Juniorzy F2 z 20 golami!20.09.2024r.
Ekipa rocznika 2017 MKS-u trenowana od paru tygodni przez Norberta Muchę ma za sobą premierowy występ w rozgrywkach pod egidą Pomorskiego ZPN-u. W turnieju zorganizowanym na Stadionie Miejskim w poniedziałek 16 września zagraliśmy trzy z czterech planowanych meczów (z JFA Przechlewo, Chojniczanką Chojnice i Myśliwcem Tuchomie), ponieważ ostatni z uczestników rywalizacji w naszej grupie (Kolejarz Chojnice) nie dojechał na zawody.

Liczna grupa debrzeńskich kibiców-rodziców miała powody do zadowolenia, gdyż Czerwono-Niebiescy aż 20-krotnie trafiali do siatki. Pierwszy szlif w oficjalnych zmaganiach związkowych przeszło tego dnia pięcioro młodziutkich piłkarzy z Grodu Dzika, czyli Aleksander Dudek, Kacper Gospodarski, Franciszek Kaszewski, Julia Kudlik i Stanisław Wieczorek. Tu ciekawostka: Julia zdobywając dwa gole stała się zarazem dwunastą przedstawicielką płci pięknej klubu znad Debrzynki z co najmniej jedną bramką w mistrzowskich zawodach. Przed nią tej sztuki dokonały chronologicznie: Agata Andrzejewska, Oliwia Sekta, Zuzanna Belter, Zuzanna Karwacka, Lena Wegner, Zuzanna Żłobecka, Wiktoria Jarosz, Marcelina Obarzanek, Iga Wegner, Martyna Nagibor i Antonina Kowalska.

Drugi turniej dla siedmiolatków odbędzie się w Chojnicach na tamtejszym "Modraku" (organizatorem jest Chojniczanka) w niedzielę 29 września o godz.17.00.

Wyniki meczów i strzelcy bramek dla MKS-u:

Chojniczanka Chojnice- Myśliwiec Tuchomie 6:0
JFA Przechlewo- MKS Debrzno 3:5 (Lica 2, Kaszewski, Seydak, samobójcza)
MKS Debrzno- Chojniczanka Chojnice 6:0 (Seydak 4, Lica 2)
JFA Przechlewo- Myśliwiec Tuchomie 6:3
Myśliwiec Tuchomie- MKS Debrzno 0:9 (Lica 3, Kaszewski 2, Seydak 2, Kudlik 2)
Chojniczanka Chojnice- JFA Przechlewo 4:10

MKS: Dudek, Gospodarski, Kaszewski, Kudlik, Lica, Seydak, Wieczorek