Piknik jak zawsze na plus!02.09.2024r.
Znakomita pogoda, na którą (odpukać!) właściwie zawsze możemy liczyć organizując Piknik Rodzinny Akademii Piłkarskiej 2012 MKS Debrzno także i tym razem nie zawiodła. W niedzielę 1 września było słonecznie, bardzo ciepło i aż trudno uwierzyć, że to koniec wakacji. Tradycyjna impreza organizowana na Stadionie Miejskim wieńczy poprzedni sezon, zarazem oficjalnie zaczyna kolejny, ale też zbiega się z inauguracją roku szkolnego. Nie inaczej stało się w tym roku...

Było miło, rodzinnie, na luzie, swobodnie i właśnie zgodnie z nazwą rodzinnie, bo przecież oprócz najważniejszych postaci pikniku, czyli młodych adeptów futbolu pojawili się również ich rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Nie zabrakło strefy relaksu (leżaczki natychmiast znalazły swoich użytkowników), strefy gastronomicznej (znany i ceniony mistrz ceremonii Jakub Szyszka, ale też Marcin Lemańczyk zawiadujący grillem), zamku dmuchanego (dziękujemy za bezpłatne udostępnienie Państwu Katarzynie i Sebastianowi Szyca). Trener Paweł Władyczak tradycyjnie przeprowadził pokazowe zajęcia z najmłodszymi kandydatami na piłkarzy, a na dwóch boiskach starli się (oczywiście towarzysko) zawodnicy z rodzicami.

Naturalnie jak zwykle bardzo ważną częścią pikniku było pasowanie na piłkarza. W tym podniosłym momencie uczestniczyli Pani Burmistrz Marta Urbańska i trener-koordynator AP 2012 MKS-u P. Władyczak. Sprzęt sportowy otrzymali: Antoni Bierniukiewicz, Fabian Bierniukiewicz, Leo Czyżykowski, Hubert Fojut, Florian Jabłoński, Stanisław Kanecki, Julia Kudlik, Alek Kuźbiński, Mikołaj Modrzejewski, Olaf Mroziński, Stefan Osięglewski, Szymon Piekarski, Urszula Piekarska, Jakub Prądziński, Szymon Prądziński, Szymon Procak, Leon Sieg, Mikołaj Sikora i Maksymilian Słodkiewicz.

Rozdaliśmy nasze "oskary" za sezon 2023/2024, które powędrowały do rąk 21 zawodników wyróżnionych za postawę w sześciu ekipach reprezentujących Czerwono-Niebieskich w lidze. Otrzymali je: Igor Beger, Piotr Pałubicki i Daniel Urban (rocznik 2011), Jan Bielecki, Wojciech Laskowski i Franciszek Zaparuszewski (2012), Filip Nylec, Szymon Ogierman i Antoni Skępiec (2013), Aleksander Jarosz, Maksymilian Ogierman i Wiktor Wasyłyk (2014), Oskar Jastrzębski, Alek Kuźbiński i Franciszek Szuber (2015) oraz Jakub Jażdżewski, Jan Nowaczek i Filip Tutak (2016), a ponadto trzy dziewczęce "rodzynki", czyli Martyna Nagibor, Iga Wegner i Lena Wegner.

Dziękowaliśmy też darczyńcom-sponsorom: za całoroczną współpracę firmie BEAC sp. z o.o. w Debrznie, natomiast za wsparcie finansowe wyjazdu drużyny rocznika 2014 MKS-u na czerwcowe finały ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej "Bielik Cup" do Zakopanego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, "Goodvalley" sp. z o.o. w Przechlewie, Sebastianowi Szyca, firmie "Rola" sp. z o.o. w Człuchowie oraz Pani Burmistrz M. Urbańskiej.

W imieniu rodziców głos zabrała Lidia Obarzanek, obdarowując trenerów (Krzysztof Dudzic, Bartłomiej Lica, Norbert Mucha, Paweł Wegner i P. Władyczak) oraz prezesa klubu Sebastiana Michno pamiątkowymi suwenirami.

Ukłony dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji dorocznego Pikniku Rodzinnego, a zwłaszcza Rodziców, którzy przygotowali przeróżne smakołyki chętnie pałaszowane przez uczestników. Dziękujemy Darkowi Staneckiemu za obsługę fotograficzną (zdjęcia zespołów i wspólne całego grona obecnych na obiekcie). Młodych futbolistów zapraszamy... do szkoły (bardzo ważne!), na treningi i mecze (równie istotne!), mając nadzieję, że ich aktywność będzie miała charakter cykliczny, stały, nie tylko akcyjny, a piłka nożna stanie się jednym ze sposobów na niemal całe życie, nie zaledwie "na teraz", czy "na chwilę". Powodzenia!