W środku tygodnia pucharowe emocje01.10.2024r.
W środę 2 października 2024 r. o godz.16.15 w meczu III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu podokręgu słupskiego MKS zmierzy się na Stadionie Miejskim z Liderem Rychnowy. Dla debrznian będzie to debiutancki występ w tegorocznych zmaganiach "turnieju tysiąca drużyn", z kolei goście przystąpili do gry wcześniej od nas, bo w drugiej rundzie, gdy uporali się na wyjeździe z Brdą Przechlewo (5:4).

Naturalnie dla obydwu ekip najważniejsza jest liga, w której zresztą zarówno Lider, jak i Czerwono-Niebiescy mają w tym sezonie olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów, jednak konfrontacja w Pucharze Polski też jest ważna. Chodzi chociażby o to, aby wreszcie poczuć smak wygranej i podbudować się mentalnie przed kolejnymi spotkaniami w klasie okręgowej. Dodatkowo dla zespołu Krzysztofa Dudzica jest to dobra okazja do szybkiego rewanżu za niedawną (niespełna miesiąc temu) porażkę w okręgówce na stadionie w Dębnicy (0:3), po fatalnych wówczas z naszej perspektywy zawodach.

Jak to w środku tygodnia w piłce amatorskiej sporą zagadkę stanowią składy obydwu drużyn. Wiemy, że niemal na pewno zabraknie wśród debrznian Błażeja Boruckiego, Szymona Malmona i Michała Pacholika, a co do możliwości udziału w meczu kilku innych piłkarzy widnieją delikatne znaki zapytania. Tak czy inaczej kibice z Grodu Dzika i my sami pragniemy po ostatnich licznych niepowodzeniach przełamania w wykonaniu emkaesiaków.

Regulamin mówi jasno: jeśli w ciągu 90 minut nie odnotujemy rozstrzygnięcia zawodnicy przystąpią do 30-minutowej dogrywki, a gdyby i ona skończyła się remisowo, o awansie jednego z teamów zadecydują rzuty karne.

Zapraszamy sympatyków futbolu na obiekt przy ul. Sportowej!

Dotychczasowe spotkania MKS-u z Liderem i zdobywcy goli dla debrznian:

1. 26.07.2020 r. MKS - Lider 2:0 (0:0); P. Klejdysz, Stalka; (Puchar Lata)
2. 26.07.2023 r. Lider - MKS 4:3 (1:2); Karowski, Nykiel, K. Masternak; (towarzyski, w Dębnicy)
3. 20.09.2023 r. Lider - MKS 2:5 (1:0); Szostek 2, Kawczak, K. Masternak, Pacholik; (Puchar Polski, w Dębnicy)
4. 28.07.2024 r. MKS - Lider 2:0 (1:0); Władyczak, Szostek; (Puchar Lata)
5. 07.09.2024 r. Lider - MKS 3:0 (1:0); (klasa okręgowa, w Dębnicy)

Ogółem: trzy zwycięstwa MKS-u, dwie wygrane Lidera, bramki 12-9 na korzyść debrznian.