Debrzno najlepsze w Turnieju Miast Frydlandzkich16.09.2024r.
Reprezentacja naszej gminy, będąca de facto drużyną MKS-u Debrzno rocznika 2012, zwyciężyła w rozgrywanym w sobotę 14 września Turnieju Miast Frydlandzkich w piłce nożnej. Na dwóch boiskach usytuowanych na Stadionie Miejskim towarzysko spotkało się sześć drużyn, w tym dwie z Czech, jedna niemiecka i trzy z Polski. Przede wszystkim była to okazja do integracji i ciekawej rywalizacji sportowej na całkiem niezłym poziomie, a impreza z pewnością spełniła swój cel.

Większość zespołów pojawiła się w Grodzie Dzika w piątkowe popołudnie, dzięki czemu mogły uczestniczyć w spotkaniu na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego nad jeziorem Żuczek, na którym była obecna m.in. burmistrz Debrzna Marta Urbańska. Grillowano, zajadano się pysznym ciastem i innymi specjałami, nie zabrakło też oczywiście czasu na rozmowy i wymianę doświadczeń. Nazajutrz przystąpiono do zmagań futbolowych w systemie "każdy z każdym". Bardzo dobrze od początku zawodów radzili sobie gospodarze znad Debrzynki prowadzeni przez Bartłomieja Licę oraz ekipa z niemieckiego Friedlandu. Program gier przypadkowo został tak ułożony, iż w ostatnim meczu te właśnie drużyny zetknęły się ze sobą, w praktyce w boju o pierwszą lokatę. Nasi młodzi piłkarze wygrywając po pełnej emocji grze 3:2 zapewnili sobie triumf w turnieju.

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary z dodatkiem gadżetów promocyjnych gminy Debrzno, zawodnicy i trenerzy trzech najlepszych teamów odebrali również medale, a wyróżnienia indywidualne przypadły Filipowi Cumplowi (Frydlant, MVP imprezy), Jakubowi Cochlarowi (Frydlant nad Ostravici, najlepszy bramkarz) oraz Luce Hasenjaegerowi z Niemiec, który wywalczył strzelecką koronę po dogrywce na karne z debrznianinem Filipem Nylcem (obaj zdobyli po sześć goli).

Realizatorami całości byli Gmina Debrzno, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki oraz MKS. Nagrody w imieniu debrzeńskiego Urzędu Miejskiego wręczała Dorota Wachnik-Grzegorska. Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów Dawidowi Kleistowi i Jarosławowi Perzanowskiemu (sędziowie), Norbertowi Mucha (opieka medyczna), restauracji "Zielone Bistro" (obiad dla uczestników), Danielowi Hnatczakowi (wsparcie techniczne), Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej (transport bramek), klubowi GTS Lipka (użyczyli drugi komplet bramek) i Michałowi Biroszowi (tłumacz).

Wyniki meczów i strzelcy bramek dla Debrzna:

Mirosławiec - Friedland (Niemcy) 1:6
Frydlant (Czechy) - Mieroszów 2:0
Debrzno - Frydlant nad Ostravici (Czechy) 3:2 (Bielecki 2, Nylec)
Mirosławiec - Frydlant (Czechy) 1:4
Friedland (Niemcy) - Frydlant nad Ostravici (Czechy) 1:0
Mieroszów - Debrzno 3:5 (Nylec, Bielecki, Kudrelik, Osięglewski, Lemańczyk)
Frydlant (Czechy) - Friedland (Niemcy) 0:3
Debrzno - Mirosławiec 7:0 (Nylec 3, Osięglewski 2, Lemańczyk, samobójcza)
Frydlant nad Ostravici (Czechy) - Mieroszów 2:3
Frydlant (Czechy) - Debrzno 2:2 (Bielecki, Nylec)
Friedland (Niemcy) - Mieroszów 3:0