AP Roma Kaliska jednak poza ligą04.09.2024r.
Sporego zamieszania narobili działacze Akademii Piłkarskiej Roma Kaliska, zgłaszając swoją drużynę już po czasie do rozgrywek mistrzowskich w roczniku 2013 (i młodsi), czyli w juniorach D2. Przydzielono ten zespół do grupy II w podokręgu słupskim, dopisano do terminarza (było to łatwe, bo pierwotnie stawka liczyła 13 zespołów), a tymczasem... klapa.

Dzisiejszy komunikat Komisji ds. Rozgrywek nie pozostawia złudzeń: AP Roma Kaliska wycofała się ze zmagań w klasie okręgowej w tej kategorii wiekowej. To było zresztą jedynie potwierdzenie nieoficjalnej informacji sprzed kilku dni, 1 września nie odbył się bowiem mecz I kolejki pomiędzy Piastem Człuchów i właśnie teamem AP Roma. Z powrotem zatem w grupie debrzeńskiej mamy trzynaście drużyn, a zaplanowane na niedzielę 3 listopada 2024 r. o godz.11.00 na Stadionie Miejskim spotkanie Czerwono-Niebieskich z tym przeciwnikiem nie dojdzie do skutku. Podopieczni Krzysztofa Dudzica będą wówczas pauzować.