Tenisiści stołowi najlepiej od czasu reaktywacji drużyny05.08.2024r.
Dwa i pół miesiąca minęło od ostatniego spotkania sezonu 2023/2024 w IV lidze pingpongistów MKS-u. Dzisiaj wracamy do zakończonej w maju kampanii nie tylko z racji tego, iż czynimy tak zawsze omawiając dokonania naszych zawodników, lecz również z tego powodu, że była to najlepsza edycja od chwili wznowienia działalności zespołu znad Debrzynki, a zatem od sezonu 2017/2018!

Zajęliśmy bowiem w tym piekielnie długim sezonie czwartą lokatę w gronie 20 klubów, co jakby nie patrzeć obiektywnie jest sporym osiągnięciem Czerwono-Niebieskich. Nie bez powodu piszemy o długim sezonie, jako że pierwszy mecz o punkty zagraliśmy 25 września ubiegłego roku w Bytowie, a sfinalizowaliśmy całość 24 maja konfrontacją u siebie z STS Borkowo. Niemal równe osiem miesięcy trwały więc mistrzowskie zmagania i przyniosły z naszego punktu widzenia wiele pozytywnych wrażeń.

Przede wszystkim należy podkreślić, że w fazie zasadniczej debrznianie uplasowali się na doskonałym drugim miejscu, ustępując jedynie teamowi C.S.T. Czarne i ponosząc przy tym zaledwie jedną porażkę w dwunastu występach. Do najcenniejszych "skalpów" należały dwie wygrane z ZSP Jedynką Bytów, zwycięstwo w Chojnicach, wiktoria w Miastku, czy remis w derbach z C.S.T. w Debrznie po meczu-dreszczowcu.

Nagrodą za świetną grę w I części sezonu była przepustka do fazy finałowej, czyli rywalizacja w gronie sześciu czołowych klubów ligi. Tam rozegraliśmy osiem spotkań (a w zasadzie siedem, bo KTS-K GOSRiT Luzino nie stawił się na rewanżowy bój w Grodzie Dzika) z bardzo silnymi przeciwnikami, którym dzielnie (może poza wyjazdowym meczem z ATS IV MT Rumia) emkaesiacy stawiali czoła. Niemal "rzutem na taśmę", dzięki remisowi z Borkowem, udało się wyprzedzić w tabeli czarneńską ekipę, co miało wymiar symboliczny, prestiżowy. Ta część rozgrywek to był duży wysiłek dla pingpongistów MKS-u, ponieważ podróże do Luzina, Borkowa, Rumi i Krynicy Morskiej to były WYPRAWY, a nie li tylko zwykłe WYJAZDY...

Przejdźmy do szczegółów, a więc wzięcia "pod lupę" aktywności i zdobyczy punktowych każdego zawodnika. Zgłosiliśmy do ligi dziewięć osób, a w tej grupie debiutantem był Grzegorz Dudek. W żadnym spotkaniu nie zagrał Andrzej Rosiński, ale jego rola przy organizacji meczów w szkolnej hali była nieoceniona. Najskuteczniejszy indywidualnie był Daniel Orłowski, który w singlu osiągnął wyraźnie dodatni bilans 30:18, a należy zdawać sobie sprawę z faktu, iż to właśnie "Gwarek" był na pierwszej linii w protokole, co oznaczało zwykle pojedynki z najlepszymi zawodnikami drużyny przeciwnej. Drugim w wewnątrzklubowym rankingu był Sebastian Michno, który co ciekawe jako jedyny zanotował dodatni bilans w rundzie finałowej. 18 ważnych punkcików (przy 25 porażkach) zdobył czyniący stałe postępy Robert Stroiński, idealnie równo (16:16) prezentował się natomiast Mirosław Kisełyczka, lecz warto pamiętać, że opuścił trzy mecze w I fazie edycji. Wspomniana czwórka to podstawowy skład MKS-u, a grali również Lech Wrzeszcz, Dudek oraz wyłącznie w deblu Daniel Hnatczak i Adam Łukaszewski.

A propos gier podwójnych, to znowu stanowiły one silny punkt zespołu debrzeńskiego. Solidny poziom trzymali Kisełyczka z Michno (10:5), nieco gorzej punktowali Orłowski ze Stroińskim (7:6), a sensacyjnie dorzuciliśmy też obydwa oczka w meczach z SMNDG Four Winds Krynica Morska dzięki eksperymentalnie zestawionemu duetowi Orłowski/Michno. Trzy inne pary (co znakomicie widać w znajdującej się poniżej statystyce) również punktowały.

Co jeszcze... Wydarzeniem sezonu była nie tylko bardzo dobra postawa ekipy MKS-u, ale do tego bez żadnych wątpliwości należy dorzucić zakup czterech nowiutkich stołów, na skutek zabiegów zawodnika i radnego A. Łukaszewskiego i przychylności kończącego drugą kadencję burmistrza Debrzna Wojciecha Kallasa. Do tego trzeba śmiało dodać to, co stało się kilka tygodni po zakończeniu edycji 2023/2024, a mianowicie wymianę lamp oświetleniowych w hali SP Debrzno, z czego w niedalekiej przyszłości skorzystają oczywiście wszyscy użytkownicy, nie tylko tenisiści stołowi. My cieszymy się niezmiernie, bo wreszcie komfort gry w tym obiekcie stanie się zdecydowanie większy.

Pod koniec września ruszy kolejna kampania. Nie ma wciąż informacji, czy druga przymiarka do utworzenia V ligi zostanie urzeczywistniona, czy nadal, jak dotychczas, wszystkie drużyny będą występować w IV lidze, z podziałem terytorialnym na trzy (lub dwie) grupy. Na konkretne decyzje musimy cierpliwie poczekać.

Sezon 2023/2024 drużyny MKS-u Debrzno w liczbach:

Razem: 20 meczów, 9 zwycięstw, 5 remisów, 6 porażek, 23 punkty, bilans gier 122-109

I runda: 6 spotkań, 5 wygranych, 1 remis, 0 przegranych, 11 punktów, bilans gier 47-24

II runda: 6 spotkań, 2 wygrane, 3 remisy, 1 przegrane, 7 punktów, bilans gier 39-32

Runda finałowa: 8 spotkań, 2 wygrane, 1 remis, 5 przegranych, 5 punktów, bilans gier 36-53

U siebie: 10 meczów, 4 zwycięstwa, 4 remisy, 2 porażki, 12 punktów, bilans gier 65-52

Wyjazd: 10 meczów, 5 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki, 11 punktów, bilans gier 57-57

Bilans gier pojedynczych (92 wygrane - 93 porażki, bez wliczania walkowera):

Daniel Orłowski 30:18
Sebastian Michno 23:18
Mirosław Kisełyczka 16:16
Robert Stroiński 18:25