Duet Michno/Drejer zwycięski w nocnej imprezie par deblowych23.09.2024r.
Oprócz "zwykłych" turniejów tenisa stołowego, rozgrywanych w tradycyjnej formule (MKS organizuje takich w ciągu roku trzy) miłośnicy tej dyscypliny sportu mogą się także spotkać latem nad jeziorem "Żuczek" i zagrać na świeżym powietrzu na betonowych stołach. Od piątku 20 września wpisaliśmy do kalendarza naszych przedsięwzięć następne, zupełnie nietypowe zawody... Otóż zrealizowaliśmy historyczny, bo premierowy I Nocny Turniej Par Deblowych, którego inicjatorem był Adam Łukaszewski!

Idea zakiełkowała w głowie zawodnika sekcji pingpongowej MKS-u, sympatyka sportu oraz od paru miesięcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Debrzna wiosną, a czas na jej urzeczywistnienie przyszedł właśnie teraz. Tym samym oficjalnie zainaugurowaliśmy sezon 2024/2025, a niejako na dokładkę mieliśmy też sposobność "przetestować" nowe oświetlenie zainstalowane latem w hali Szkoły Podstawowej. Wrażenia są (szczególnie w porównaniu z tym, jak to funkcjonowało poprzednio) znakomite, bo w obiekcie jest nareszcie bardzo jasno, co niewątpliwie będzie sprzyjać uprawiającym sport w tym miejscu.

Sama impreza miała swój smaczek, bo zamiarem organizatorów było zaproszenie do udziału 20 tenisistów, co miało dać dziesięć par deblowych. Ostatecznie zawodników stawiło się szesnastu, z czego ośmiu reprezentujących MKS Debrzno (nie mógł wystąpić jedynie kontuzjowany Daniel Hnatczak) i ośmiu z innych klubów. Co ważne, pingpongiści nie dobierali się samoistnie w pary, a niemal wszyscy byli zdani w tym względzie na ślepy los. Niemal, bo jednak znając siłę gry poszczególnych uczestników postanowiono rozstawić Marcina Licę, Daniela Orłowskiego, Wojciecha Glanera i Mirosława Kisełyczkę, do których dolosowywano partnerów.

Turniejowe gry rozpoczęto kilka chwil po godzinie dwudziestej i po niewiele ponad 120 minutach zaciętej w wielu przypadkach rywalizacji na czterech stołach poznaliśmy rozstrzygnięcia. Każda para rozegrała po pięć meczów (najpierw trzy w grupie, następnie o miejsca 1-4 lub 5-8), a impreza przebiegała sprawnie i w świetnej atmosferze. Końcowe rozstrzygnięcia stanowiły niejakie zaskoczenie, bo triumfował debel Sebastian Michno/Michał Drejer, który dwukrotnie (najpierw w grupie 3:2, potem w finale 3:1) wygrał z drugimi w klasyfikacji Lechem Wrzeszczem i Januszem Rudnikiem. Brąz przypadł W. Glanerowi i Robertowi Stroińskiemu. Pomysłodawca całości i jednocześnie fundator nagród A. Łukaszewski wręczył czołowej trójce zawodów okolicznościowe puchary, poza tym wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Dziękujemy serdecznie za wielką pomoc sędziemu głównemu Janowi Płaczkowi!

Podsumowując, formuła turnieju sprawdziła się, termin również jest sprzyjający, nie pozostaje więc chyba nic innego jak kontynuować tego typu rozgrywki w 2025 roku. Do zobaczenia!

Klasyfikacja końcowa (tłustym drukiem tenisiści stołowi MKS-u Debrzno):

1. Sebastian Michno (Debrzno)/Michał Drejer (Chojnice)
2. Lech Wrzeszcz (Lipka)/Janusz Rudnik (Świeszyno)
3. Wojciech Glaner (Chojnice)/Robert Stroiński (Strzeczona)
4. Grzegorz Dudek (Strzeczona)/Julian Szulhan (Chojnice)
5. Marcin Lica (Orzełek)/Andrzej Rosiński (Debrzno)
6. Mirosław Kisełyczka (Debrzno)/Andrzej Świstowski (Stare Gronowo)
7. Daniel Orłowski (Debrzno)/Adam Łukaszewski (Debrzno)
8. Dariusz Antoniuk (Starzno)/Paweł Pałubicki (Stare Gronowo)