipy z okręgówki, które dotąd jeszcze nie miały takiej okazji, na dokładkę czterech czwartoligowców i III-ligowy Gryf Słupsk.

Wyniki III rundy - 2 października 2024 r.

Klub Wembley Mosty- Myśliwiec Tuchomie 3:5
KS Zaleskie- Pomorze Potęgowo 0:2