Dwanaście drużyn w pingpongowej IV lidze? Chyba tak...27.08.2024r.
Pomorski Wojewódzki Związek Tenisa Stołowego poinformował wstępnie o zamiarach dotyczących zbliżającego się sezonu 2024/2025. Kilka tygodni temu, bilansując poprzednią edycję, mieliśmy wątpliwości, czy faktycznie nastąpi podział drużyn na czwartą i piątą ligę, lecz teraz można już śmiało napisać, iż regionalna centrala pingpongowa rzeczywiście chce wprowadzić w życie to postanowienie.

Otóż do IV ligi zakwalifikowano dwanaście klubów według wyników osiągniętych w rozgrywkach mistrzowskich w kampanii 2023/2024. Oznacza to, że w rywalizacji z udziałem Czerwono-Niebieskich z Debrzna oprócz naszej ekipy wezmą udział dwaj spadkowicze z III ligi, tj. Echo Biesowice i MRKS II Gdańsk, a poza tym STS Borkowo, ZSP Jedynka Bytovia Bytów, C.S.T. Czarne, GKTS II Gdańsk, MTS II Kwidzyn, KTS-K GOSRiT Luzino, Junior II Miastko, GOK Ryjewo i 3STS Starogard Gdański.

Oczywiście wszystko co powyżej potwierdzi się wtedy, gdy "zaproszone" przez PWZTS drużyny w komplecie zgłoszą się do zmagań na tym szczeblu. Termin tej czynności mija 3 września. Tenisiści stołowi MKS-u Debrzno zostali już zaanonsowani w związku, teraz pozostaje nam czekać na dalsze wieści, w tym terminarz I rundy. Jeśli faktycznie okaże się, iż IV liga będzie liczyć 12 teamów, z pewnością po pierwszej fazie sezonu nastąpi podział na grupę awansową (pozycje 1-6) i spadkową (7-12). Inaugurację kampanii przewidziano na sobotę 28 września, a kolejne dni gier to 5 października, 19 października, 26 października, 9 listopada, 23 listopada, 30 listopada i 14 grudnia. Pozostałe trzy serie wstępnej części sezonu to już styczeń 2025 roku, ale jak na razie bez dokładnych dat.