Jutrzenka Giebułtów nowym klubem Mateusza Treli16.08.2024r.
Mateusz Trela, wychowanek MKS-u Debrzno, dziś 21-letni zawodnik, mający w dorobku poza grą w Grodzie Dzika także siedem sezonów w barwach Arki Gdynia i Cartusii Kartuzy, zmienił barwy klubowe. Od kilku dni jest piłkarzem rywalizującej na szczeblu V ligi małopolskiej Jutrzenki Giebułtów.

Przypomnijmy, iż "Mati" zaczynał swoją futbolową ścieżkę przed niemal dwunastu laty, jesienią 2012 roku, od zajęć w Akademii Piłkarskiej MKS-u Debrzno. W latach 2013-2017 wśród Czerwono-Niebieskich zagrał w 67 meczach ligowych, zdobywając 72 bramki (rozgrywki juniorów D, C2 i C1). Sezon 2017/2018 spędził na wypożyczeniu w Arce, rok później został do Gdyni transferowany definitywnie i grał dla Żółto-Niebieskich (I liga wojewódzka juniorów, Centralna Liga Juniorów, IV-ligowe rezerwy seniorskie) do czerwca 2022 roku, gdy wygasł jego kontrakt z klubem znad morza. Ostatnie dwie edycje (2022/2023 i 2023/2024) to pobyt w III-ligowej Cartusii. Pierwszy rok był bardzo udany dla "Petary", bo tak należy określić udział w 29 (na 33 możliwe) mistrzowskich potyczkach. Niestety miniony sezon to zły, pechowy czas dla Mateusza, którego nękały kontuzje, przez co stracił wiele miesięcy na leczenie, finalnie wychodząc na boisko w III lidze tylko siedmiokrotnie.

Po wygaśnięciu umowy z Cartusią 30 czerwca i dojściu do pełni zdrowia Trela szukał innego zespołu, w którym mógłby kontynuować piłkarską aktywność. W związku z planami życiowymi obrał kurs na Małopolskę, gdzie przymierzany był do kilku klubów, ostatecznie wiążąc się niedawno ze wspomnianą wyżej Jutrzenką Giebułtów. To ciekawe miejsce na sportowej mapie Polski, ponieważ Jutrzenka w niedalekiej przeszłości (2019-2021) występowała na szczeblu III ligi, a jeszcze w 2006 roku konfrontowała się z rywalami zaledwie w... klasie C! Obecnie trzecią edycję z rzędu giebułtowianie grają w V lidze (czyli poziom pomiędzy czwartą a okręgówką). Sezon 2024/2025 zaczęli nieszczególnie, bo od porażek z Radziszowianką Radziszów 0:5 (wyjazd) i Hutnikiem II Kraków 1:5 (u siebie). Mateusz w tym drugim spotkaniu zaliczył debiut, pojawiając się na murawie w 55. minucie.

"Mati", powodzenia na nowym, kolejnym etapie piłkarskiej drogi! Trzymamy kciuki, życzymy zdrowia oraz wielu goli i asyst dla Jutrzenki!