5 października startuje pingpongowa IV liga 25.09.2024r.
27 sierpnia awizowaliśmy na naszej stronie internetowej zbliżający się początek edycji 2024/2025 w czwartej lidze tenisa stołowego. Dzisiaj możemy już wreszcie podać garść wiążących szczegółów, ponieważ Pomorski WZTS przesłał do klubów-uczestników rywalizacji na tym szczeblu terminarz I rundy. Wiemy zatem, że zaczniemy zmagania od wyjazdowych derbów z Wikingiem Rychnowy 5 października, czyli tydzień później, niż planowano jeszcze kilka tygodni temu.

Co najważniejsze, w porównaniu z komunikatem z końcówki sierpnia mamy cztery zmiany w obsadzie 12-drużynowej ligi. Nie zagramy z Echem Biesowice, STS Borkowo (ten pierwszy zespół utrzymał się w III lidze, a drugi do niej awansował), 3STS Starogard Gdański i Juniorem II Miastko. W zamian dołączono do nas Wikinga Rychnowy, TS II Chojnice, Wieżę Połchowo i Baltę AZS AWFiS V Gdańsk.

W pierwszej rundzie sześć razy zagramy na wyjeździe i pięciokrotnie w szkolnej hali w Debrznie. Drużynę z Grodu Dzika tworzy tak samo jak w sezonie 2023/2024 dziewięciu tenisistów stołowych, a mianowicie Grzegorz Dudek, Daniel Hnatczak, Mirosław Kisełyczka, Adam Łukaszewski, Sebastian Michno, Daniel Orłowski, Andrzej Rosiński, Robert Stroiński i Lech Wrzeszcz.

Po zakończeniu I fazy kampanii nastąpi, tak jak wspominaliśmy, podział na grupy "awansową" (miejsca 1-6) i "spadkową" (7-12). Czekać więc nas będzie dodatkowych pięć potyczek.

Uwaga! Podane niżej terminy gier należy traktować orientacyjnie, bardzo często bowiem zdarza się, iż drużyny umawiają się na rozgrywanie meczów poza weekendami. Daty czterech ostatnich serii Pomorski WZTS poda pod koniec 2024 roku, odbędą się one w styczniu i lutym.

Kalendarz I rundy IV ligi tenisa stołowego 2024/2025:

I kolejka - 5 października 2024 r. (sobota) Wiking Rychnowy- MKS
II kolejka - 19 października 2024 r. (sobota) MKS- SL Salos Rumia