Debrzeńska "dziecięca eskorta" na meczu Chojniczanka - Zagłębie II02.08.2024r.
Gdy niemal sześć tygodni temu opisywaliśmy udział ekipy rocznika 2017 MKS-u Debrzno w turnieju "FuTURe Cup", który odbywał się na stadionie Chojniczanki w Chojnicach wspominaliśmy, iż obok bardzo dobrego występu piłkarzy znad Debrzynki równie korzystnie zaprezentowali się... kibice zespołu z ul. Sportowej, którzy zostali wtedy przez organizatorów imprezy obdarowani specjalnym voucherem. Teraz przyszedł czas na jego realizację...

Przypomnijmy, że rodzice naszych młodziutkich zawodników wspierani przez innych członków rodzin "wywalczyli" głośnym dopingiem dla swoich pociech możliwość czynienia zaszczytnej "dziecięcej eskorty" na jednym z domowych spotkań w II lidze w sezonie 2024/2025 drużyny Chojniczanki. W piątkowy wieczór 2 sierpnia jedenastka futbolistów Akademii Piłkarskiej MKS-u wraz z trenerami Bartłomiejem Licą i Pawłem Wegnerem wybrała się więc do Grodu Tura i wyprowadziła zespół (akurat padło na Zagłębie II Lubin) na płytę boiska przed rozpoczęciem zawodów. Do dziewiątki małych sportowców z rocznika 2017 (Aleksander Dudek, Kacper Gospodarski, Franciszek Kalla, Franciszek Kaszewski, Julia Kudlik, Miłosz Lelo, Ignacy Lewandowski, Antoni Lica i Olaf Seydak) dołączyli gościnnie nieco starsi nasi piłkarze, czyli Iga Wegner i Jakub Jażdżewski, godnie reprezentując Czerwono-Niebieskich!

Oczywiście na trybunach stadionu przy ul. Mickiewicza zasiedli także wspomniani wyżej kibice (głównie rodzice emkaesiaków, lecz nie tylko), którym dziękujemy za pomoc w realizacji wyjazdu, podobnie jak kierownictwu Chojniczanki (szczególnie Mikołajowi Szalewskiemu) za przyznanie pokaźnej puli bezpłatnych wejściówek na drugoligowe zawody.